Проблемна бременност/аборт в АНГЛИЯ???

  • 5 163
  • 20
  •   1
Отговори
Здравейте

Предполага се, че трябваше да съм 12-та г.с. От миналата сряда започнаха съсиреци /кафяво-червени/ и малко кървене от време навреме. Взеха ми секрет /още чакам резултати/ и вчера ме видяха на видеозон за първи път. Не можа да види сърдечна дейност и, сппоред размерите на плода /3,5, а не 5/ казва, че се съмнява, че е на 5 седмици и затова не засича дейност. Е, да, ама ние не сме имали секс, доколкото помня, от средата на април. Последен цикъл-5/04/05. 2 теста за бременност отначало, потвърждаващи това. Сега ме карат да чакам още 2 седмици, за да видят няма ли да се развие плода /!/. Аз ли съм малоумна??? И ми казаха на всичко отгоре, че, и да искам кюртаж, няма да стане, защото щом е започнал аборта, да стане по естествен път. И, ако кървенето спре, няма и да се налага да ми правят. Все пак, аз мисля, че моите изчисления са верни и това значи, че нося мъртъв плод от 7 седмици. И да чакам още 2??? Хем каза, че 'it is very unusual to deliver the baby', хем да чакам, защото така казвали техните тъпи 'guidelines'. Случвало ли ви се е нещо подобно? Днес успях с 300 зора да убедя GP-то ми да търси 2-ро мнение и за четвъртък имам друг час в друга болница. Но-как да постъпя там? Ами, ако докато си чакат развия някаква инфекция от разлагащия се плод в мен? 9 седмици- това са 2 месеца, нали?

# 1
  • Мнения: 978
Мами, лекарите си знаят работата по-добре от нас.
Ако искаш питай в проблемното за всеки случай.

# 2
Ами, аз точно, че питах и в други форуми и всички са на мнение, че е редно да го махнат и да направят кюртаж... И ме посъветваха и тук да питам.

# 3
  • Мнения: 978
Ясно. Ми не виждам какво друго можеш да направиш, освен да се довериш на лекаря. Според мен те знаят какво правят.

# 4
  • Мнения: 2 381
Мами, не можеш ли да отидеш на друг лекар, в друга б-ца. Обади се и кажи, че е спешно. Потърси второ мнение на лекар.

# 5
Ами, в четвъртък ще ида до друга и, ако не се разберем, ще ида на частно. Просто, исках да знам някой от вас дали се е сблъсквал с подобно нещо тук.

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Мами, те тук процедират малко по-различно от България. И аз много се шашкам за различни неща, но такава е системата. Ти си питала мами живеещи в България, у нас така правят. Тук гледат всичко да е по естествен начин, до колкото може. Ти пак добре, че ще имаш и второ мнение, виж какво и те ще ти кажат.
Ако пък е започнала инфекция в теб ще вдигнеш температура и тогава може би си заслужава да отидеш до спешното.
Има и частни клиники. Там срещу заплащане също могат да дадът диагноза и какво да се прави, но не знам какви манипулаций могат да правят.

# 7
  • Мнения: 2 381
не живея в Англия, но ти желая от сърце бързо разрешаване на проблема (по-рано от четвъртък няма ли?)Като се обаждаш не те ли питат за какво става въпрос?

# 8
не живея в Англия, но ти желая от сърце бързо разрешаване на проблема (по-рано от четвъртък няма ли?)Като се обаждаш не те ли питат за какво става въпрос?

Това е дори доста бързо за пренаселения Лондон. За пример-като бях по спешност в спешното, чаках 4 часа да ме приемат с детето и мъжа ми /през нощта/-това беше сряда и ми определиха спешен час за ехограф за вчера. Така че, смятам се късметлийка...

# 9
# 10
Мами, те тук процедират малко по-различно от България. И аз много се шашкам за различни неща, но такава е системата. Ти си питала мами живеещи в България, у нас така правят. Тук гледат всичко да е по естествен начин, до колкото може. Ти пак добре, че ще имаш и второ мнение, виж какво и те ще ти кажат.
Ако пък е започнала инфекция в теб ще вдигнеш температура и тогава може би си заслужава да отидеш до спешното.
Има и частни клиники. Там срещу заплащане също могат да дадът диагноза и какво да се прави, но не знам какви манипулаций могат да правят.

Ох, опитавам се да я разбера и приема тази система, но като знам, че в много случаи е безполезна... Например, синът ми имаще стеснение на мехурната шийка /оперираха го в Пирогов, защото тук казаха, че нищо му няма по тези признаци и не ме пратиха при специалист, макар че сигурно щях да чакам с месеци/, сега е с рефлукс /диагностициран в София/ и добре, че имам писма, епикризи и т.н., преведени, та да ми дадат направление за специалист, който да го наблюдава /макар че, чакаме вече 4 месеца почти, а урината трябва да се следи всеки месец за бактерии/ и за капак, акто бяхме в болницата и чакахме, една майка ми сподели, че нейната племенница е загубила бъбрека си по същата причина- рефлукс, но нищо не са направили... Като бях миналия четвъртък при GP-то ми каза, че такива кървенета са доста чести и да не се притеснявам. Препрати ме към болница /друга, където да ми водят бременността/ и още нямам определен час, макар да беше 'по спешност'. Та, като ти се насъберат няколко работи и започваш да се чудиш дали наистина на някой му пука за теб и спираш да се доверяваш. Макар че, Бога ми, наистина искам да имам доверие на лекарите!

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
А ти защо не кажеш, че искаш аборт, независимо дали е жив плодът или не? Кажи не искам друго дете сега. Дали ще свърши работа  Thinking

# 12
А ти защо не кажеш, че искаш аборт, независимо дали е жив плодът или не? Кажи не искам друго дете сега. Дали ще свърши работа  Thinking
Мери, ами ако все пак не изхвърля плода, ако е жив Confused Sad.
Аз получих кървене при първата ми бременност - някъде към 12-тата седмица. И тогава доктора ми изписа някакви си хапчета, но не ги помня поименно (това действие обаче се разви в Б-я).
Мамми, ММ имаше такъв спонтанен аборт миналата година (или поминала беше Embarassed), докато беше на почивка в Испания. Не знам обаче как са се били развили събитията. Пък и тя май рядко почна да влиза Confused
Дано всичко мине по най-безболезненият начин.
Докторите си знаят работата. При инфенкция ще вдигнеш температура и бързо се разбира. И болки има и то мноооого силни. fingerscrossed

# 13
Аз си мислех да кажа, че искам така или иначе аборт, но по закон аборта тук се прави на плод 8-12 седмици /нормално/. И аз си мисля, ако е жив плода, но цялото това неспиращо кървене, съсиреци..не е нормално. Така или иначе, ако и в четвъртък го потвърдят... Мислех, да не би просто да не е могла да засече сърдечна дейност... Но, тя каза, че при всички положения тази бременност не е добра, според нея.

# 14
  • Мнения: 2 032
но по закон аборта тук се прави на плод 8-12 седмици

Не, до 24-тата седмица е по закон.

Общи условия

Активация на акаунт