Кърмене и работа под 2 м.

  • 632
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 869
Налага се да се върна на работа на 4 часа, когато синът ми ще е на 1,5 месеца. Той е на ексклузивно кърмене на поискване и смятам да останем така поне до 6 м. Имам достътачно кърма, но не е в пвоче. Имам и възможност да работя от вкъщи, но поне 3 пъти седмично ще се налага да ходя до офиса за 4-5 часа. В тази връзка имам следните въпроси:
- как да цедя кърмата - с помпичка или на ръка
- кога да го правя (най-пълни са гърдите нощем оклоло 2-3 ч., защото той вечер заспива към около 10, откарва 4-5 часа и после суче малко; от 4-5 ч. нататък се буди на около 2 часа и суче повече)
- колко шишета ще ми трябват, за да има изцедена кърма за 2-3 хранения в мое отсъствие
- изцедената кърма с биберон или с лъжичка? Според някои мнения, с лъжичката се застраховаме срещу евентуален отказ да суче, ако се окаже, че от биберона е по-лесно...
- какво друго ще ми е необходимо освен (евентуално) помпа, шишета, биберони..

Ще съм благодарна за директни съвети, линкове с инфо и допълнителни съвети, тъй като сигурно пропускам нещо...
  bouquet

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 15:21 от Meg1

# 1
  • Варна
  • Мнения: 437
Аз също понякога отсъствам и цедя с помпата на Авент,така съм си свикнала.Цедя тогава,когато бебка не е сукала много и усещам ,че имам доста кърма.Като се върна също цедя,ако вече е била нахранена от мъжа ми.Кърмата я съхранявам във фризера на хладилника в специалните найлонови пликчета за кърма,а после преди хранене я премествам в хладилника и се топли на течаща топла вода.Даваме и от шише и не мисля,че от време на време като се храни по този начин ще се отбие...после пак си цока от гърдите съвсем нормално.А и как се дават да речем 100грама с лъжичка...може и да става,но е доста трудоемко.Успех от мен! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 901
Здравей, с предшното ми бебе се върнах на работа н апълен работен ден когато то беше на 1.5 месеца. Ето какво правех:

 - първо работех с помпата, но после открих, че на ръка се справям по-бързо и така продължих. Изцеждах в банята на офиса, в часовете в които бебето горе долу ядеше, направо в шише за хранене. Слагах го на вратата на хладилника на офиса (шишето), а в края на деня с 1 хладилна чантичка го връщах вкъщи и там - на нашия хладилник, готово за утре.
 - постепенно млекопроизводството ми се увеличи - оказа се че с времето изцеждам все повече и повече от това, което бебето яде на 1 хранене. Започнах да ходя с големите шишета на работа - по 2-3, а после вкъщи пресипвах в по-малки, колкото трябва да са дозите. За 2-3 хранения в твое отсъствие ще ти трябват 2-3 шишета.
 - най-трудно се изцежда след храненето на бебето, особено ако то вече е регулирало кърмата, която му трябва. Аз правя (сега се подготвям отново за връщане на работа след 1 седмица и правя количествата за първите няколко дни) така - изцеждам по 10-20 мл преди всяко ядене, понеже бебето ми яде на поискване, единственото което може да му ес случи е да огладнее по-рано, а като изсуче добре гърдата ми, може и повече производство да стимулира за следващ път. Сега така и така кърмя от 1 гърда, понякога и половината от другата. След кърмене, доизцеждам втората.
 - изцедената кърма даваха на бебето с шише с биберон - моля, моля, с лъжичка. Ти за колко време се връщаш на работа, ако няма да става по-кратко отсъствието ти, няма какво да мъчиш бебето. Моето не се отби, та до 2г и 4 мес
 - помпа (или ръце), шишета, биберони, колектори за кърма (освен ако нямаш толкова много шишета, че да имаш за замразяване, и за хранене в други случаи)

Но най-добре ще бъде ако изцеждаш в офиса - ще ти отнема от един момент нататък по 15 минути (за толкова съм събирала и по 150-180 мл на ръка). Така няма да нарушаваш ритъма на производство - от организма ти ще се отделя кърма винаги по едно и също време и по едно и също количество, а не в някои дни по повече (за съхранение) и в други ще ти се пълнят гърдите защото си на работа, а бебето ит го хранят от замлазена кърма...
 -

# 3
  • Мнения: 3 869
Благодаря, момичета  Hug
Много полезни съвти ми дадохте. Сега трябва да видя как ще успея да ги приложа. Май е най-добре да започна със "сухи тренировки", т.е. докато съм си още вкъщи и работя от вкъщи преди да се наложи да се чудя как да ги правя нещата в офиса  Blush
Живея на 10 мин. с кола от офиса - предполагам няма да е проблем, ако не ползвам хладилна чанта за това сравнително кратко време...

# 4
  • Мнения: 329
И мен темата живо ме интересува, защото и на мен ще ми се наложи да се върна скоро на работа. Представям си, че няма да е толкова сложно, само не знам как ще се справя с изцеждането в работата...

# 5
  • Мнения: 30
Аз също се върнах на работа,когато бебето ми бе на 6 месеца ,но на непълен работен ден засега и се цедя с помпата веднъж пообяд.Използвам една стая,в която държим архивите и се заключвам там,но понякога съм ползвала и тоалетната(неволя,какво да се прави:)

След като напълня шишето,го слагам в една термоизолираща чантичка и си го връщам вкъщи.Е,ние сме и по-големи вече-наобяд яде пюренце или ядене от млечната кухня,но в началото си пиеше от резервите замразена кърма.Всичко е въпрос на организация и навик.
Всяка мотивирана майка би се справила.Пожелвам ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт