Менструална анкета

  • 18 198
  • 119
  •   1
Отговори

Анкета

Как протича менструалният Ви цикъл?

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

  • Мнения: 9 063
Това ми е питанката.
След анкетата за бялото течение, редно е да уважим и лелката с едно скромно проучване bowuu
Интересно ми е как протича менструацията ви, тези ужасни няколко дни от месеца...
Наскоро попаднах на статия, в която се споменава, че в зависимост от това как, къде и  колко ни боли по време на цикъла, може да имаме различен здравословен/гинекологичен проблем - което аз съм склонна да не приема на сериозно.
Но анкетата ще покаже Grinning
Освен гласуване, може да се обясните надълго и широко в поста си.Ако имате идея за нови опции по анкетата, давайте, ще променям Hug

# 1
  • Мнения: 1 085
Имам много болезнен и много обилен цикъл.Просто без аулин не мога, но само първите 2 дни.Имам и ПМС -много съм нервна.

# 2
  • Мнения: 9 063
Обърках анкетата и трябваше да я трия и пускам наново, затова, Бъни, моля те гласувай отново Hug

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 18:02 от .:.Stef.:.

# 3
  • Мнения: 1 085
Няма проблем мила  Hug
Можеш да сложиш и Имам ПМС - нерви , болки в корема и гърдите.
Защото при мен е и това но няма такава опция!

# 4
  • Мнения: 576
Понякога ме боли много коремът (като последния ми цикъл), но това само първи втори ден  Peace
Иначе разбирам, че ще ми идва по пъпките по лицето и силно израена раздразнителност от всички и от всичко  Joy

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Стеф,при мен така протичат нещата- имам ПМС няколко дни преди да ми дойде,но нямам болки.Болки съм имала много рядко,и то като ученичка.Само два пъти съм стигала до повръщане и по-честичко до обезболяващи,но това на "младини".Тогава менструацията ми беше обилна-4 дни.От около 7-8 години лелката намаля и като дни на кръвотечение и като количество-2 дни нормално до оскъдно кръвотечение и още толкова зацапване.Преди цикъл започнах да имам много неприятно ПМС-горещи вълни,газове,къркорене на червата,подуване на корема,но слава Богу без болки.На всичкото отгоре почти всеки цикъл започва с от 1 до 3 дни зацапване.По време на цикъл нямам никакъв дискомфорт като изключим превръзката.Малко дългичко стана,но лелката заслужава подобавщо описание Mr. Green

# 6
  • Мнения: 9 063
Ох...значи...не мога да добавя нищо повече, защото трябва да променя и броя на опците за гласове. т.е. ако има нови опции, се променя и правото на повече гласове, а то не може да се промени ooooh!
Затова, нека уточненията се правят в постовете.

Специално ме интресува има ли и други момичета, които нямат болки в гърдите. За съжаление, ако го сложа като опция, гласуващите ще трябва да се лишат от друг глас за да изберат този...

Последна редакция: нд, 24 авг 2008, 18:26 от .:.Stef.:.

# 7
  • Мнения: 69
Имам ПМС-болки в гърдите,болки в корема,ставам изнервена, а в деня, в който трябва да ми дойде ми идва да убия някой. Първия ден от цикъла задължително пия аулин

# 8
  • Мнения: 576
Stef, имало е месеци, в които не са ме боляли гърдите.
Много е относително товас признаците, понякога има пмс, понякога не...

# 9
  • Мнения: 3 372
Преди да ми дойде нищо, първия ден адски болки, задължително аулин Peace На втория ден може да има болка може и да няма и на третия вече и течение няма Whistling

# 10
  • Мнения: 7 201
Специално ме интресува има ли и други момичета, които нямат болки в гърдите.
Аз.Никакви ПМС,никакви болки...единствено главоболието,което е сигурен знак за "гадината мръсна"! Rage
Корем ме боли единствено 1-ят ден като потече.

# 11
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Стеф,при мен така протичат нещата- имам ПМС няколко дни преди да ми дойде,но нямам болки.Болки съм имала много рядко,и то като ученичка.Само два пъти съм стигала до повръщане и по-честичко до обезболяващи,но това на "младини".Тогава менструацията ми беше обилна-4 дни.От около 7-8 години лелката намаля и като дни на кръвотечение и като количество-2 дни нормално до оскъдно кръвотечение и още толкова зацапване.Преди цикъл започнах да имам много неприятно ПМС-горещи вълни,газове,къркорене на червата,подуване на корема,но слава Богу без болки.На всичкото отгоре почти всеки цикъл започва с от 1 до 3 дни зацапване.По време на цикъл нямам никакъв дискомфорт като изключим превръзката.Малко дългичко стана,но лелката заслужава подобавщо описание Mr. Green
Абсолютно същото е и при мен, все едно аз съм го писала.  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 085
Винаги съм се чудела момичета ако си направя промивка по време на цикъл няма ли поне малко да ми намалее след като съм я измила отвътре?Има ли някакъв риск? newsm78

# 13
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 236
на младини ,когато ми идваше бях болна-това болки в корема беше най-малкото нещо.повръщане през летните месеци,падане на кръвно и първият ден задължително го изкарвах на легло.след като родих,не разбирах кога ми идваше.3-4 години след раждането нещата се промениха,но не са като на младини.понякога не разбирам кога ми е дошло,но понякога  другата крайност-болки и задължително болкоуспокояващо!иначе всеки път различни симптоми-боли ме глава,болят ме очи,подут корем,подути гърди.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Винаги съм се чудела момичета ако си направя промивка по време на цикъл няма ли поне малко да ми намалее след като съм я измила отвътре?Има ли някакъв риск? newsm78

Естествено,че има.Това,което изтича не бива да се връща обратно,а с промивката би могло да стане,затова не е позволен и секса по време на менструация.Изхвърляната ендометриална тъкан не трябва да се връща обратно,защото може да причини инфекции.Няма как да спреш или да намалиш изхвърлянето на лигавицата с промивки.

Общи условия

Активация на акаунт