Йордан - помагайте с идеи

  • 2 441
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, свекър ми се казва Йордан и както вървят нещата май на него ще е първото внуче. Аз обаче съм против това грозно име и събирам варианти уж да е на него ама да не е това име!

# 1
# 2
  • Мнения: 399
Моя дядо се казва Йордан и му викат Данко,та затова първия му внук е щял да се казва Даниел-от Данко (но все пак го кръстили Йордан)!  Rolling Eyes Аналогията обаче е малко далечна и освен за Йоан май и аз не се сещам за друго! newsm78
Или Джордан!  Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 4 585
Йоан, Йосиф

# 4
# 5
  • Мнения: 1 243
Йоан   Peace

# 6
# 7
  • Мнения: 2 111
Аз не мисля, че Йордан е грозно име. Не мисля и, че трябва да се съгласяваме с това да кръщаваме децата си на дядовци и баби, чиито имена не харесваме, но това е дискутирано много пъти в този форум.

Иначе, Йоан е хубаво име. Peace

# 8
  • Мнения: 1 795
Аз също не харесвам името Йордан, но чак грозно не бих го нарекла, името Йоан е по-близко до Иван, а иначе бих предложила Даниел, Данаил.

# 9
  • Мнения: 58
Йован или Данаил. Peace

# 10
# 11
  • Мнения: 3
На мен не ми звучи чак толкова лошо Йордан...А на английски звучи като Джордан Simple Smile

На някои Йордановци, им викат освен Данчо и Дани за умалително, та затова Даниел е някакъв вариант.

# 12
  • Мнения: 4 290
И на мен Йордан не ми харесва. Йоан също, пък Йосиф още по-малко. Даниел е вариант, много хубаво име, но предполагам свекъра ти няма да е особено очарован.
Спомням си за една позната, която всички натискаха да кръсти първородния си син на свекъра и, който се казваше Щерьо. А кажете хубаво име с буквичката "щ".  Shocked
Дразнеща традиция, много дразнеща...

# 13
# 14
  • Мнения: 315
Йордан е много хубаво име. Ако не го харесвате, има варианти: Йоан, Йосиф, Дани, Даниел.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт