Бебето не иска да суче

  • 5 318
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 629
Здравейте на всички! Моя бебок е на три месеца и вече отказва да суче от мен! Слагам го а той почва да се бъзика, лигави се и колкото и да го натискам и ръчкам не иска да суче здраво! После като му дам шишето дърпа все едно от седмици не е ял! Незнам какво да го правя! Като начало кърмата ми спира, въпреки всичките ми усилия да я увеличавам, може за това да не иска Cry

# 1
  • Мнения: 1 367
Може вече да се отбива самичко детето.Нормално е кърмата ти да намалява,след като не се стимулира лактацията.Мисля,че лятото не е подходящ период за отбиване,защото може да се получи разстройство.Опитай да се цедиш и да му даваш с биберон.Поне ще запазиш лактацията.Ако не успееш,трябва да даваш вече АМ.Все пак се посъветвай с вашия лекар.Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 185
Може и за това да не иска, а може и да е много гладен и да няма търпение да пусне. Аз имах подобен проблем и започнах да се цедя и да давам от шише, но в резултат кърмата ми спря. Защо не попиташ в кърмаческия?

# 3
  • Мнения: 1 629
Къде е този кърмачески? Той си пие и АМ още от раждането, защото беше секцио и имахме един период, в който беше само на кърма, ама после намаля и започнах да пия безалкохолна бира, чайове български и чужди, да ям и да пия вода и се държеше известно време, ама сега тука последните дни замря работата! А бебчо май наистина сам се отбива, винаги е имал търпение да суче, той е лакомник и гледа от всякъде да изпапа каквото пусне! Ама нещо май не му е интересно на гърда вече. Всъщност мен това ме интересуваше дали има отбиване от страна на бебето, в смисъл да не иска от гърда вече! А иначе за шишето успявам само сутрин след почти 12 часово некърмене да изцедя 120мл. Педиатърката ми каза да давам АМ, помогна ми с каквото можа жената!

# 4
  • Мнения: 1 367
Подфорум "Кърмене и захранване на бебетата" е Кърмачески

# 5
  • Мнения: 4 753
http://www.lalechebg.com/    тук също биха могли да ти помогнат...  Peace

# 6
  • Мнения: 227
А може би АМ му харесва повече, защото е доста по-вкусен, а и по-лено се суче от биберон...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 235
Наистина прочети в кърмаческия подфорум, там има много такива теми. Може да е стачка, може да е от жегите, сменяй позите на кърмене. Успех. Дано продължите да се кърмите още много време.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 235
Не се отказвай.  Peace

# 9
  • Мнения: 2 829
*~Let It RaIN~* , това, което се случва в момента е, че постепенно бебето ти се е научило, че от биберон млякото тече по-лесно. Също така е свикнало, че ако не суче-следва биберон и постепенно отказва да суче. Паралелно с това, поради липса на стимулация кърмата ти намалява.
В случая ти трябва да решиш сама по кой път да поемеш-ако продължите както досега бебето ще се отбие и ще минете изцяло към хранене с биберон (с АМ или с изцедена кърме)
Има вариант да потърсиш помощ и с цената на усилия да върнеш бебето към гърдата (предупреждавам, че може да е трудно и няма гаранция за успех)-ако избереш този път непременно потърси помощ в "кърмаческия":
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0
Или директно да се свържеш с консултант по кърменето тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0

Има вариант също така да стимулираш лактацията си независимо дали бебето суче или се цедиш-важно е да знаеш, че колкото по-често суче детето или се цедиш толкова повече мляко се образува. При по-често цедене се изцежда по-малко количество, но пък "млеконадоя" за 1 ден се увеличава.

Но все пак-първо помисли доколко е важно за теб да кърмиш и ако имаш желание да опиташ-знай, че ще получиш съвет, подкрепа и помощ!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 227
Съгласна съм с yanast. Успех!

# 11
  • Мнения: 1 629
Мерси много на всички Hug прочетох доста неща преди малко за кърменето и съвети и работи! Ще опитам да го върна към гърдата, но не мисля, че този път ще имам същия успех както преди! Принципно никога не сме имали проблем с пиенето от шише и от гърда съчетавала съм ги, никога не ме е "отхвърлял" така.. според мен просто иска да се отбие, не мислех, че е възможно Sad

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Може и да е кърмаческа стачка, прочети и за нея Peace Успех

# 13
  • Мнения: 2 829
Да, съгласна съм с теб, че на този етап връщането към гърда може да е трудно. Пък и при теб има още един проблем, който ще затрудни цялата работа-намалялата лактация поради липса на стимулация.
Отново да подчертая дебело, че ако решиш да оставиш нещата на собственият им ход и детето ти се отбие никой нама да те упрекне и ти самата трябва да си горда със себе си че си успяла вече 3 месеца да кърмиш въпреки проблемите.
Но, ако наистина си готова да положиш усилия-потърси съвет и помощ-горещо препоръчвам да пишеш в кърмаческия или да се свържеш с Хедра или Бу (втория линк, който съм ти дала), защото те ще ти помогнат да си спестиш лутането и грешките и шансовете ти за успех ще се увеличат. Като начало-Хедра беше писала за специални биберони, които наподобяват по-добре гърдата и е по-лесно да се избегне отбиването. Ти вероятно вече си прочела, ч най-добрия вариант е да дохранваш с лъжичка или пипета докато се възстанови кърменето, но доколко ще имаш възможност и нерви да го правиш Confused  А поне в началото няма как да избегнеш дохранването поради намалялата лактация. Хубаво е също така да започнеш да цедиш по-често между кърменията, както и да опиташ преди кърмене да изцедиш малко и когато усетиш млякото да потече тогава да сложиш бебето-така по-лесно ще се "прилъже". Друг трик е да опиташ да кърмиш когато бебето е полузаспало.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Попитай в кърмене и захранване на бебето-със сигурност там ще ти дадът много полезни съвети

Общи условия

Активация на акаунт