пръскане за хлебарки когато имаме бебе...

  • 10 498
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 329
 и така интересува ме пръскали ли сте против хлебарки когато имате бебе в къщи,защото аз се консултирах с една фирма и ми казаха че най малко 24 часа не трябва бебето да е в къщи след пръскането и се отказах....преди време имахме куче и всички фирми с които пак се допитах за евентуални реакции за кучето казаха категорично че няма да има но кучето ми получи реакция незнам алергична ли беше или каква но се видяхме в чудо една седмица го водихме на инжекции пищеше по цели нощи...та сега се страхувам за бебето то е на 1 година да не стане нещо и с нея...моля ако сте ползвали някоя фирма от която сте доволни и е нямало проблеми за бебето,моля ви да ми дадете координати Simple Smile

# 1
  • Мнения: 382
Пръскахме за хлебарки с една пудра. Дъщеря ми беше на около месец. Естествено, не и в нейната стая. Пудрата я купихме от аптеката. Но все пак консултирай се със специалист.

# 2
  • Мнения: 422
и аз да си кажа и на нас от скоро ни се появиха в банятя и незнам какво да правя,наистина ако някой знае нещо да даде съвет ще помогне ли хеи-то,много се притеснявам да не плъзнат и по др стаи,как да ги изтребя #2gunfire

# 3
  • Мнения: 518
И аз нощно време като ставам откривам в банята по някоя, ама са някакви дребни - още не са станали възрастни. Надявам се да не плъзнат по стаите, но уви... едва ли ще искат да си останат в банята! #Cussing out #2gunfire

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Пръскахме за хлебарки с една пудра. Дъщеря ми беше на около месец. Естествено, не и в нейната стая. Пудрата я купихме от аптеката. Но все пак консултирай се със специалист.
Смо не ми казвай,че пудрата е в жълто шишенце с червена капачка! Sick
Това е възможно най-токсичния препарат с/у хлебарки и е особено летлив и неефективен.
Това са  ми го казвали от фирмата,която миналата година идва да пръска в нас срещу хлебарки.

Калоян тогава беше на 1месец.Няколко часа не сме се прибирали след пръскането,не е имал реакции.
А и техните препарати са от "ново поколение",така да се каже,все пак сме доста по-различни от
хлебарките и това,което е отровно и смъртоносно за тях,не е задължително да е такова и за хората.

А и сравнението на бебето с кучето е меко казано- Sick

# 5
  • Мнения: 4 753
И ние имаме хлебарки... Малко са, но все едри и отбрани... Вчера даже намерих една съвсем дребна, като мравка... явно някоя от едрите се е окотила... Мразя ги... не - ненавиждам ги...  Sick 
И аз се чудя кво да ги правя... То, че нищо не ги трепе (освен чехъл) е ясно, ама поне да ги изгоня, щото не мога да ги изловя всичките... Според мен пръскането, при наличието на бебе (пък и какъвто и да е друг жив домашен любимец) е неприемливо... Ако пък прескочим неговата стая, си мисля, че гадините точно там ще отидат, демек ще ги изгоним от другите стаи и ще идат при бебето...   newsm78  Баси...  Tired


П.С. Сетих се за Екологичната тема и цитирам дословно, с уговорка, че не съм изпитала тези неща и не знам дали действат... Единственото, което правя е: хващам хлебарките в пластмасова чашка, сипвам им гореща вода и скатавам чашката някъде за ден - два (може и повече), за да съм сигурна, че гадината е предала богу дух...

"- хлебарки - Те обичат влагата. Места, от които излизат, е добре да бъдат запълнени с гипс или туткал.
1.Хлебарките ще се съберат и върху кърпа, напоена с бира. Тогава тя се поставя в кофа с вряла вода.
2. Те не обичат силните миризми. Затова, ако се постави камфор в ъглите, където се разхождат, загиват.
3.От 2 части боракс и 1 част салицилова киселина (която трябва да се употребява много внимателно) се прави смес и се поставя на местата, където излизат. Ако това са пукнатини - се замазват с гипс.
4.  Ефикасно средство срещу хлебарки е сместа от 2 части бораксов прах и 1 част захар. Тази пудра, наръсена във всички ъгли на стaите и около печките, за 8-10 вечери изчиства хлебарките. Ако се слага в дупки, те задължително се гипсират.
5. Рядка каша от варена леща, към която се прибавят малко бира и мазнини, замесена с пудра от боракс и салицил (2:1) в пропорция 3 части каша и 10 части пудра, в продължение на 8-14 дни изчиства основно хлебарките."

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 00:58 от stelt77

# 6
  • София
  • Мнения: 2 227
Момичета, погледнете тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=261289.0;topicseen
Иначе има един препарат Регент - срещу колорадски бръмбар, но и с него не трябва да сте в жилището 24 часа. Казват, че за сега е един от най-добрите препарати на пазара.

# 7
  • Мнения: 200
Ние си извикахме фирма, наапръскаха, казаха изрично че може бебето да стои в помещението докато се пръска, напълно безвредно било за хора и животни (имаме котка), ето фирмата - http://hlebarka.com/hlebarka/index.asp Една моя съфорумка, която бебчето и е на същата възраст като нашето е ползвала услугите на същата фирма и е много доволна!  Hug

# 8
  • Мнения: 4 753
Нямам абсолютно никакво намерение да споря, но НЯМА инсектицид, дето да мори (или приспива) хлебарки и да е безвреден за хора и животни... А фирмите, естествено, че така ще кажат... Ако е безвредно, значи не върши работа...

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 23:44 от stelt77

# 9
  • София
  • Мнения: 1 727
Дай 20 лева, викни си фирма и ще ти е мирна главата поне 6 месеца. Е, ако някой комшия е сговорчив и се комбинирате, още по-добре.
Тъпото е, че сега в жегите повечето отрови, с които пръскат, се разпадат много бързо и не са много ефективни. Затова миналата година като виках, ми препоръчаха да изчакам до октомври, за да има повече ефект. (Това не мога да го твърдя със 100% сигурност, казаха ми го пичовете, които идваха да пръскат единия път. )

# 10
  • Мнения: 422
stelt77 и аз съм склонна да кажа че нямат изтребване,понеже скоро гледах по дискавъри 1но предаване и там казаха че хлебарката като я  настъпеш по главата тялото и е още живо и умира по късно защото няма с какво да се храни,така че какви отрови,направо ужас,ноооооооо ще трябва да се мъчим,и аз вчера си взех раид макс и нощес пръсках но мисля да уговарям комшиите за по мащабна операция

# 11
  • София
  • Мнения: 2 227
...и взех раид макс и нощес пръсках но мисля да уговарям комшиите за по мащабна операция
Райд казваш. От личен опит ти казвам, че като напръскаш една гадина, тя започва да си вдига крайниците мислейки го за дезодорант Confused.

# 12
  • Мнения: 422
да ти кажа честно люта чушчице направо аз се отрових от тази гадна миризма ама за тях наистина може да е дезодорант,ще видим по нататък Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 227
да ти кажа честно люта чушчице направо аз се отрових от тази гадна миризма ама за тях наистина може да е дезодорант,ще видим по нататък Peace
Представи си щом и радиация не ги мори... говори се, че след време хлебарките ще бъдат наследниците на човека. Sick

# 14
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дай 20 лева, викни си фирма и ще ти е мирна главата поне 6 месеца.
няма гаранция за жалост Tired Ние викахма фирма, за да пръска за мравки.....седмица-две след това се появиха отново #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт