Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте.Една позната е пред следния проблем:детето и не е прието в детска градина,а на нея и изтича и неплатената отпуска.Решила е да започне работа в детска градина,за да приемат и детето и там,а и да има някакви доходи.Аз лично доколкото знам леличките взимат минималната заплата,за другия персонал незнам каква и е заплатата.
По мойта логика след като тя си намери по-добре платена работа (например след 1-2 години)и напусне градината не вярвам,че и момчето и ще бъде там.Или греша,знам ли.Може ли да я задължат да работи там,докато детето и стане предучилищна или първи клас.
Вия,майчета бихте ли започнали работа в детска градина,само и само за да приемат и детето ви.
Чак и аз почнах да си замислям,защото и на мен след 5 месеца ще ми изтече неплатената отпуска,а с този дефицит на места в детските градини не се знае дали догодина ще приемат дъщеря ми.
Вия какво мислите по въпроса.

# 1
  • Мнения: 2 471
Аз мисля, че не е добре за детето да са на едно место.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 913
Когато дъщеря ми беше малка имаше много места в детските градини в София.
Но преди години имаше свободно място за секретарка в техникума, където искаше да кандитатства. Подадох документи, но се оказа, че трябват много стабилни връзки. Намекнаха едва ли не местния депутат или някой от министерството да се обади в инспектората за да ме назначат. Нямах такива познати и си останах на старата работа. Не се вълнувах от заплатата/малко над минималната/, просто исках да съм сигурна, че ще учи и завърши успешно.  А пък и работа почти нямаше за вършене.
При сегашнапо положение с дет. градини - ако ми вземат детето веднага почвам. Поне ще си го гледам, ще си отлежа в болнични при всяка хрема и така. Всичко в името на децата.

# 3
  • София
  • Мнения: 411
Чудя се всеки път когато трябва да приемат детето и някъде ли ще си сменя работата.

# 4
  • Мнения: 145
За детето определено ще е трудно да приема майка си като леличка в градината, а и да спазва дисциплина.

# 5
  • Мнения: 3 367
това е честа практика в Щатите защото при този сценарии майката плаща  много намалена до никаква такса за градината и хем детето е на място , което иначе не биха могли да си позволят,хем взимат и пари. Обикнов.детето е в група ,в к майката не е,т.е се виждат но не непрекъснато

# 6
  • Мнения: 2 471
това е честа практика в Щатите защото при този сценарии майката плаща много намалена до никаква такса за градината и хем детето е на място , което иначе не биха могли да си позволят,хем взимат и пари. Обикновено .детето е в група ,в к майката не е,т.е се виждат но не непрекъснато

Тук знам, че в частните градини имат някакво намаление от таксата при подобни случаи, но не е голяма отстъпката. За държавните едва ли има такава. Все пак таксата е доста ниска. Колкото до това да са в различни групи, няма как да не се засичат Ако е градина тип апартамент в частна кооперация, то неминуемо непрестанно ще са заедно. И сравнението с училище не е удачно. Там има хиляди ученици. В детска градина колко дечица има?

# 7
  • Мнения: 9 814
Не, не бих започнала работа там, където детето ми ходи на училище или ДГ.
Няма да е добре нито за мен, нито за него, нито за останалите деца.

# 8
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Моя позната започна така работа като лелка в детската градина. Беше в друга група. Работи така около 2 години,после напусна. Не мисля това да е навредило нито на детето, нито нея.

# 9
  • Мнения: 2 471
В същност трябва да се вземе предвид, колко силно е привързано детето към майка си. Дали е социализирано достатъчно, за да приеме, че мама ще се грижи не само за него.

# 10
  • Мнения: 352
За лелка ли точно говориш? Иначе да, бих, предложиха ми като учител, но сега пък съм бременна...Та ще видим за напред. Не си мисля ,че ще им се отрази зле и на двамата , ако съм там.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Една позната направи така, но нещо резултатът не беше много добър. Детето не знаеше какво да прави - да слуша майка си или учителката. А като бяха в различни групи то искаше да е при майка си и ревеше, тръшкаше се и изобщо не беше добре.
Не бих го направила. Предпочитам да съм майка на детето си, отколкото да съм му "лелка" в градината.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Детенце от групата на дъщеря ми е в подобна ситуация. Майката е учителка, но в друга група. Прекарва част от дена при майка си. Но определено се лигави повече при нея и не я слуша. Но от друга гледна точка ако жената няма друг избор....да започне.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Вия,майчета бихте ли започнали работа в детска градина,само и само за да приемат и детето ви.

Бих  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 819
Защо не? По време на държавната практика тази година почти веднага започнах работа като учител по заместване, детето ми е в същата градина още от края на 2004 година, когато беше в ясла, тази есен ще е 3 група. Сега от 1 септември започвам пак там, вече на постоянно място, никога не съм имала проблеми с дъщеря ми в това отношение, дори когато сме ходили с колеги на практика точно в нейната група. Понякога съм я взимала при мен към 17.30 когато съм била 2 смяна и не е имало кой да я вземе, докато издам децата от мойта си група и не съм забелязала промяна в поведението нито на децата от групата, нито в нейното. И освен това мисля, че и да иска, няма да е в групата на детето си, без значение дали е учител или леличка Peace

Общи условия

Активация на акаунт