Защо кичурите ми пожълтяват?

  • 4 358
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
От 2 години съм с руси кичури, харесвам да са пепеливо руси. Ходила съм при различни фризьори, навсякъде ме боядисват и след това матират, за да станат по-сиви. Но след 5-6 измивания започват да пожълтяват, а след месец вече цвета е тотално променен.
Купих си матиращ балсам, ама и той не върши много работа, пак след няколко измивания са жълти. Много ми е гадно, че не мога да съм с цвета, който ми харесва за повече от седмица-две.
Моя приятелка в чужбина работи като фризьорка и постоянно е с пепеливи кичури, каза, че цвета и не се променя и никога не се матира, ставали и такива само от боядисването.
Искам да ви попитам, вашите кичури променят ли се толкова бързо, и ако не се, препоръчайте ми фризьор, който да ми ги боядиса в цвета, който искам, без матиране.
Благодаря ви!   bouquet

# 1
Сивото се отмива бързо.Защо ти правят жълти кичури? Също имам няколко руси кичура, но никога не са ми ставали жълти. Моята фризьорка работи с Loreal и съм много доволна. Бих ти я препоръчала но е от Русе. Wink

# 2
  • Мнения: 2 726
sUnNily я кажи,коя е тази фризьорка,че и аз имам проблеми с жълтите кичури  Confused

# 3
  • Мнения: 120
Странно , ако се нанесе  ултра пепелно русо не би трябвало да започва да жълтее каквато и да е боята .И ще държи поне месец .
С какъв шампоан миеш косата?
Имаш ли много бяла коса? newsm78

# 4
  • Мнения: 78
Това е съвсем нормално, матът пада и за това става жълтеникаво. Не знам да има спасение, освен ако не ходиш през 2 седмици само да те матират. Преди време имаше един страхотен балсам-оцветител на Лонда, но изчезна от години.

# 5
  • Мнения: X
Странно , ако се нанесе  ултра пепелно русо не би трябвало да започва да жълтее каквато и да е боята .И ще държи поне месец .
С какъв шампоан миеш косата?
Имаш ли много бяла коса? newsm78


Косата ми е кестенява, а шампоаните ги сменям - лореал, пантен и тн.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 743
Моите не пожълтяват, започвам да си мисля, че е до коса. Не съм имала такъв проблем.

# 7
  • Мнения: 45
ЦВЕТА НА КИЧУРИТЕ ЗАВИСИ ОТ МНОГО НЕЩА..
1.от блондора и неговото качество.
2.от времето на обезцветяване.
3.от самата коса.Има коси,понякога и недотам тъмни с много ярък собствен пигмент,най-често оранжев или червен.Такива коси са много трудни за изсветляване и никога не могат да се получат много светли кичури.Дори и матирането им е трудно.
Когато матът се прави на мокра коса пада-по бързо,особено ако е матираща баня.
Може би твоята коса е точно такава.

# 8
  • Мнения: 45
dolfance,с боя или блондор ти правят кичурите?

# 9
  • Мнения: 3 294
И аз си мисля че е до косата , защо не ходиш да ти ги матирват като почне да жълтее косата ?

# 10
  • Мнения: 1 224
Имаше на Престиж тонер за матиране на русото. Аз си взимах Перла май. Потърси го, върши работа Simple Smile

# 11
  • Мнения: X
И аз си мисля че е до косата , защо не ходиш да ти ги матирват като почне да жълтее косата ?

Ходя, но тя жълтее след 3-4 измивания, аз трябва да си седя в салона.  Laughing

quote author=Toppolinka
Имаше на Престиж тонер за матиране на русото. Аз си взимах Перла май. Потърси го, върши работа Simple Smile
[/quote]

Имам го, но и той ми държи 2 седмици.  Confused

# 12
  • Мнения: 1 224
Е няма как да не пожълтяват изобщо..

# 13
  • Мнения: X
dolfance,с боя или блондор ти правят кичурите?

Не знам. В 3 салона съм си ги правила и все така се получава. Може да си права и косата ми да има оранжев пигмент и трудно да се изсветлява. Както е тръгнало, може и да се откажа от кичурите.  Crossing Arms
Като се замисля естествената ми кестенява коса има доста медни оттенъци.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 14:56 от Анонимен

# 14
  • Мнения: 3 413
Скъпа,трябва да си матираш редовно косата,за да махнеш жълтия оттенък!
Погледни в темата "Матиране на руса коса"  -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163663.100

Общи условия

Активация на акаунт