запек+злоядство=помогнете

  • 737
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Детенцето ми е на 1г. и 9м. и от известно време все сме със запек или по точно по 3,4 дни неще да се изходи. Вече какво ли не пробвам давам дуфалак , круши, сливи ....., чак до клизми стигаме и пак трудно става . Освен това все още неще друго освен адаптирано мляко АЛ110-безлактозно да яде , хапва по някоя хапка 2 пъти седмично. Незнам вече как да се боря с това неизхождане с дни наред и дали неще да се изхожда защото няма какво като не яде?

# 1
  • Мнения: 2 521
Лактулоза-МИП-омекотява изпражненията и овесени ядки давам аз.Но ако яде малко може и от това да не се изхожда newsm78питай личната

# 2
  • Мнения: 1 059
И моята Ани преди 1 месец(беше точно като вас на 1 г. и 9 м.) започна да не се изхожда по 3-4 дни и аз започнах онова бъркане с подострен сапун(по съвет на 1 въдрастна педиатърка).И аз давах непрекъснато круши,сини сливи,вода от овесени ядки с мед(с нея може да правиш АМ),редки супи без хляб,никаква суха храна-като че ли нищо не помагаше.Подобрението настъпи след като 2 поредни сутрини успях да пробутам по 1 ч.л. чист зехтин с малко мед.Сега започна да ака всеки ден и все по-малко мрънка вече, а и апетита и`се увеличи.
Други средства,за които съм чувала,но не съм ги пробвала са:сироп от розов цвят по 1 ч.л. и сироп или мармалад от черен бъз-има ги в магазините за здравословни храни.Според мен Дуфалак,Лактулоза и др.слабителни могат да помогнат веднъж-дваж,но не са решение на проблема.
Чувала съм също и за даване на течен парафин(5 мл)на малко дете,но не съм сигурна в безвредността му.
Ами това е,дано нещо помогне по-скоро и на вас.Успех!

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Може да му е некомфортно на детето....да ака на 3-4 дни не е много добре Sad

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Важно е количеството храна.И Тери има такива периоди,затова често съм настоятелна с храненето.Не ми се иска да е така/понякога даже аз я храня/,но мисля че рядкото изхождане е по-голям проблем.

# 5
  • Мнения: 24 467
А какъв е хранителният режим на детето? Каква храна, по колко и на колко време приема?
Започването на този "запечен" период свързваш ли го с някаква промяна, не само в храненето, но най- вече с него и с каква?

Общи условия

Активация на акаунт