Проблеми при захранването :( Моля ви дайте съвети!!!

  • 408
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Здравейте,
Моето бебе е родено 3 седмици преди термин с тегло около 2300 г, не е баш недоносено, но аз го считам за такова заради ниското тегло, с което се роди. Сега е на 7 месеца и няма 5 кг още Sad, понеже на 4 месеца изкара гаден вирус с повръщане и спадна на тегло и бавно се възстанови  Confused.

Почнах да правя опити за някакво захранване на 5.5 м. Като почнах с морков, после тиквичка (понеже и двете са ни био). Като реално му правя нещо като супа, която пасирам, прецеждам много фино, смесвам с кърма, за да му е познат вкуса, щото иначе не иска, и после с биберон го пие това , и така... Ако е по-гъсто, с лъжица, или има дори и малки частички, се дави и не става за сега. След няколко седмици почнах да му давам няколко лъжички сок от морков и от ябълка, пак финно прецедени, и пак смесени с малко кърма. И до тук сме за сега.

Пробвах с оризова каша, после и с картоф -  и при двете резултата е, че 2-3 дена след това повръща, мрънка, не суче много, дори и спада малко на тегло. С други думи явно нещо не му понасят на стомаха.

И аз вече не смея да пробвам, щото в момента тъкмо се е възстановило след опитите с картоф. И си суче много добре. Та засега сме само на морков, тиквичка и ябълка и то някакви си лъжички, смесени с кърма. Смятам да увеличавам количеството, но съвсем по малко. изобщо сме далече от всякаква схема за захранване.

Притеснва ме, че точно картофа и ориза не му понесоха, понеже точно те са по-хранителни. Съществува ли по принцип някакъв вид алергия към подобни храни?

Моля ви дайте някакви съвети, явно нещата ще стават съвсем бавно и деликатно при нас. Знам, че тук има много майки с опит, и понеже ние сме по-деликатен случай и трудно се вместваме в общоприетите таблици и схеми, ще съм благодарна за всеки един съвет.  Hug

п.п. Кърмим се на поискване, като то иска на 2.5-3 часа.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 15:01 от netty77

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ами може да не е готово детето за захранване, а и с тия сокове му разказваш играта на стомаха. За какво ти е да го даваш? Има доста изписано в последните години и не мисля, че някъде по света бързат да захранят със сок. Може да се възстановява от соковете, а не от зеленчуците. Иначе може да пробваш тиква, много добре се понася. А за оризовата каша може да пробваш да смениш марката и също да я смесваш с кърма. Моята дъщеря от на Нестле получаваше разстройство.

# 2
  • Мнения: 552
Какво мисли педито по въпроса?
Пробвай комбинация от морков с картоф на Хип-все пак моркова е вече познат на детето PeaceНаистина бавно и плавно ще я карате-щом така му се отразява Peace
Бих те посъветвала да изчакаш 4-5 дена и да карате само на кърма и после да пробваш нещо Peace
А кога предлагаш пюрето-преди или след кърмене?

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Изчакай малко с въвеждането на храните.
Пробвай с оризова безмлечна каша -смесвай я с кърма

Общи условия

Активация на акаунт