първи триместър на море

  • 3 780
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 123
мами още един въпрос имам - какво е мнението ви за ходенето на море през първия триместър. въпросът ми е по-скоро идеята за смяната на климата, отколкото злоупотребата със слънце, море, пясък Rolling Eyesходи ли ли сте?Какво е мнението на лекаря ви...аз мисля да мръдна за 2-3 дни и лекарят ми каза, че ако не се излага директно на слънце и не се къпя няма проблем...но все пак да си ви питам Peace

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не си позволих море заради моите рискови бременности. Но по принцип не виждам проблем. Що пък да не се къпеш?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Тръгвай смело,аз ходих в 5-тия месец

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
Зависи от състоянието ти, при всеки е строго индивидуално. Аз ходих на море в 4-ия месец, но не влизах във водата заради разните му гъбички и бактерии ... та с две думи ако нямаш проблеми ходи спокойно  Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 472
Всичко зависи от това как се чувстваш!!
Ако ти става лошо ,повръщаш или пък имаш леки болки не ти препоръчвам. Първо защото пътуването и жегата ще те изморят много , а и самото слънце на плажа не е за препоръчване. Но ако се чувстваш добре и няма някъкви противопоказания от лекаря ти  -можеш да ходиш. Но те съветвам не се къпи -водата не е особено чиста и точно сега си много податлива на влагалищни инфекции . И е добре да стоиш на сянка под чадъра. Иначе ти остава приятни разходки надвачер и сутрин рано край морето и просто смяната на климата.
Аз бях във втория месец миналото лято , когато бяхме на море.,а  и при първата бременност бях във 4 месец когато ходихме. Чесно казано на плаж почти не ходих ,защото просто ми ставаше много кофти от жегата , а и получих някакъкво кафеникаво течение  ,та доста се поуплаших и ходих в Бургас на АГ и ме посъветваха да почивам повече и никъкво слънце. Но вечер много се  разхождахме и хапвахме навън.
Но ти най-добре можеш да прецениш и ако решиш да ходиш , просто да се отдадеш на други приятни занимания , а не плаж.

Лека и безпропблемна бременност и едно прекрасно лято!!!


# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
От 3-ия до 6-ия месец бях на морето. Чувствах се чудесно и дори плувах по над 7 километра.

Ти си решаваш- спрямо състоянието ти. Само се пази от кофти храна.

# 6
  • Мнения: 2 123
благодаря ви мами!ще отида за два дни и ще се пазя много!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 289
Аз ходих. Установиха ми бремеността в средата на юли - бях 4-5 г. седмица, а на море отидох в началото на август. Нямах проблеми, като естествено не правех екстремни изпълнения от рода цял ден на плаж под слънцето, каране на колело, скачане с бънджи и др. подобни. Карах го кротко - плаж в нормалните часове под чадър, разходки, папане и най-вече спане. Ужасно ми се спеше.

# 8
  • Мнения: 82
тръгвай аз ходих в 7мия месец за 3 дена и всичко си беше ок

# 9
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз бях в 6-та г.с когато ми установиха бременността на морето и откарах още 2 седмици след това там. Но този триместър е много кекъв - на мен ми беше лошо от жегата, от миризмата на готрено, на печено пиле на грил дето ги пекат по улиците и тем подобни миризми, но ти най-добре си знаеш от какво ти е зле. За водата съм на коренно противоположното мнение - морската вода не причинява инфекции, тя дори лекува кожни заболявания и т.н., естествено ако се къпеш на чист плаж, а не на мазутено басейнче! На мен във водата ми беше най-добре, под чадъра дори ми беше лошо, но дори във водата - слагай нещо на главата...

Лека бременност и дано си изкараш приятно!

# 10
  • Мнения: 532
Ако се чувстваш добре да не ти пука.Аз в 6 г.с. се учих да карам ски.На плаж съм ходила постоянно ( в по- хладните часове ) , къпех се в морето винаги.Важното е как ще издържиш пътя , но с повече почивки всичко е ОК.Давай смело и да не мислиш за лоши неща , ако мислиш позитивно съм сигурна , че ще си изкараш супер.Леко бременеене и весела почивка.

# 11
  • Мнения: 823
отивай на море ,но в никакъв случай не ходи на плаж. в първите 3 месеца не е препоръчително излагане на слънце.весело прекарване. Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 3 631
Аз бях в петия месец на моренцето. Тръгвай смело Grinning

Общи условия

Активация на акаунт