Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте момичета,

искам да попитам дали сред вас има такива, които по време на бременността са получили много силни болки в областта на опашката, слабините и ханша и които не са минали дълго време след това?

Знам, че костите и ставите се променят тогава и затова стисках зъби и си казвах, че рано или късно ще се наместят, както са ми казвали приятелки. Но болките са почти непрекъснати и с такава интензивност, сте положението вече е нетърпимо и не мога да мисля за друго. Трудно ми е да си нося бебето и да полагам някои елементарни грижи за него. Когато ходя ме боли таза, когато седя - опашката. Ходя като пингвин и се чувствам на 70 вместо на 30.

Майка ми е лекар, консултирах се и с много други, но никой не може да ми постави диагноза и да ми помогне.

Предварително благодаря за всеки полезен отговор

# 1
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз имах болки около месец и нещо след раждането. Постепенно отшумяха. Всъщност ме болеше повече отколкото преди раждането.
Когато педиатърката дойде да види Алекс, аз едвам успях да се надигна от леглото. Мъж ми обикновено ми помагаше.
Педиатърката естествено ме попита какво ми е, какво ме боли и каза "аз мислех, че са ти правили епизотомия".
След това си купих мед. колан. Но болките ми бяха намалели. Не знам колко ми е помогнал, имаше ефект обаче. Днес го нося, защото сутринта ме болеше доста кръста, в областта на бъбреците. Сега съм ок Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 005
Не знаех , какво е да те боли кръста , но след като родих имах нетърпими болки - ужасссссс  #Cussing out...и продължаваха до скоро #CrazyПрез март ме оперираха и най- вероятно от това , че съм стояла на операционната маса 3 ч. по гръб , след упойката не чувствах болка от раната , а в кръста , направо полудях. ooooh!Но за сега вече отшумяха и се чувствам добре , но няколко месеца използвах колан  Thinking Опитай , сигурно ще има ефект. Успех ти желая от сърце   bouquet

# 3
  • Мнения: 117
Потърси ортопед, кинезетерапефт или масажист, който да направи добра диагностика на костната система и да ти препоръча масажи, стелки или други процедури, може да имаш изместване, в резултат на което неправилна походка и натоварване на някой части на тялото. По принцип масаж от специалист или йомейхо терапия ще те облекчат, но трябва да е човек, който разбира какво прави. Масовите масажи може да ти влошат състоянието, т.к. не всеки работи според клиента и правят едни и същи процедури на всички.

Общи условия

Активация на акаунт