В епикриза на бебе-АСФИКСИЯ при раждане ?

  • 9 080
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Преди 10 дни изписаха моя позната след раждане. Вече си имат сладко бебче момче Wink
Тя обаче е много разтревожена, защото в епикризата на бебето е поставена диагноза:

Средна и умерена асфиксия при раждане. Интраамниотична инфексия на плода, некласифицирана другаде.
Бебчо беше за 24 часа в ковьоз и лекуван с антибиотик. На 5-ия ден ги изписаха.

Личната лекарка каза, че щом са ги изписали значи всичко вече е добре и , че с времето бебето ще укрепне. Да не се тревожи майката и да си кърми детето Rolling Eyes
Моля, някой ако знае нещо повече да сподели Praynig Има ли място за притеснение?
Като се рових разбрах, че асфиксията е... оток на мозъка ..иии не ми звучи успокоително newsm78

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 17:32 от Лорена

# 1
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мисля, че асфиксия означаваше задушаване. Но щом детето е добре, не се притеснявайте. Възможно е по време на раждането леко да го е стегнала пъпната връв, ако е била увита около вратлето. А може и от друго да се причини, и при по-големи хора - поглъщане на чуждо тяло например. Но в никакъв случай не е оток на мозъка. Успокойте се!  Hug

# 2
  • Мнения: 14
Направило е дихателни движения по- рано и е погълнало околоплодни води. Щом са изписани на петия ден значи всичко е наред:)) Да е спокойна и да си го кърми с удоволствие:))

# 3
  • Русе, у дома
  • Мнения: 738
Мисля, че беше липса на кислород за известно време, изплакало е малко по-късно. Голямата ми дъщеря се роди със средна и умерена асфикция (увита и беше пъпната връв около врата, ръцете и краката, изплака чрез механично дразнение). Не се тревожете, всичко с бебчо е наред. Hug

# 4
  • Мнения: 17 546
Направило е дихателни движения по-рано и е погълнало околоплодни води. Щом са изписани на петия ден значи всичко е наред
Точно това е! Наистина щом са изписани, а и е приложено лечение с антибиотик, детенцето е добре.

Общи условия

Активация на акаунт