Дали ще се справя...

  • 1 050
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 72
Здравейте!Най-после се престраших да пиша.Преди време бях разказала накрако моята история,но сега ми е още по-трудно,защото завърши с фатален край.Съпругът ми много пиеше и през януари подадох молба за развод,той тежко го прие,но аз исках малко да се стресне от това.Имам момче на 6 год.Последното дело беше май месец и ото тогава всичко се преобърна,тои беше спрял да ходи на работа,по4ти го бяха изгонили от работа.На 22.07 ми се обади по телефона и ми каза че е решил повее да не живее.Два часа по-късно ми се обадиха,че се е самоубил,беше си прерязал вените.Много ми е тежко в момента докато пиша.Не знам как да се съвзема,наистина ако знаех,че така ще се развия събитията може би нямаше да се развеждам.Анай-трудният момент беше когато трябваше да кажа на сина си,че баща му вече го няма и че никога няма да се върне.При все че това се случи дни преди рожденният ден на детето.Много ми е тежко,особено вечер,когато станев време за лягане.Но добре,4е са поне родителите ми които много ми помагат.Днес ме викаха в полицията за показания,отностно случая и отново всичко ми се върна,особено като видях снимките,които са направили следователите.Просто е било страшна гледка,като се има предвид,че майка му го е намерила....Приемам всякакви съвети за което Ви благодаря предварително,надявам се с Ваша помомщ да се съвзема поне малко.

# 1
  • Мнения: 1 280
 Shocked не знам какво да кажа  Tired Съжалявам. Но недей да се обвиняваш, причината не е развода ви.  Убедена съм, алкохолът е болест. Не се тревожи и за детето, времето лекува.

# 2
  • Мнения: 42
Съжалявам , за случилото се!!!!!!!!Не обвинявай себе си ,за решение взето от друг,ти нямаш вина за това.

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Не се обвинявай...
Не е имал сили да се пребори, не е могъл да получи (или може би по-скоро да приеме) адекватната помощ.
И не си мисли, че ти си тази, която е могла да му я даде - направила си много неща, които са ти били по силите, но явно причината се е кореняла някъде много надълбоко, и най-вероятно дори алкохолизмът е бил вследствие на нея.
Такива тежки депресии често са необясними, и в много случаи много трудно преодолими, изискващи системно медикаментозно лечение.
Сигурно ти е много трудно, но ще се справиш - детето ви има само теб.
Бъди силна заради него.

# 4
  • Мнения: 72
Благодаря Ви много за подкрепата!

# 5
  • Мнения: 903
Случилото се е ужасно, но по никакъв начин не обвинявай себе си. Не си отговорна за това фатално решение на съпруга ти. Развеждайки се, ти просто си търсила начин за спокоен и нормален живот за теб и детето ти. Ако той /съпругът ти/ е искал да те мотивира да премислиш и промениш решението си, той е трябвало да положи усилия да се пребори с порока си... Фактът, че е нямал волята да го стори, а е избрал най-лесния /безволевия/ изход за себе си, говори единствено че той е стигнал дъното на собственото си обезличаване.  Съжалявам, ако думите ми звучат жестоко, но това е което действително мисля... Защото обаждайки ти се малко преди да сложи край на живота си, само за да ти съобщи тъкмо това си решение, всъщност целта му е била именно да ти внуши, че ти си го докарала до там.  Иначе ако е искал само да се сбогува, можеше да ти каже напр. колко съжалява, че не е намерил сили да се промени, че те е наранявал, че не е бил пълноценен баща за детето си, а вече е късно.., но не и да ти заявява непосредственото си намерение! Уви предсмъртната му постъпка е жестока спрямо теб, но при тежките форми на зависимости явно са възможни всякакви реакции...
         Ти единствено не се поддавай на внушението, че си виновна; концентрирай се върху детето си - то да е добре и наблюдавай да не се появят прояви на емиционално сътресение у него след случилото се..; помъчи се да си създавате разнообразяващи мероприятия... Останалото с времето ще затихне! Hug

# 6
  • Мнения: 317
Случилото се е ужасно, но по никакъв начин не обвинявай себе си. Не си отговорна за това фатално решение на съпруга ти...,  Уви предсмъртната му постъпка е жестока спрямо теб, но при тежките форми на зависимости явно са възможни всякакви реакции...
         Ти единствено не се поддавай на внушението, че си виновна; концентрирай се върху детето си - то да е добре и наблюдавай да не се появят прояви на емиционално сътресение у него след случилото се..; помъчи се да си създавате разнообразяващи мероприятия... Останалото с времето ще затихне! Hug
Напълно съм съгласна с Блонди, - не се поддавай на внушението, че си виновна! Вярвам,че изборът, който си направила е бил много труден и премислен. А варианта с алкохолните сцени и тормоз... Ти си знаеш... Вината не е твоя, дано и хората около теб те подкрепят Hug

# 7
  • Мнения: 385
Подкрепям момичетата, че вината не е твоя. Дори да не бяхте се развели сега щели сте да го направите на по-късен етап. С пияница живота е много, много труден, това го знам. Той сам си е причинил всичко. Не би било редно и полезно за теб и детето да стоиш с баща му само, за да не се стигне до такъв край. Така, че гледай напред, обичай сина си, с времето болката ще утихне. В никакъв случай не се обвинява, взела си правилното решение.  Hug

# 8
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Съжалявам и аз за случилото се с теб и наистина ми се иска да те убедя(ако въобще има някакъв начин) в това , че не си виновна за неговото решение.
В такъв момент мисля, че разговорите с близки хора биха ти помогнали. Ако имаш нужда и прецениш, няма да е лошо и да посетиш психолог, с когото да поговориш, но не си мисли и не си внушавай, че имаш някаква вина за това.

# 9
  • Мнения: 72
Благодаря Ви много момичета,надявам се времето да ме излекува.

Общи условия

Активация на акаунт