Как се справяте????

  • 2 995
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
С жегите при вас (ако има такива ) и как ги понасят бебоците ви?? Тук, Квебек, освен температурата от 34 градуса, съществува т. нар. фактор ВЛАГА, който прави да се усещат вместо 34,  42градуса че и повече Sick Sick Sick. А влагата , повярвайте, е нещо непоносимо - не ти стига въздух. Да не говорим за бебчо, който се мъчи ужасно и незнам как да го спася Cry Cry Cry. Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно... То и ние се чудим за климатик, де , ама и аз незнам вече. Е, кажете, как са жегите при вас, има ли влага и изобщо как се спасявате?????

# 1
  • Мнения: 1 909
С жегите при вас (ако има такива ) и как ги понасят бебоците ви?? Тук, Квебек, освен температурата от 34 градуса, съществува т. нар. фактор ВЛАГА, който прави да се усещат вместо 34,  42градуса че и повече Sick Sick Sick. А влагата , повярвайте, е нещо непоносимо - не ти стига въздух. Да не говорим за бебчо, който се мъчи ужасно и незнам как да го спася Cry Cry Cry. Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно... То и ние се чудим за климатик, де , ама и аз незнам вече. Е, кажете, как са жегите при вас, има ли влага и изобщо как се спасявате?????
И тук е много влажно, днес е 35 градуса  Sick #2gunfire
Отварям проzорците, пускам вентилатор, но не директно към нас, а да бие в някоя стена... и често давам чайче.
Довечера смятам да пусна и студената вода в банята, би трябвало да охлажда допълнително.
Миналата седмица като се прибирах от работа имах чувството, че 6те припадна от недостиг на въzдух, толкова бе6е влажно  Close а иначе понасям добре жегите  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 3 367
Ema здр,
опции за влажни/жегави дни:
-басейн-в двора , за 10 $  се купуват,стопля се водата за 30 мин на слънце-мнооо полезно! и после под чадър ,бебе вътре-ти до него..ако сте в апартамент-провери по нет за водни паркове или ком'нити басейни,и пак-на сянка,с много крем и шапка
-библиотека-имат детски час,четат приказки и ги занимават по около час едни мили лели,дават и бисквити:)
-книжарница-тук има едни бая големи,дават на бебоци да лазят и разхвьрлят на воля
-музеи, зоо(рано сутрин,хем има далавери с цените)
-тук към спорт клубовете има курсове за мами-бебета-плуване,друскане на едни топки с музика и пр..по 1 час са и тамън се утрепва 1/2 ден в ходене,игра,ядене и пр
-плей дате в къщи с майки от квартала,сменяте къщите за разнообразие
аз съм луда на тема слънце и вредите му и съм по за сенчестите занимавки..ако имате кола-аз обичам да карам и си измисляме цел далечна и не много безсмислена и в колата на АС,музика и приказки и тьй..но аз работя де,та това е к правим уикенда,за цяла седмица е по трудно..
весело лято,
Анна

# 3
  • Мнения: 7 837
Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно...
Горе-долу това правим. Извеждам го навън само сутрин до 9.00 4аса и ве4ер след 19.00 4аса. Само тогава се диша спокойно. Влагата тук е убийствена.

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Тук е 40 градуса днес Confused,в4ера беШе 38..........опитвам се да не излизам на вьн с бебето в най- топлото време,оба4е така става ,4е в най- голямата жега сме по улиците #Cussing out.Аз ли4но смятам ,като сменя апаратмента да си взема климатик ,но за сега се подвизаваме на отворени врати и прозорци.
Тук  испанците са намерили някакво малко решение на жегата:отварят прозорците и свалят Щорите ,така влиза вьздух ,но не и топлина(до колкото е вьзможно да не влиза такава де ,при 40 градуса).Оба4е на мен ми е страШно тьмно да седя по цял ден при свалени Щори и сам си ги вдигнала ,следователно ми липсва само морето и 4адьра ,за да е пьлна илУзията ,4е се ИЗПИ4АМ(не пе4еме) #Cussing out,на плажа.
Бебко милия ,той като е оЩе мьни4ьк ниЩо не казва ,но пьк се нау4и да си иска вода Laughing.Само ,кьдето я иска на испански Shocked Laughing

# 5
  • Мнения: 1 545
Ами как, с климатици! Откак се е родил бебо, винаги на климатик е спал. И сега почти непрекъснато виси с нас в офиса, или си играе в неговата стая /офиса и т.нар. негова стая всъщност са една голяма стая, разделена на две от секция/, където климатика е винаги включен. И тук е горещо и влажно, така че... Рядко го извеждам, че наистина е голяма жега. А да ти кажа, до сега е боледувал само един път, някакъв вирус беше, температура, повръщане, растройство, през февруари мисля. Така че от климатиците няма вреда, само изгода.

# 6
  • Мнения: 1 909
Неможем по цял ден да висим в Търговските центрове с климатици, а и не е много полезно...
Горе-долу това правим. Извеждам го навън само сутрин до 9.00 4аса и ве4ер след 19.00 4аса. Само тогава се диша спокойно. Влагата тук е убийствена.
Тук до 22.00 е zадух, а Сара по това време вече спи. Ако и сутрин спи, няма начин да иzлеzне на чист въzдух, понеже в 8 вече не се ди6а. Евентуално само на прибежки до супера и обратно.  Close

# 7
  • Мнения: 4 244
И при нас е така.
А сме под покрива
Какво правя - вечер като позалезе слънцето - след 20,30 отварям широко всички прозорци и пускам тогава вентилаторите и така цяла нощ
Сутрин гледам преди изгрев да стана и затварям прозорците и пускам щорите
Караме малко на лампи но поне до 14 ч се изкарва без климатик - в стаите е 24 градуса
После почва да напича и се вдигат до 27-29/
А за децата на двора - както и Ани писа по горе - басейна на сянка, под чадъра и така до залез слънце

# 8
  • Мнения: 2 195
Тук не е 4ак такава жега,но не знам като си отидем в Б-я какво ще правим,там ве4е не се живее лятото newsm78 Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 465
Ох мен не питайте,

вентилаторът ми е като дома6ен лиубимец или по-скоро като сиамски близнак - ако не е до мен ми се струва 4е ди6ането ми спира и 6те хвърля топа. Пресу6авам бутилките с вода една след друга и все си мисля да си променя режима на живот - свеки е сега на гости в Таити на сестрата на мъж ми и в4ера като се 4ухме по телефона ни обясни 4е хората там ставали в 5 сутринта и да не ги безпокоим след 8 ве4ерта 4е вси4ки ве4е доволно похърквали. Дали и тук така да не по4на? newsm78 ама мъж ми се прибира на обяд да хапва вкъ6ти и 6те трябва сам да си готви, та може да не му хареса идеята newsm78 Ема, и тук е така с влагата и напълно те разбирам - ами аз и с този корем о6те по-ми е затруднено ди6ането Cry

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
цял ден сме със спуснати щори и пердета....и работят вентилаторите на 6....чак късно вечер се отварят проzорците zа свеж въzдух.....и до кога така, не zнам..... Thinking Thinking Thinking

# 11
  • Мнения: 1 465
Амеи,

твоят бебо кога 6те се яви на бял свят?

Ами аз ве4ер о6те преди да си легнем спускам 6торите, но не до край, отварям 6ироко прозорците във вси6ки стаи и така до следва6тия ден следобяд - тук поне заради морето следобяд е хладни4ко и вятърът откъм морето разхлаждаи е много приятно, но към 16 4аса следобяд навън е като в Сахара - не смея и да си покажа носа навън

# 12
  • Vienna
  • Мнения: 266
tuk e mn toplo 32Co, za 1vi pat takova ljato, mn mi e toplo i e edno zadu6no, pozjala no6t spme na otvorena balkonska vrata + otvoren prozorez v kuhnjata(za6toto navanka ni6to ne pomradva!) + ventilator, ama ne sre6tu nas, 4e barzo me naduhva i samo puftja, a kato mi porasne korema o6te neznam, bez asansior sme i edvam se izka4vam do 3ta etaj, samo v kolata na klimatika mi e ok! A i krakata po4naha da mi oti4at!

# 13
  • Мнения: 1 465
Патенце, ти в кой месец си?

# 14
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Амеи,

твоят бебо кога 6те се яви на бял свят?

Ами аз ве4ер о6те преди да си легнем спускам 6торите, но не до край, отварям 6ироко прозорците във вси6ки стаи и така до следва6тия ден следобяд - тук поне заради морето следобяд е хладни4ко и вятърът откъм морето разхлаждаи е много приятно, но към 16 4аса следобяд навън е като в Сахара - не смея и да си покажа носа навън
Аз пьк ве4ер затварям прозорците Confused,заЩото ме е страх да не влезне някоя хлебарка

Общи условия

Активация на акаунт