Вредни ли са за децата желирани бонбони.

  • 11 375
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
 Напоследък все по често се запитвам, дали правя верния избор (имам момиченце на 4 години), вместо шоколад, вафли и други бонбони, тя яде само желирани бонбони. Умира за тях : Heart Eyes
 На ден изяжда от най- малките пакетчета по 2 брая.
 Но, е малко над нормата за килограми а, доста се движи и не се храни добре ( изяжда си порцията на половина).
  Чудя се от къде пълнее  newsm78
 Може ли от нишестето, пектина и желатина, от които се правят желираните бонбони да се пълнее?
 Къде , мога да прочета повече информация и вие какво мислите?
 Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 253
Е как откъде пълнее....желираните бонбони съдържат толкова много захар, че е 100% сигурно, че детето пълнее от тях. 2 пакетчета на ден са прекалено много.
Спомням си историята на дилъра фалирал "Barings bank" (след това закупена от ING Банк) - Nick Leeson, който разказваше в книгата за историята с фалита, как е напълнял драстично именно заради оргромната си страст към желираните бонбони.....

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 13:31 от exxo

# 2
  • Мнения: 1 877
Ами те са пълни с оцветители,консерванти,подсладители....изобщо има ли ,според теб,нещо истинско в тях? Е,как да не са вредни?  Sick

# 3
  • Мнения: 619
Ами те са пълни с оцветители,консерванти,подсладители....изобщо има ли ,според теб,нещо истинско в тях? Е,как да не са вредни?  Sick

АБСОЛЮТНО ПОДКРЕПЯМ! Това на ден е страшно много, при това всеки ден.... Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо полезно няма в тях. А щом няма нищо полезно, значи са вредни. Особено ако се изяждат толкова много всеки ден. Как го удържаш това дете след толкова много захар и оцветители? Луда работа.

# 5
  • Мнения: 2 479
Според мен не са по - вредни от всякакви други бонбони, примерно. Но пък 2 пакетчета на ден си е повечко. Поне ги намалете до 1 на два дни Confused.

# 6
  • Мнения: 3 550
В оцветителите и подсладителите, с които са пълни, не виждам нищо полезно.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не са полезни, но едва ли детето пълнее точно от тях. И моята дъщеря не заспива без да е изяла поне едно пакетче през деня, но е слаба, слаба...

# 8
  • Мнения: 1 253
Само да добавя - аз самата обичам много желирани бонбони, но гледам да консумирам колкото може по-рядко. Ако може даже изобщо.
Ния колкото и да ги обича (то едва ли има дете, което да не ги обича сигурно) не бих й разрешила да изяде повече от 4-5, но дори и да омете 1 пакетче, това ще й е задълго време напред. Всеки ден не бих разрешила, въпреки че НЕ считам че са УЖАСНО вредни.
Примерно Ния колкото и да ми се моли за бонбони й разрешавам да си хапне след като си е изяла обядът или вечерята. Тя проявява разбиране, но и няма друг избор защото аз не отстъпвам. Тя също е доста злояда и трудно изяжда това което трябва, но пък ако й давам сладки неща нямам никакви шансове да я науча да яде като хората, защото просто не изпитва глад. Гледам да не компесирам лиспващите калории от менюто й с бонбони, защото създавам вредни навици, които водят проблеми в един по късен етап от живота.  Малко нравоучително прозвуча, но за съжаление е така....

Не са полезни, но едва ли детето пълнее точно от тях. И моята дъщеря не заспива без да е изяла поне едно пакетче през деня, но е слаба, слаба...
В конкретния случай е вероятно детето да пълнее точно от тях. Постът на майката говори именно това
Напоследък все по често се запитвам, дали правя верния избор (имам момиченце на 4 години), вместо шоколад, вафли и други бонбони, тя яде само желирани бонбони. Умира за тях : Heart Eyes
 На ден изяжда от най- малките пакетчета по 2 брая.
 Но, е малко над нормата за килограми а, доста се движи и не се храни добре ( изяжда си порцията на половина).
  Чудя се от къде пълнее  newsm78 ..............

# 9
  • Мнения: 14 654
Не са вредни ако не се прекалява с тях. Присъединявам се към мнението, че едва ли детето пълнее тъкмо от тях. Все пак бих поограничила количествата, но не бих ги забранила напълно.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 Peace И аз съм на мнение да се ограничи количеството на бонбонките.Едва ли са по вредни от вафлите и другите сладки неща по магазините. Всичко е пълно с консерванти и оцветители.

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
А защо изобщо детето ТРЯБВА да яде такива неща всеки ден? За мен вафлите, зрънчовците, желетата и др. захарни изделия са на едно ниво - боклук, от който децата нямат ежедневна нужда. Разбирам да изяде нещо веднъж на седмицата, ама всеки ден е прекалено. При такава боклучава храна как децата после да искат да ядат суровите ябълки като не са им достатъчно сладки или да ядат манджите на майките си? Сами си причинявате неприятности и после се чудите кое не е наред. Не искам изобщо да споменавам за алергиите, за които алерголозите масово предупреждават - изкуствените консерванти и оцветители са вредни за децата.

# 12
  • Мнения: 984
Вредни са, защото пристрастяват децата.
Същото е с ледените сокчета, снаксът, царевичните пръчици и пуканките.
"Пристрастяват" всъщност не е точната дума. Но децата започват постепено да свикват да тъпчат нещо в устата си дори докато играят.

# 13
  • Мнения: 14 654
"Пристрастяват" всъщност не е точната дума.

Тъкмо точната дума си е Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 783
Ха, желираните бонбони - страстта на моя син  Laughing. Поддържам, че 2 пакетчета на дена са много. Но пълното ограничение не поддържам, защото води до тъпчене при първа възможност. 2-3 бонбона на ден се изяждат у нас, и не всеки ден, без това да пречи на яденето на други плодове, защото той не познава други подобни, като солети, пръчици, чипсове и под. Желираните бонбони, ако се дават, се дават само след основно ядене и далеч от следващото. Но си е трудно да го ограничавам, за това сме стигнали до там, че когато отидем в магазина, купувам от бонбоните на тегло, по 2-3 за двамата и така той изяжда 2 бонбона, аз един Simple Smile. Но толкова ги обича, че не мога да престана да му ги давам. Изобщо, колкото се опитвах да контролирам сладкото, се оказва, че детето много си го обича.  Rolling Eyes Може да пробваш и ти така да правиш и така постепенно да ги намалите. Подозирам, че от яденето на захарта не си яде другите неща дъщеря ти.

Не са полезни, но едва ли детето пълнее точно от тях. И моята дъщеря не заспива без да е изяла поне едно пакетче през деня, но е слаба, слаба...
различни хора, различен метаболизъм  Peace

Общи условия

Активация на акаунт