Аборт по медицински показания

  • 7 050
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте ,момичета ,
нова съм тук и имам нужда от съвет и разбиране Cry Cry Cry
Имам малко дете и непланирано забременях за втори път.Не знаех ,че съм бременна и понеже бях болна се лекувах с лекарства ,които се оказаха противопоказни за бременността.
Чувствам се ужасно виновна и нещастна Cry
Моята лекарка ме посъветва да прекъснем бременността и с мъжът ми решихме да махна бебето.Предстои ми аборт чрез вакуум аспирация ,тъжна съм ,изплашена и объркана.Лекарката ми каза ,че няма опасност да не мога да забременея пак (аз много искам второ дете) ,но това някак си не ми се вярва и имам чувството ,че и е жал за мен и се опитва да ме успокои с тези думи.
Искам да попитам каква е процедурата-тя каза ,че трае 2-3 минути ,с пълна упойка ,ще я правим в частна клиника.
Опасна ли е пълната упойка и защо има толкова кратко действие-около 15 минути?
Наистина ли няма опасност от стерилност след това ,изписват ли се лекарства след аборта(това забравих да я попитам)?
Моля ,ако някое момиче е преживяло това да ми сподели в какво се състои процедурата.
Страшно ,страшно ,ама страшно съжалявам за проклетите лекарства и за това ,което сторих ,не мога да си простя ,така искам детето ,че ми се плаче и светът сякаш се срина за мен.Гледам как малкото ми момченце се радва на другите деца и мисля какво ли би било да се радва на братче или сестриче.
Но ако детето се роди с тежко увреждане заради антибиотиците също много ме ужасява.
Пишете ми ,предварително благодаря!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 777
Евангелина,потърси второ мнение задължително.НА моят колега жена му беше така и така ги бяха наплашили.Пиеше много силни антибиотици,абсолютно противопоказни за бременността,но тя се консултира и с други лекари и  не го махна и сега си имат страхотно момченце.ПО-добре да чуеш и второ мнение,ако и втория доктор ти го потвърди (все пак зависи и  какви лекарства си пила) тогава вече наистина можеш да го махнеш.И не се притеснявай,ако все пак се наложи аборт ,после можеш да забременееш.
Успех мила и дано всичко се нареди! Praynig Hug

# 2
  • Мнения: 2 309
Не избързвай,на лекарите не им пука особено
Потърси второ мнение!!!

Да вметна,че дори и наркоманите понякога раждат здрави деца
Това е гаден пример,но е факт от живота...
Приятелка беше лекувана от нещо с три вида АБ,а се оказа бременна и роди здрав и силен мъж Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
И аз подкрепям момичетата за второ мнение.Моя много близака след 16 години забременя с второ детенце.Тя не знаеше,че е бременна,защото по принцип няма цикъл или и идва само един-два пъти в годината.Преди да разбере,че е бременна приемаше лекарства за диабет,за високо кръвно,същевременно я беше пипнал и грип и пиеше и антибиотици.Разбра,че е бременна в петия месец/тя е доста пълничка/.Бяха много притеснени,ходиха на консултации в София с доста специалисти и в крайна сметка тя роди един прекрасен и здрав мъж!Така че ако искате това детенце се консултирайте със специалисти.

# 4
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Моля те не бързай да го махаш! Консултирай се с двама-трима, ако трябва и четирима лекари, затова какви лекарства си взимала и колко могат да навредят на плода. Дано не се наложи да го махаш. Ако го запазиш после ще си направиш фетална морфология в 20 г.с., БХС и амниоцентеза. Последното е много точно изследване. Желая ти проблема да се реши по-възможно най-добрия начин.

# 5
  • Мнения: 4 700
евангелина, подкрепям написаното до тук.

Моя поzната пи много силни антибиотици, zаЩото я беШе ухапал кърлеж и раzви тежка инфекция. Лежа доста време в инфекциоzна, беШе наистина zле и в много начална бременност. Задържа бебето и сега има син на почти годинка.

ПиШи от къде си и момичетата Ще ти препоръчат добри специалисти, с които да се консултираШ.

# 6
  • Мнения: 71
евангелина, здравей!
Аз съм пила тежки антибиотици в много ранна бременност. Поради 6 години стерилитет и цветна бременност разбрах, че ще ставам мама в 10 г.с. Най-голямата ми мечта се превърна в кошмар и само благодарение на лекаря ми не се побърках от притеснение. Той доста време проучваше въпроса, консултираше се и с други лекари и реши, че при толкова желана бременност, рискът от увреждане е достатъчно малък, а шансът да забременея пак е още по-малък.
След няколко месеца се роди нашето слънце, здраво момченце, което е вече на 3 год.
Пожелавам ти късмет!

# 7
  • Мнения: 1 335
Второ мнение!!!  Peace
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 960
Моля те не бързай да го махаш! Консултирай се с двама-трима, ако трябва и четирима лекари, затова какви лекарства си взимала и колко могат да навредят на плода. Дано не се наложи да го махаш.
.
Praynig

Общи условия

Активация на акаунт