По голяма матка

  • 2 816
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Здравейте , д-р Мазнейкова на гинекологичен преглед ми установиха ,че имам по голяма матка ,вследствие на 4 спонтанни аборта в 5-6 месец.Въпросът ми е има ли нещо притеснително в това и при следваща бременност мога ли да имам проблем?И възможно ли е от това да имам по оскъден цикъл около 3 дни  като последния ден е съвсем слабо.Благодаря за отговора ви предварително  bouquet   

# 1
  • Мнения: 136
Няма нищо обезпокоително. При всяка бременност матката нараства и по това се отличава от матката ,която не е била бременна. Това няма да бъде причина за неуспешна бременност.Напротив-ако е била недоразвита,то тя би износила успешно плода.

# 2
  • Мнения: 694
Благодаря ви за отговора д-р Гърчев, добре дошъл във форума!Значи проблема за спонтанните ми аборти не е недоразвита матка, а проблем със съсирването на кръвта в плацентата и антифосфолипиден синдром.Въпросът ми е след тези неуспешни бременности и адекватна терапия може ли да се износи здраво бебе?И възможно ли е кръвоносните съдове на матката да се увеличат след абортите и да спомогнат за по добро захранване ва плацентата с кръв?Благодаря предварително.

# 3
  • Мнения: 136
Може да бъде износена бременността ,още повече ,че знаете причината за абортите.

Общи условия

Активация на акаунт