Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, предстои ни поставяне на фаянс от майстори, които не са ни близки или познати, не ни правят отстъпки в цената или нещо такова и при договарянето на цената не сме обсъждали въпроса за осигуряване на хранене. Мисля да има студени напитки, нещо дребно, кафенце, но да не се занимавам с тежки обяди и особено бира по обед. Какво е мнението ви за храненето на майсторите?

# 1
  • Мнения: 3 036
Нито веднъж не съм приготвяла обяд за майсторите
независимо
познат непознат.
Единственото беше кафе колкото искат и когато искат.
Накрая пиха бира по случай завършването на обекта.
Плащаш си не ти го правят даром.
А това не влиза в уговорката.
когато дойдеше време на обед
излизаха и обядваха някъде.

# 2
  • Мнения: X
Благодаря, успокоих се, колебаех се защото имам спомени отпреди, когато хората по приятелски си правеха услуги почти за без пари, но пък следваше стабилна почерпка.
Сега обаче времената са други ...
Радвам се, че потвърждаваш моето мнение, свеки малко се възмути от идеята да не сервирам обяд, но пък иначе цената за ремонта й се струва висока ...

# 3
  • Мнения: 183
Когато ни правеха ремонта на апартамента, майсторите си имаха обедна почивка около час и отиваха да хапнат наякъде през това време. Целият ни апартамент беше на горе с краката, кухнята още не беше готова, така че нямаха голям избор  Mr. Green.
Само да добавя, че дори и да имах кухня, едва ли щях да им притоплям манджичка на котлона всеки ден.
То къде ще ми излезнат сметките, ако са някоя солидна бригада Naughty.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 569
На теб осигуряват ли ти обяд на работното място? Плащат ти уговорената заплата и сама се оправяш с храната през деня. Така е и с майсторите.
Е това не изключва почерпка на кафе или безалкохолно, но това пак е въпрос на любезност и личен избор.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Не дължиш на майсторите нищо освен уговорената сума, когато се свърши работата. Не плащай за несвършена работа освен малък аванс. Изключително важно е ти да дължиш пари, а не те да ти дължат работа, която след като си платила повечето приемат, че ти вършат услуга.
Въпрос на желение от твоя страна е да ги черпиш кафе или нещо безалкохолно - аз лично го правех. От мой опит ще споделя, че не бива да допускаш да се пие бира по време на работа. Имам предвид у вас - ако излязат да хапнат навън или с обяда пият по една-две си е в реда на нещата. Тези майстори, от които останах недоволна пиеха по няколко бири между 10 и 15 часа - как да им се работи, как да не ги мързи и какво качество да докарат  newsm78

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
И мен ме вълнува този въпрос. Моя колежка която си ремонтира скоро банята ми каза, че са осигурявали обяд на техния майстор. Явно е въпрос на предварително уточняване. Ако майсторите не са си казали предварително, студени напитки и кафе си е достатъчно.
В интерес на истината за мен е по-добър варианта по-високо заплащане без обяд защото в един съвсем нов апартамент няма условия за приготвяне дори и на кафе.

# 7
  • Мнения: 817
Сутрин им купуваше кафе мъжа ми, на обяд по някоя пица!
НО според мен нищо не им дължиш, освен заплащането за труда! Peace

# 8
  • Мнения: 4 290
Не сме осигурявали обяд, имаха си обедна почивка. Сутрин им носехме кафе и безалкохолно и толкова.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Не  Naughty Те са си достатъчно разглезени, че да ги глезим повече  Stop

А някоя кака да им танцува  Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 6 302
Да бе, да, обяд ще им осигурявам! То остава и студена бира да им сервирам, може би с къса поличка. Те и без това си имат тяхно си работно време, от 10.30 до 15.30, нито са се преработили толкова, нито им давам малко пари, че и да ги храня.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Щом не ти правят някаква отстъпка, не са ти близки и не ти върлшат услуга - да се спасяват сами.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Тежки обяди!?
Не, не бих направила подобно нещо... нито тежки, нито леки.
На теб работодателя готви ли ти тежки обяди с бира в работните дни?

# 13
  • Мнения: X
Благодаря на всички за менията  Hug

# 14
  • Мнения: 2 467
Не греши да слагаш тежки софри! След това трудно стават от масата (ако въобще станат).
Имам горчив опит и то на два пъти с майстори и софри.
 #Cussing out Хапнал и пийнал на обеда обилно майстора и отлял дворната мивка в стил Пикасо...

Общи условия

Активация на акаунт