Опасни стоки в JUMBO

  • 45 275
  • 127
  •   1
Отговори
                      Здравейте родители,           Пише ви бивша служителка в Джъмбо, март месец се получи факс от главния офис в Гърция за бракуване на пласмасови бебешки лъжички    (20кашона 5-6 вида) канцерогени, които се продаваха свободно   от декември  ,на скоро същата история с алуминиеви манерки за вода , от тези дето децата слагат на колелетата си      (алуминия има свойство да задържа радияция) ,една колежка се сдоби с розов лишей докато подреждаше детските възглавници, като цяло стоката пристига все едно е от 44 година, мръсни кашони , осрани от гълъби нахвърляни в камионите,  причина за това е че чистат залежала стока от други магазини    (пример мп3 плеър с 54мб или миясто за 6-7 песни с изтегла батерия  поради далечната година на производство, с цена 60лв ,явно ни мислят за индианци ) Работи се през 60% надценка  (Басеин на intex в метро е по евтин с 26 лв)  А за !12 часовия работен ден с половин час почивка през който нямаш право да напускаш магазина , без място за пушачи,уволняват ако видят че седиш   говори вечната табелка търсиме персонал на входа                                                         

# 1
  • Мнения: 1 409
Това ми звучи като гадна антиреклама от недоволна служителка  Wink

# 2
Това са фактите,никой не може да бутне фирма с милиард годишен оборот с антиреклама в форум (и Миглена Кунева даже Joy) Аз съм длъжна да предупредя като всяка нормална гражданка. Всичко написано е истина,има и как да се докаже много лесно, а всеки сам решава какво купува за свойте деца!!! 

# 3
  • Мнения: 4 784
Звучи като анти реклама на недоволна служителка, но пък и с голяма доза истина според мен в поста, относно вида на пристигащата стока и надценките.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз съм сконна да вярвам и за лошото качество на нещата,предвид това,че са китайски и не е ясно какъв е контрола на качеството Sad

# 5
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Купувала съм от там хубави неща, купувала съм и големи боклуци ( както във всеки друг магазин). Ако нещо струва 1-2 лева е нормално да не очакваш кой знае какво качество.

# 6
  • Мнения: 227
И аз пазарувам от там, но съм наясно, че в магазин тип склад като Jumbo, с ниските цени и произход на всичките стоки от Китай неможем да очакваме кой знае какво качество. Аз купувам от там дрехи за детето си и съм много доволна имайки предвид цените им. В крайна сметка, който има пари може да пазарува от Mothercare и Premaman. Който неможе да си позволи изброените 2 магазина - пазарува от Jumbo.

# 7
  • Мнения: 7 605
Звучи като анти реклама на недоволна служителка, но пък и с голяма доза истина според мен в поста, относно вида на пристигащата стока и надценките.

А надценките каква опасност крият, освен zа джоба на клиентите (това е към авторката на темата)?  newsm78
Всеки сам си преценява дали цената zа дадена стока е окей zа него. Ясно е, 4е магаzина иска да спе4ели.

# 8
  • Мнения: 4 784
Звучи като анти реклама на недоволна служителка, но пък и с голяма доза истина според мен в поста, относно вида на пристигащата стока и надценките.

А надценките каква опасност крият, освен zа джоба на клиентите (това е към авторката на темата)?  newsm78
Всеки сам си преценява дали цената zа дадена стока е окей zа него. Ясно е, 4е магаzина иска да спе4ели.
За надценките съм склонна да вярвам, че стигат до 60 процента, а не че са опасни.
За авторката незнам каква опасност крият надценките, може би да подлъгват по-високи цени, за евентуално по-високо качество.

# 9
  • Мнения: 178
И аз пазарувам от там, но съм наясно, че в магазин тип склад като Jumbo, с ниските цени и произход на всичките стоки от Китай неможем да очакваме кой знае какво качество. Аз купувам от там дрехи за детето си и съм много доволна имайки предвид цените им. В крайна сметка, който има пари може да пазарува от Mothercare и Premaman. Който неможе да си позволи изброените 2 магазина - пазарува от Jumbo.
Съгласна съм, че трябва да има и магазини за по - евтини неща, но никой няма право да продава опасни за здравето на децата стоки. Не разбирате ли, че става дума за стоки, които са спрени от продажба на други места точно поради това, че са опасни. Затова те ги взимат за без пари, като бракувана стока и си ги продават тука с огромна надценка. Да печелят колкото искат, но жената се опитва да обясни откъде идват тези добри цени. Докато имаме такова мислене с право ще ни взимат за най - големите глупаци. А тъй като и контролът в Б-я е силно занижен, някой ще направят милиони на наш гръб.

# 10
  • Мнения: 227
desiat - а кой продава в България стоки, от които не печели най-малко 100%-200%-300% надценка ? Аз съм наясно, че става дума за опасни стоки, но подобни пластмасови джунджурийки не съм купувала от там и затова споделих мнение за другите неща. А лъжички, чашки, термоси предлагат във всеки един магазин, под път и над път. Еми те дали не внасят от Китай а ? В магазините за "1 лев" от къде ли произхождат стоките - пък бабичките се избиват да купуват за децата си от там играчки...Ами на Илиенци - хич не са опасни стоките. Ама не аз трябва да контролирам качеството тук.Нито аз нито ти можем да оправим положението в БГ. Сори, но не живеем само ние в БГ, и останалите хора трябва да имат европейско мислене, за да се получи нещо тук. На който не му изнася да хваща гората.
Мерси за предопреждението на авторката на темата, но един средно интелигентен човек може да си даде сметка за положението там, от вида на магазина, от вида на стоките и като цяло от цените им.  Peace
Повече няма да коментирам.

# 11
  • Мнения: 178
Права си напълно. Нито аз, нито ти ще оправим положението. Но аз все се надявам, че нещата с "Европейското мислене" трябва да тръгнат от такива като мене и тебе. Иначе няма оправия, ще си останем в Ориента".

# 12
  • София
  • Мнения: 44 105
Купувала съм от там хубави неща, купувала съм и големи боклуци ( както във всеки друг магазин). Ако нещо струва 1-2 лева е нормално да не очакваш кой знае какво качество.

именно....

# 13
Хубаво е да се знае за такива опасни стоки, Мами, ако попаднете на такива, предупреждавайте!

А за Джъмбо - на мен ми се случи да си купя опакован продукт (комплект чинийки и чашка с картинка на Мечо Пух), който, като го разопаковах, се оказа счупен (голямата чиния е с натрошен край....). И естествено няма как да докажа, че така си е била, а не съм я счупила аз...

А относно надценките - не знам на какви надценки работят, но продуктите на Chicco и Fisher Price са на мноооого по-ниски цени, отколкото в другите магазини. Така че мен ме устройва  Wink

# 14
  • Мнения: 4 784
А за Джъмбо - на мен ми се случи да си купя опакован продукт (комплект чинийки и чашка с картинка на Мечо Пух), който, като го разопаковах, се оказа счупен (голямата чиния е с натрошен край....). И естествено няма как да докажа, че така си е била, а не съм я счупила аз...
На твое място въобще не бих се замислила дали да го върна и как да го доказвам. Директно в магазина.

Общи условия

Активация на акаунт