преминаване на 3 хранения за 8 мес. бебе

  • 3 911
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Някой практикува ли го? от известно време Меденката си хапва в 17 часа, в 19, 30 пие сок и после като се тръшне около 21 часа не мога да я събудя за млякото.Яде чак около 23 часа.Дали това е признак, че трябва да сменям режима?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ама тя на практика яде 4 пъти - закуска, обяд, следобедна и по някое време вечета, нали? Аз мисля, че ви е рано за 3 кратно - по-скоро можеш да опиташ да и направиш вечерята към 8 - 8.30 - ако и даваш сока в друг час?

# 2
  • Мнения: 654
Grinning Ами ние сме малко по-големи,но още сме на 4 хранения(закуска 8.00,обяд 12.30,следобедна закуска 5.00 и вечеря (мляко)8.30 и заспиваме-като давам и настърган плод със следобедната закуска,защото Краси тогава хапва много малко.Аз си мисля че още ви е рано за преминаване на три хранения,но вие си знаете-а че режима неможе да се спазва точно и се изменя с времето си мисля че е съвсем естествено Grinning

# 3
  • Мнения: 299
Не мисля че трябва да преминава на 3-кратно хранене, по скоро трябва да смениш времето на сока/ а всъщност по колко изпива?/. Моят син е на 1г. и 2м и продължава да яде по 4 пъти : 8, 12:30, 16 и 20, но след 18 часа не му давам да поглъща голямо количество течност или солетки и бисквитки , защото после си отказва вечерята. Освен това доколкото знам дори в дестките градини където възрастта на децата е над 3г. практикуват 4 кратно хранене.

# 4
  • Мнения: 3 146
проблемът е , че тя не иска да се буди по-рано от 7,30 и затова логично яде в 8 ч.А сок давам около 60-70 гр.

# 5
  • Мнения: 299
хм. Не е толкова много сока, ами незнам всички казват че детето само си показва режима , но ако премине на 3 кратно хранене пък трябва сигурно да и завишиш порциите, защото доколкото знам дете на около годинка трябва да прием по 1л храна на ден, при Меденка предполагам че трябва да е около 800-900грама разделено на три ми се вижда много по близо 300гр. на порция, той моя сега още не яде толкова пък не е злояд. Честно казано незнам какво да ти кажа. Sad

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Цитат на: mama kenga
проблемът е , че тя не иска да се буди по-рано от 7,30 и затова логично яде в 8 ч.А сок давам около 60-70 гр.


Ох, извинявай, но не разбирам. Това за сутринта ли е или вечерта? Я напиши сега как и по колко ядете, че да спретнем едно примерно Wink

# 7
Дъщеря ми е на 21 месеца и се храни по 4 пъти на ден и така ще продължава още дълго, какво остава за едно бебе на 8 месеца.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Гостът по-горе Rolling Eyes  съм аз.

# 9
  • Мнения: 3 146
Не мога да те сбъркам ,Лиорена, не се притеснявай.
Ето менюто
8 ч. попара, кус-кус, бисквити с мляко - 200-210 гр.
10,30 - сок 70 гр.
12,30 обяд пак около 200 гр.
17 ч. кисел, грис, нишесте, каша или някоя готова закуска 200 гр.
19,30 сок
21,30 (би трябвало) 210 гр. мляко
като преминавахме на по-малък брой хранения правеше същите номера и затова ви попитах дали не трябва да са вече 3 храненията.
А 300 гр. е абсурд да изяде.

# 10
  • Мнения: 170
Зарежи сока вечерта, и си й дай само млекце. С Горан така процедираме - ти просто й разваляш вечерята със сокчето в 7:30 вечерта. Ако направиш както те съветсвам, ще си изяжда млекцето с удоволствие Grinning  Мисля, че един път на ден е достатъчно да й дадеш сокче..... Но и това си е въпрос на избор де! Grinning
Целувки за бебона!

# 11
  • Мнения: 3 146
звучи разумно - ще се пробвам.Мерси.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Екстра ви е режима, но и аз мисля, че сока в 19.30 ви разваля вечерята. Ако много си го иска , давай и го към 18 например, за да може след ок 2 часа и половина - към 20.30 да си изпие млякото с удовяолствие. Ако пък не си го иска - не го давай, макар че като дойдат жегите ни сок, ни мляко ще откажат Wink

# 13
  • Мнения: 3 146
Не че много държи на сока в 19, 30 - по-скоро аз настоявам, за да вкарва повече витамини..

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
въпреки, че е доста по-голяма моята дъщеря в 21ч.30 отдавна е заспала. Как така в 21ч.30 даваш вечеря на 8 месечно бебе Shocked  Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Шокирана съм меко казано.

Общи условия

Активация на акаунт