За рибата

  • 2 171
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 016
Момичета, моля споделете:
-   на каква възраст въведохте рибата
-   как стана въвеждането – наведнъж едно бурканче или постепенно, примерно в три последователни дни един и същ вид риба, за да следите за реакции
-   колко често давате (предполагам веднъж в седмицата) и рибното ви ядене зеленчуково или местно пюре замества?

Благодаря ви предварително

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз я въведох около 11я месец както и с другите храни-първия ден 2-3 лъжички,втория 4-5........Давах различно.Понякога 2 пъти седмично,понякога по 2-3 седмици не съм давала.Рибното си е месно пюре.

# 2
  • Мнения: 4 111
На 10 месеца и няколко дни дадох направо цяло бурканче. Количеството на риба вътре е символично.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
На около 11 мес.Ако даваш купено пюре,можеш да дадеш цяло наведнъж.Количеството на месото и рибата в купените пюрета е около 8-10%,следователно не повече от 1-2 чаени лъжички,което е перфектно за захранване.

# 4
  • Мнения: 2 908
На  9 месеца въведох рибата-малко по малко до стигане на едно цяло бурканче.

# 5
  • Мнения: 2 131
Въведох риба след годинката. По принцип аз самата много обичам риба, но що се отнася до бебе съм скептично настроена. Рибата е вкусна и полезна, но... "специфична" храна, според мен. Сега горе-долу му давам веднъж седмично риба от бурканче на Ганчев.

# 6
  • Мнения: 27 524
- на каква възраст въведохте рибата
- как стана въвеждането – наведнъж едно бурканче или постепенно, примерно в три последователни дни един и същ вид риба, за да следите за реакции
- колко често давате (предполагам веднъж в седмицата) и рибното ви ядене зеленчуково или местно пюре замества?

На 8 месеца.
Наведнъж, както дадох и месното пюре.
Не броя и не следя, различно давам. Рибата е страшно полезна, в пъти повече от месото. Не знам кое и кога замества, не следя толкова стриктно тези неща. Те всъщност нямат значение  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 449

Възраст
- 8-10 м. е най-често срещаната препоръка
- след 1 год. при алергична обремененост или лична преценка
- няма основание за отлагане на рибата с цел предпазване от алергия (за разлика от други храни)

Захранване
- както всяка нова храна: в продължение на 3-5 дни
- най-подходящи са 'белите' видове риба
- алергична реакция може да се прояви както към рибата изобщо, така и към конкретния вид риба

Колко често
- рибата е алтернатива на месото в детското меню (редува се с него)
- 1-2 път седмично до 1 год. (зависи от педиатричните школи и традициите)

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Въведох я в 9-я месец.Давам веднъж седмично

# 9
  • Мнения: 11 003
На 11 месеца й дадох цяло бурканче от купено рибно пюре.
Предлагам риба 1 път седмично.

# 10
  • Мнения: 2 172
Не си спомням с точност,но мисля,че беше около 7-8 месеца.Предполагах,че ще я откаже,защото не ядеше тогава всички видове месо,но се оказа,че стана любимото и пюре  Mr. Green Давам 2 пъти седмично,не е зеленчуково ,а месно пюре.

# 11
  • Мнения: 154
След 10-тия месец, захраних с цяло пюре, давам 1-2 пъти седмично.

# 12
  • Мнения: 15 379
За първи път предложих на 11 месеца - Сьомга с картофи на Семпер. Давам 2 пъти седмично.

# 13
  • Мнения: 5 940
Същата схема на въвеждане като на Блонди.

# 14
  • Мнения: 119
На 8-9 месеца.
Започнах с половин бурканче, но тя и не пожела повече.
Сега и правя веднъж седмично, като приготвям прясно уловена риба /костур или бяла риба/ и я смесвам със сварени зеленчуци.
Рибното е месно пюре.

Общи условия

Активация на акаунт