температура

  • 978
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 604
Здравейте д-р Слънчева. Притеснена съм ,че дъщеричката ми вече почти 3 седмици през ден два сутрин е с температура -до 37,9 . Има дни,в които минава само с повече течности,но понякога се налага даването на Панадол. Даже два пъти ми се е налагало да го давам 2 пъти дневно. Ние сме недоносени-27 г.с.и предположенията бяха ,че е от зъбките(вече се напипва 6-тия) ,после от жегите.Миналия петък пуснахме пълна ПКК, която е идеална според нашата педиатърка. Нямаме зачервено гърло или кашлица. Днес пак ще прави ПКК, а утре и стерилна урина. На какво може да се дължи високата температура? Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 6 604
Да допълня,че състоянието й се усложнява от факта ,че почти отказва да се храни, 3 дни бяхме с почти постоянно повръщане след всяко хранене. За сега овладяхме повръщането(почти), но отслабнахме с 400 гр,което за нас е доста. Сега сме само на Аптамил АР и то по 90 гр. на хранене.

# 2
  • Мнения: 5 760
Ако в новите изследвания всичко е нарад и няма отклонения, явно е от топлото време- спрете да мерите температурата! Hug

# 3
  • Мнения: 6 604
Здравейте д-р Слънчева. Благодаря ви за бързия отговор. Кръвната ни картина пак е в норма ,но в обикновената урина има отклонения първа степен(ако съм запомнила добре). Сега чакаме във вторник стерилната. Педиатърката ми обясни,че такова отклонение не е задължително признак за наличие на бактерия. Ако все пак е бактерия се назначава лечение и ок( Praynig надяваме се). Но ако  и там няма наличие на бактерия ,тогава какво? Толкова дълго време с тази температура не е ли опасно за бебето? Още повече ,че когато има температура тя е изключително нервна и раздразнителна. А и това отслабване ме притеснява. Повръщането почти го овладяхме Peace

# 4
  • Мнения: 5 760
Когато са готови новите изследвания тогава ще говорим. сега не трябва да се притеснявате излишно. Понакога след вирусни инфекции остава такава температурна опашка  в рамките на 10 и повече дни. С времето ще прояде! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт