Интересно - за ръста на децата

  • 3 684
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте мами,

Наскоро прочетох, че на две годишна възраст децата достигали половината от ръста си на възрастни.Как мислите, дали е вярно? Погледнах какво съм записвала за сина си, на 2 год. е бил 95 см висок, т.е. би трябвало като порасне да е ок.1.90 м   Grinning
За себе си не мога да проверя дали  е вярно, защото майка ми е записвала ръста и теглото ми само до първата ми година. А при вас как е?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Интересно, ще потърся детския ми картон за проверка.

# 2
  • Мнения: 2 960
за себе си незнам ...ама ми е интересно мъжът ми колко е бил висок на 2 годинки ,защото сега е 1.91....та ако е бил и той ,като детето ти viva_nova ,значи е вярнооооооо!!!Синът ми е още на годинка и пет ...така че по неговия ръст няма как още да преценя колко висок може да стане. Joy

# 3
  • Мнения: 583
Гледайки снимките си от тази възраст, съм по-висока от момчетата на снимките. С днешна дата те са над 1.75, а аз малко по-ниска. Не съм сигурна, че има зависимост.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
Оказа се вярно при мен.  Mr. Green На 2 г. съм била 88 см т.е. удвоено е 176см, а сега съм 175см.  Party

# 5
  • София
  • Мнения: 2 227
За съжаления мен не са мерили на две години. Ах, колко ми беше любопитно Confused.

# 6
  • Мнения: 259
И аз прочетох нещо подобно преди време: и за 2 год. и за 1 год. и нещо (не си спомням колко точно). Но не знам дали е вярно.

# 7
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми беше 92 см на две годинки. Горката, ако е вярно не и завиждам.

# 8
  • Мнения: 4 496
На две години съм била 81 см. Сега съм 164 см.

Може би има нещо вярно.

# 9
  • Мнения: 4 290
Синът ми на две годинки беше 94 см. Дано пък е истина това.  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз не знам колко съм била на 2 години, но си мисля, че не е вярно, защото през пубертета под влияние на хормоните децата порастват повечко! Така че дали си бил 70 или 90см на 2 години според мен не е определящо!

# 11
  • София
  • Мнения: 15 434
Не знам колко е била дъщеря ми на 2 годинки, но на 16 г беше с две глави по-ниска от съученичките си (късен пубертет), а на 18 на бала беше с една  глава над всички и момичета и момчета. Забелязала съм,че ръста при раждането показва ръста като големи - колкото по дълги при раждането, толкова по-високи после. Сина беше 53 см - сега е 1,97, голямата дъщеря беше 51 см - сега е 1,74, малката беше 52 см - сега е 1,80.

# 12
  • Мнения: 1 194
Леле, с какво ги храните тези две годишни деца, високи 95 см... Grinning Моят хубостник на две години е 86 см...дано да не остане само 172 като порастне (макар, че това е ръстът на баща му Thinking)

# 13
  • Мнения: 22 519
Моят син е висок за възрастта си,но и двете фамилии сме със среден ръст,та дано е вярно.

# 14
  • Мнения: 3 092
Хм.... от какво ли точно се поражда това твърдение - интересно.
На 2 дъщеря ми е 96 см - 1.92 ми се вижда множко за момиче , макар че и аз и баща и сме по 1.85..... Crazy
mariakara с кво я храня ли ... до година и половина с цица , после почти с нищо , 11 кила е  Tired ама какво да кажем за гените всъщност , та нали те а определящите в случая  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт