При какви обстоятелства може овулация да настъпи по-рано/ по-късно ?

  • 3 534
  • 12
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Какви външни и вътрешни фактори влияят върху този процес, знаете ли? А от собствен опит ?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Явно никой не знае....

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Светла,много неща могат да повлияят върху настъпването на овулацията.Прием на определени медикаменти,физическо натоварване,стрес,хормонален дисбаланс.При мен обикновено,ако я има,не се повлиява от нищо,като изключим приема на хормонални препарати и директна намеса върху яйчниците ми/лапароскопия 2006г./.

# 3
  • Мнения: 9 092
Ами не мисля, че е от значение защо е ранна или късна, важното е да се улови!
По принцип казват, че стрес, нерви, преумора и т.н. влияят отрицателно на овулацията - дали ще е качествена и съответно дали цикълът ще е нормален или със закъснение.
От друга страна хормоните са главните виновнициза случващото се с цикъла, така че ако нещо с тях се промени, отразява се на овулацията и цикъла като цяло.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
А климат - може ли да влияе ?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
При мен лично не оказва влияние.

# 6
  • Мнения: 9 092
Всичко е до организъм.
Знам за случаи на момичета, заминали в друга държава (за Испания се сещам сега) и цикълът тотално се оплеска.
От изненадващи жеги или студове предполагам може да даде някакво отражение.
Но всичко си зависи и не може само "времето" да е отговорно за аномалиите в цикъла ни.

Имаш ли конкретен проблем или просто питаш като цяло?

 Hug

# 7
  • Мнения: 3 010
И мен ме вълнува рози въпрос  Thinking

# 8
  • Мнения: 3 092
И мен честно казано ме вълнува . Thinking

# 9
  • Мнения: 21
Като цяло е до организъм, но специално за промени по отношение на климата, не съм чула жена на която да не й е повлияло...на една повече, на друга по-малко...Но определено основно влияние върху овулацията и въобще върху цикъла си имат хормоните, които пък от своя страна се влияят от какво ли не в нашето тяло и като ги насложиш едно върху друго иди открий причината... стрес,  силни емоции, умора, физическо натоварване, простуда....не става въпрос да си настинал от сорта на грип, а за простуда, нещо на което на дали обръщаме внимание...голи кръстчета, прашчици едно друго ... тук духнало, там духнало...лека полека тия яйчници изстиват и от там ето ти проблема....но за да го отстраним него, трябва да се справим с причинителя му...

# 10
  • Мнения: 444
И мен почва да ме интересува това, май този месец ми е подранила овулацията с около 8 дни  Shocked ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 092
И мен почва да ме интересува това, май този месец ми е подранила овулацията с около 8 дни  Shocked ooooh!
с тест ли го засече .... Thinking

# 12
  • Мнения: 444
Не с тест, но БТ ми е висока, като за след овулация.

Общи условия

Активация на акаунт