Царевични пръчки, бонбонки и други ...НЕ давам

  • 21 904
  • 263
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Здравейте,
гледат ме доста странно, като откажа бонбонче или царевични пръчки за детето. Ами имам негативна нагласа към тъй наречените "джънк фут", детето не ги познава и не ги иска!
 Естествено като ги види в друго дете проявява интерес, но като кажа, че не е полезно за нея (според мен и важи за моето дете, никой да не се обижда), не се почерпва, с което се гордея! Гледат ме като, че ли съм ненормална, ама не ми се обяснява за вредата от захарта и прочие, мои принципи.
Понякога и давам детски шоколад, той поне е и полезен, но тя без това си е палава, така става още по енергична и неудържима.
За това си караме на плодове и бадемки.

Има ли други като мен? Привърженички, но НЕ маниачки на здравословното хранене при децата?

# 1
  • Мнения: 3 323
Таман си мислех да пусна ли тема...
На "нашата" площадка са поне 20-на деца. Масово е явлението - солети, бонбони, пръчки и прочее и то в час например 20.00 вечерта. Поради масовите прояви не мога да забраня напълно всичко, но поне ограничих кръга до солети и бисквити, като приети дарове и то в по ранни часове. Изумлението, че отказвам категорично бонбони, макси микс (пуснах тема за случая с натровеното дете) и прочее "вкуснотии", няма равно. Нося плодове - грозде, диня и пр. но не се приемат добре - цапат... Като обяснение на ситуацията ще напиша репликата на една майка, по повод несъгласието ми с храните които се предлагат на децата и апела към здравословно хранене - Ай, стига бе! Сега ще ме накарате и да готвя ПОЧТИ всеки ден!!! Въобще ще пропусна факта, че 2 годишни деца пият бира, защото е здравословна и т.н.. Проблема при мен е липсата на каквито и да е детски площадки в нашия ( Бъкстон) квартал и принудителното ми пътешествие до най близките възможни такива в съседния.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 634
Отвратително ми е това ядене на "боклуци" по градинки и площадки, с неизмитите ръце . Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 67
С бисквити и вафли(обикновени) поне може да се нахрани, за следобедна закуска, но бонбоните за какво са, нали? 

# 4
  • Мнения: 3 323
Да не се хваля, но нашата следобедна закуска е 2-3 плода (пасирани - иначе не ги яде) и винаги е нахранена преди да отидем на площадката - точно за да избегна "закуската" там. Похапването на солети и бисквити е допълнително към следобедното хранене, но до 19 часа, после  Naughty.

# 5
  • Мнения: 14 486
много хубаво правиш, поздравления и не се оставяй да ти влияят разни безхаберни към здравето на децата си майки

# 6
  • Мнения: 830
Това е твое право, ама в епруветка ли ще го гледаш това дете?

# 7
  • Мнения: 14 486
Това е твое право, ама в епруветка ли ще го гледаш това дете?


какво значи в епруветка?! жената си казва, че не маниачка на здраволсовно хранене, но джънк фуда се отрича навсякъде. детето с каквото свикне това ще яде и после, сега му се градят хранителните навици. и какъв и смисъла да яде нещо, което няма никаква хранителна стойност, само празни калории?
аз почти не ям такива неща, остава да давам на детето си

# 8
  • Мнения: 67
Защо в епруветка? Просто се опитвам да създавам навици. След време, когато сама си купува за ядене, искам просто да няма навик за такива неща.  Wink

# 9
  • Мнения: 830
Не можете да лишите дацата от бонбони и гризки, това че сага не яде не значи че като започне да разбира достатъчно няма да си ги купува само. Хранителните навици са хубаво нещо, но забрани не трябва да има. Забраненият плод е най-сладък. В "епруветка" е образно казано, значи среда лишена от контакт с заобикалящата ни. Не може всички деца да хрупат гризки, а ти да забраняваш на твоето да яде. Лично мое мнение не натрапвам разсъжденията си на никого.

# 10
  • Мнения: 114
аз също съм против и съм от "лошите майки",който не дават на децата си Зайо Байо и бонбони.когато й натикат в ръцете такива боклуци им заяввявам, че детето е алергично(писна ми вече да обяснявам за вредата от тях на хора,които или не искат и могат да разберат,или така им е по-лесно)

# 11
  • Мнения: 14 486
като му забраняваш на детето и като му обясниш защо не е хубаво да яде такива неща, то ще разбере и ще те послуша. децата си слушат на първо място родителите после другите деца навън.

заради ей такова мислене се разхождат разни момичета из града по на 16 години безформени и с по-големи кореми от моя дето бях родила преди два месеца.

# 12
  • Мнения: 830
На фона на цигареният дим, бензиновите пари, мръсотията по улиците и още куп други неблагоприятни явления в живота ни сладките неща са като лек бриз в морско утро Mr. Green

пп.забравих озоновата дупка над полюсите Peace

# 13
  • Мнения: 14 486
На фона на цигареният дим, бензиновите пари, мръсотията по улиците и още куп други неблагоприятни явления в живота ни сладките неща са като лек бриз в морско утро Mr. Green

пп.забравих озоновата дупка над полюсите Peace

ей тази логика е жестока ooooh!
като можеш да изебгнеш нещо вредно защо не го направиш?

# 14
  • Мнения: 830
На фона на цигареният дим, бензиновите пари, мръсотията по улиците и още куп други неблагоприятни явления в живота ни сладките неща са като лек бриз в морско утро Mr. Green

пп.забравих озоновата дупка над полюсите Peace

ей тази логика е жестока ooooh!
като можеш да изебгнеш нещо вредно защо не го направиш?
Вредно е в твоите очи, детето питаш ли го? И не е ли по добре да му изградим двигателен режим отколкото да налагаме забрани за храненето. В този живот трябва да се опита от всичко, не лишавам детето си от абсолютно нищо. Едно е да ограничаваш, но съвсем друго е да забраняваш, има разлика Peace

Общи условия

Активация на акаунт