Уф, голяма каша с рецепти е тук!

  • 3 910
  • 44
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

   Може би всеки един от постоянните посетители на този форум се е сблъсквал с проблем за търсене на рецепта.Разбрахме, че готварската книга е безмислено да се обновява.

 Но не може ли да се измисли нещо за да не се губят толкова хубави рецепти?Доста вече са архивирани и трудни за откриване.Има страхотни рецепти, но забравени и потулени.

 Хайде да измислим нещо за някаква организация!Винаги като вляза в сайта на "Гответе с мен" и се възхищавам на подредбата и лесното намиране на всяка една рецепта.А при нас е като образцов чифлик....нищо не може да се намери.

   Не може ли някоя рецепта с доста страници изписани по нея да се слага на отделно място.Т.е. да направим и тук раздели с предястия, основно и т.н.Но не всяка рецепта да се вписва. Струва ми се, че от типа"Имах два домата и компот и направих чудна супа, вижте." са излишни.

 Знам, че за двама модератори е немислима работа, но е грехота да се затриват повечето рецепти.Дайте някаква идея!Зная, че ще има отново доброволци за помощ на модераторите!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Гответе с мен е форум само за кулинария.
този не е.

аз не се сещам как може да се систематизира цялата информация, освен в Готварска книга. newsm78

за мен лично съм намерила следното решение: харесвам рецепта - изпробвам.
ако ми хареса си я запазвам в моята готв. книга  Peace
ако не ми хареса - трия...

# 2
  • Мнения: 22 867

......за мен лично съм намерила следното решение: харесвам рецепта - изпробвам.
ако ми хареса си я запазвам в моята готв. книга  Peace
ако не ми хареса - трия...

И аз по тоя начин - пробвам и записвам или трия. За съжаление и идея нямам как да се систематизират рецептите. Донякъде помагат Любими - там по автора може да откриеш нещо.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Гответе с мен е форум само за кулинария.
този не е.
Мхм...А за какво е тогава форум "Готварски рецепти", ако не само за кулинария newsm78

# 4
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И аз действам с copy/paste на моя си комп и след като изпробвам, ако става си я преписвам в тефтера с рецепти  Peace

На мен ми харесва идеята да се систематизират по някакъв начин рецептите, най-вече, за да не се затриват. Иначе ми е ясно, че това не е кулинарен сайт, но би било хубаво, ако има как да се направи някакъв опростен 'модел' на "Гответе с мен"   Peace

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Мхм...А за какво е тогава форум "Готварски рецепти", ако не само за кулинария newsm78

"Гот. рецепти" е подфорум в Бг мамма.
Гответе с мен е форум само за кулинария  Peace
аз разлика виждам  Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 499
А защо не мога да видя част от рецептите в Готварската книга? Аз първо търся там, но като намеря каквото ми трябва и опитам да отворя линка ми казва, че е недостъпно.

# 7
  • Мнения: 9 092
преди две години някъде  newsm78 мисля, че Ерика се зае да направи нещо такова - рецептите да се пускат в съответните категории теми, като пусна и съотвветните теми - "Ястия с.... еди какво си там"

Но потребителките продължиха да пускат рецепта в стил
   типа"Имах два домата и компот и направих чудна супа, вижте."
и те отминаха назад в небитието.

А готварската книга не е попълвана месеци, някъде и година назад

# 8
  • Мнения: 6 711
Аз също ровя в готварската книга, но много често нищо не се отваря.
За любимите рецепти - там също е сложно, нямам време да отварям често там, а има истински попадения и страхотни рецепти! Наистина е права Биляна, че трябва да има категоризация.

# 9
  • Мнения: 2 126
Струва ми се, че от типа"Имах два домата и компот и направих чудна супа, вижте." са излишни.
Охх може да е офф ама немога да го подмина това просто ей така Crazy Joy,помлях се от смях Joy А наистина подобни теми са меко казано дразнещи Sick
А иначе съм съгласна с всяка една дума написана от Биляна Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм с Биляна, но и с asyalein. Форум БГ Мамма е за майки, за бебета, бременност и деца. Готварският също е супер, но не е водещ. Няма как да му се отдели подобаващото внимание, при положение, че това все пак е бг мамма. Иначе много се ползва, търси и има много потребители и търсене, това е факт. Така че Биляна от една страна е права, от друга - трудно за осъществяване. Аз лично ако мога с нещо - винаги ще помогна.
Образцовият чифлик и супата са супер  Joy Joy Joy
Според мен може да се отдели закована тема именно с онези рецепти, набрали много страници, т.е. интерес. Обаче не коментариите и 20 страници ох и ах, а просто да е копната самата рецепта. И да се слагат такива една след друга. Но кофти става за търсенето. Защото има хиляди варианти...
Архивирането в случаят е проблем, да, но неизбежен.
Можем да се организираме както преди за обновяването на готварската, но този път да се отвори тема (закована) само за рецепти (без писането след това), пак да се категоризира, но да са копирани, не с линк, защото след архивирането и с минаване на времето, линковете дефакто ги няма вече.
Тогава обаче ще остане ли готварската книга или не?
Може да се питат админите, какво могат да предложат като идея, защото наистина интересът и ползването тук са големи  Simple Smile

# 11
Принципно какъвто и да е раздела - целта е да може да се стигне до необходимата информация. По тази логика ако има рецепти но самото им търсене и откриване отнема време, което не сме готови да отделим какъв е смисълът от раздела? Ако всичко е излято в една страница до някъде може човек да натисне ctrl+f и да потърси по спомени... но това е мнооого далеч от нужното. Има много начини да се реализат нещата, но или нямат време хората или не им се занимава. Ако все пак се реши да се създаде някаква база с тези данни то ще трябва някой, който да въвежда новите неща, да търси дали не се повтарят и тн. Не е невъзможно, но иска много занимавка. А иначе дали ще си струва? Ами сигурно все пак целта на мрежата е да човек да може да споделя и намира информация.

# 12
  • Мнения: 27 524
Ако все пак се реши да се създаде някаква база с тези данни то ще трябва някой, който да въвежда новите неща, да търси дали не се повтарят и тн. Не е невъзможно, но иска много занимавка.

Затова са модераторите. Peace Ако се налага - могат да се изберат още един, двама, трима....

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Според мен за да може да се открие едно или друго нещо трябва да се направят подфоруми в готварския, но разделени по категории. Но не знам дали някой ще се наеме да ги следи, да разчиства ненужното и да сортира само информацията за съответния раздел  newsm78

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Според мен за да може да се открие едно или друго нещо трябва да се направят подфоруми в готварския, но разделени по категории. Но не знам дали някой ще се наеме да ги следи, да разчиства ненужното и да сортира само информацията за съответния раздел  newsm78

както е казала вече pep-4o това вече беше факт, но явно идеята не се увенча с успех.

Общи условия

Активация на акаунт