Алергия от ленти "Taky"?

  • 4 260
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 273
Питането ми е следното. Вчера обезкосмих гърдите на мъжа ми с ленти Таку, които купих от аптеката. Той се зачерви, после му се появи обрив /ситни червени пъпчици/. Намазах го с Алергозан, но не му мина. Днес пъпчиците вече имат и бели връхчета. Обривът не минава. От аптеката ми казаха да го мажа с Фенистил гел, но прочетох, че той е при сърбежи, уртикарии и изгаряния  Rolling Eyes А магарето му с магаре не ще да отиде на лекар  #Cussing out А пък се ядосва, че скоро заминаваме на море и гърдите му са ....хм, леко казано нелицеприятни  Confused Какво да правя? С какво да му помогна? Не мога да го замъкна на лекар. Сигурно го  е срам...

# 1
  • софия
  • Мнения: 2 140
С Вита Мерфен 2-3 пъти на ден да се маже.Ако за първи път се обезкосмява с кола е нормална реакция на кожата.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 415
И на мен не ми прилича на алергия...ще му се успокои кожата спокойно  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 273
Да, за първи път се обезкосмява. И се ядосвам, че аз го накарах. Нямаше много косми, обаче аз му казах, че е пъзльо и той се престраши, а сега трябва да се правя на доктор.
Ще го мажа с Вита Мерфен. А до колко дни трябва да се успокои кожата?

# 4
  • Мнения: 2 099
Само да не ги разчеше ако го сърбят!
Обезкосмих си мишниците с Таки лентите и ми станаха такива пъпки.Сърбяха много и ги разчесах.Получи се подуване на кожата,още по-непоносим сърбеж и голямо зачервяване от мишницата надолу до кръста почти!Ходих на дерм. изписа Фусикорт.Мина обаче кожата така я бях чесала ,че после почна да се лющи.Сега се появява сърбеж даже при употреба на сух дезодорант.Мажа се с менен спийд стик,само той ми понася.Скубала съм много пъти мишници с епилатора,какво ми стана да пробвам ленти Таки незнам...Не ги ползвайте на мишници и гърди!

# 5
  • Мнения: 120
Дали е Таки или други лентички има там едни кърпички за преди и след депилация ти използва ли ги изобщо ?
Горкия мъж сигурно много е страда след като се е инфектирал .  hahaha

Мъжете не търпят болка за това е по-поносимо за тях кремовете за депилация.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 273
Ползва ги тия кърпички за след депилация. Но резултат - никакъв.
 А иначе беше голям смях  hahaha Лепя аз лентата и започвам да броя и като кажа: 1, 2 на 3 дърпам  Grinning А моят се настройва през това време психически и стиска зъби. Като му дръпна лентата следва: "Аааа!" и започват едни подскоци около масата, все едно изпълнява индиански танц  Joy

# 7
  • софия
  • Мнения: 2 140
За около 3-4 дни с редовно мазане с Вита Мерфен би трябвало да му мине. Peace

# 8
не само лентите,ами и самия депилатор цялата се обринах..след като реших да го използвам и за интимните места горещо съжалих,защото трябваше да отида на гинеколог и да давам пари за лекарства,за да си лекувам острата инфекция.Не правете тази грешка!!!

# 9
  • Мнения: 3 641
И на моя мъж м усе появиха ,но след бръснене на ръцете.Пробвайте с Дермодрин-на него му подейства Peace

# 10
  • Мнения: 13 621
Не е алегрия. Има хора, на които винаги им става така след кола маска (аз съм в това число). Единственото, което ми е помагало е да се мажа с крем Дипрогента или Гентамицин.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 208
И аз да потвърдя - не е алергия, реакция на кожата след кола маската е!
И на мен ми се е случвало, независимо дали ги махам с кола или епилатор.

# 12
  • Мнения: 60
И на мен ми се случи.Пробвах и с лентите за чувствителна кожа - пак същото.Реших с депилатоар (за чувствителна кожа) пак ми се появиха тези пъпчици.

Общи условия

Активация на акаунт