снемане на тиксо след боядисване

  • 7 399
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
здравейте момичета,

поставихме тиксо на тавана и успяхме да отсечем добра граница между цветовете, но предполагам тиксото е било по-силно и когато днес се опитахме да го махнем нанесения 2 ръце бял латекс на тавана започна да се лющи. Предполагам че или е трябвало да ползваме по-слабо тиксо или просто да ползваме разделител при нанасянето на латекса на тавана и после на стените. Както и да е. Имате ли идея как може да се свали така поставеното тиксо без особени поражения за латекса на тавана.
Днес мъжът ми опита да снеме тиксото с пистолет за горещ въздух, но нямаше толкова добър ефект. На места тиксото падна чисто, но на други въпреки подгряването пак отлюспи латекс.
Дайте препоръки как могат да се поправят така нанесените вече поражения.

# 1
  • Мнения: 786
С подгряване или без - на места ще си падне  Rolling Eyes Дано ти е останала от боята за тавана, с малка четчица и запълваш обелените места. Аз поне така направих  Peace
За другия път - най-добре е отсичане без тиксо или преди да го залепиш го налепяш няколко пъти на вълнен плат за да падне по-голямата част от лепилото.

# 2
  • Мнения: 137
Много благодаря за отговора  Wink
Така и ще направим , ще попълним на места , където трябва. Само ме притеснява да не стане на петна латекса сега!!!!!

# 3
  • Мнения: 3 782
При нас се получи същото нещо, но без тиксо не бихме могли да си боядисаме. Все пак не сме професионалисти. Попълвонето на самите дупчици е единственият вариант.Не вярвам да стане на петна.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
Хартиено тиксо ли ползвахте или обикновено?
За такива нужди се продава хартиено, но и то не бива да преседява дълго залепено - при първа възможност се сваля.

# 5
  • Мнения: 137
Хартиено тиксо ползвахме!!! Само от едната стая сме го свалили. От другите две още не сме!!
Ако престои повече по зле ли ще стане?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
Честно казано от опит нямам какво да ти кажа - при нас с хартиено тиксо бяха облепени первазите на вратите и майсторите ме предупредиха да ги сваля след като свършат, защото с времето ставало по-трудно. На мазилка не сме лепили. Доколкото гледах как боядисваха - те отсичаха с тънка четка като за рисуване ъгъла при тавана - пипкаво е, а и сигурно трябва да имаш ръка.
Не се притенявай, там където коригираш по тавана няма да останат петна. Ако има дупчици, които биха се виждали се запълват с акрилен силикон и отгоре коригираш с четка като за училище. Това упражнение аз го правих в къщи без преди това да съм боядисвала никога и се справих, а вие щом сами боядисвате имате доста повече опит  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 137
 Wink Това ни беше първото боядисване и стана доста добре!
Дано дупчиците да се запълнят  както казваш със силикон и после с латекс!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Силикон, но акрилен - не е скъпо удоволствие.
Успех!

# 9
  • Мнения: 161
Със спирт или разредител май се разреждаше лепкавото вещество. Въпроса е че не знам какъв ще е ефекта върху латекса. Пробвайте на едно-две по -крайни места дали става и си преценете.
Отсичане с хартиено тиксо по принцип  само ако правите фигурки с различни цветове. Иначе първо внимателно по тавана с гъст латекс и после стените - само по ръбовете с четка, ама не като за рисуване я - малко по-тънка бояджийска четка върши работа просто натиска на космите трябва да е така че отгоре да се формира тънък ръб и толкоз.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 070
Имам идентичен проблем- не мога да се преборя с хартиеното тиксо по дограмата. Close Имате ли идея с какво мога да го третирам, за да го унищожа? Дограмата е ПВЦ.

# 11
  • Мнения: 4 380
Преди да ползвате тиксо за боядисване, първо се информирайте как се ползва. Има различни степени на залепване, има начини да се намали залепващото му свойство (горе се спомена лепенето върху мъхест плат)...Лепи се върху изключително добре изсъхнала боя и се отлепва преди да е успял да изсъхне новия слой. Тиксото се държи минимално възможно време. С предържане ще се свали не само стария слой латекс, но има риск и за новия.

Ако не се спазят всички тези условия, неизбежно ще се повреди боята.

п.с. върху дограма, може да се измие и с абразивен препарат. Какъв е проблема?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 952
Имам идентичен проблем- не мога да се преборя с хартиеното тиксо по дограмата. Close Имате ли идея с какво мога да го третирам, за да го унищожа? Дограмата е ПВЦ.
Наскоро писах за моя метод, да се справям с всичко лепящо - обезмаслител и микрофибърна кърпа. Зависи колко се е стегнала лепенката с няколко намокряния и понакисвания с обезмаслителя пада. За съжаление не е приложимо за латекс, а само са твърди и устойчиви повърхности  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 940
Аз използвах много добре опънато найлоново фолио, което залепих с хартиено тиксо само в краищата. Не ми падна боя. Но работих с малка четка.
Преди това на тавана ми се получи същото. Обаче позапълних с малка четка и така...нямаше граница, не си личеше. (поне отдолу).

# 14
  • Мнения: 3 782
В спалнята ни се е получило само на едно място дупчица,но в хола - някакъв ад е,боядисвахме със силиконова боя и почти навсякъде тръгна и от боята като отлепяхме. Но така е когато ние си правим всичко. Но знам,че с по-тъничка четка като го минем ще се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт