отказване на бебе от биберон - много кърма

  • 666
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте,
четох, четох, експериментирах със себе си и гърдите си, говорих с акушерки .. и понеже съм вече тотално отчаяна реших да пиша и тук.
не попаднах на тема подобна на моята, за това ако модератора реши че не и е тук мястото на моята нека я изтрие
и така момичета,
родих на 2ри красивият си син, в болницата докато ми слезе кърмата, а тя дойде едва на 4ти ден след раждането, го хранеха с бебешки чай и адаптирано мляко аптамил хипоелерген с шише естествено. до 4ти ден ми тикаха гърдите в устата на сина ми, но той се спукваше от рев и така и не можа там да засуче. След като се прибрахме вкъщи няколко дни след това той започна да суче, но вяло, кога не, кога да. Когато е спокоен и на кеф суче, захапва хубаво гърдата. Но когато не е и реве - просто няма шанс никакъв да захапе гърдата. И така до ден днешен, само че, аз произвеждам и продължавам да произвеждам кърма. И когато той не ме иска, се изцеждам, защото усещам ужасни бодежи като от иглички в гърдите си и напрежение, че ще ми се пръснат. След това естествено, той реве от гладно съответно, и аз му давам кърмата от шишето и на него му е супер. На следващият път пробвам с гърдата и той ръфааа така силно, чее .... #Crazy ooooh! и ми я разранява ..сякаш от самото начало той не иска да суче. Акушерката ми смята, че от към кърмене и трудно бебе, .. да супер, обаче аз какво да правя? толкова съм имобилна, защото незнам във всеки момент как точно ще иска да се храни. Не мога да излизам с електрическата помпа навън и да помпам като луда, когато той не речи да яде от мен. Акушерката ми зададе директният въпрос, какво искам да правя за напред? И аз незнам! Наистина! Толкова много искам да кърмя сина си, но след толкова обучение в болницата, след толкова обучение от акушерки специалистки по кърменето , моят син така и не реча да остане само на цица. Четох в сайта са Хедра за хиперлактацията и се чудя да нямам нещо такова и аз? Щом се пълнят за толкова бързо и няма синхрон от времето на поискване от сина ми и пълненето на гърдите с мляко???
Другият ми въпрос е, ако остана на помпа, за колко време горе долу спира кърмата ..ако няма честа стимулация от бебето. Примерно 2-3-4 пъти максимум през деня ..за през нощта може и да има 1-2 пъти, може и да няма?
Също така има ли мами тук, които да са били дълго време само на помпа?
Моля ви споделете опита си, ако сте имали подобен на моят проблем! Благодаря предварително!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Здравей, честито бебче  Hug

Виждам, че си много объркана и притеснена, но опитай да се успокоиш  Hug
Преживяла съм твоите мъки... Дъщеря ми се роди недоносена и нямах възможност да я кърмя през първите й 17 дена.
След това като я изписаха тя пък нямаше сили да суче.
Гърдите ми се пълнеха ужасно точно като при теб и здраво помпах с помпата. Гледах винаги да й давам от биберон с най-малката дупка, за да полага повече усилия при ядене. При всяка възможност я слагах на гърдата. Издебвах моменти, когато е по-спокойна и не чаках да се разреве от глад, а по-рано й тиквах цицата. Хранеше се на час-час и половина даже, но не ми пукаше за режим.
Така сме карали първите 2 месеца - основно (90%) ядеше изцедена кърма. Но след това позаякна и реших, че вече навън няма да взимам изцедено, а ще й давам само от гърда. И от нямане къде да ходи, момата почна да суче  Laughing Отначало сучеше само навън (т.е. почти през целия ден)... после постепенно премахнахме едно по едно и другите шишета. Докъм 7-8 месеца вече беше преминала изцяло на гърда и се отървах от помпата  Laughing Можеше да стане и по-рано отказването, но се водех по нея, за да я подлагам на по-малък стрес.
Сука до почти 2 годинки  Laughing

За спирането на кърмата без стимулация - чувала съм за майки, които и година изкарват само с помпа, но е нечовешко, след като може да се научи бебето на гърда  Peace

Дано да съм ти вдъхнала кураж, пиши как върви  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 850
Здравей от мен и честито бебче!
Аз бях в същото положение. Като родих Емануил, гърдите ми бяха огромни, твърди и пълни с мляко. Той, съответно, не искаше даже да захапе и плачеше страшно. Аз изцеждах и давах с шише. На месец и десет дена пробвах да го накърмя и малко, по малко спрях да му давам от шише. Пробвай да се изцедиш преди да му предложиш гърдата, за да е поомекнала. Също гледай детето да е спокойно. Другото е, да захапи правилно, за да тръгне кърмата и да не те разрани.
Не се отчайвай, успех Hug 

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 096
ssieber виждам, че си в Швейцария, а там е пълно с консултантки по кърмене. Дали няма да е удачно да позвъниш на някоя, която е най-близо до теб, да види на място, ако може къде е проблема? Щом имаш желание да кърмиш, струва си да опиташ, не разчитай само на акушерки  Confused Аз лично имам печален опит с акушерски съвети тук (в Германия де, не във форума)

# 4
  • Мнения: 229
Здравейте момичета,
Искрено ви благодаря за куража, който ми вдъхнахте с постингите си!  bouquet
Мили мами, Лора, Змейковица - днес бебчето е много добричко, дали защото са му по-слаби коликите, но цял ден сме навън и той сучеше само от гърдите ми  #Crazy необичайно предвид тежката нощ, в която не искаше да помирише гърдите ми и цяла нощ съм се цедила и от там с шише.  Confused когато се разврещи от глад ей така събуждайки се от сън го залъгвах с шишето с чая за секунда и после тиках гърдата в устата и той милият суче ли суче ..обаче без шишето преди това нъъъъъъътц. Малката буболинка с характер  ooooh! Outta Joint сега спи вече 2 часа без да мрънка .. странно е  newsm78 може би защото не спа цяла нощ от мрънкане и днес и по-добър .. пу пу за момент.
Мила пепеляшка вече идва тук консултант-специалист по кърменето накара ме да закърмя за да види как се държи бебчето, и то беше от тези моменти в които той е мил и добричък и суче и тя каза - о няма проблем, вие имате много мляко, просто трябва да сте по-позитивна и да решите какво искате  Stop .. демек лесно е да го видиш в момент в който е спокоен .. след като и обясних за мъките си, тя каза това е стрес от раждането и трябва дасъм търпелива още една седмица - а случката беше преди 2. Каза също, че е труден малко сина ми с засукването, но нещата щели да се нормализират. Да съгласна съм, как да не съм объркана ?! първо детенце ми е и нямам опит, всяко негово раздразнение е болка за сърцето ми ..дали плаче от колики или просто защото не иска гърдите ми .. тежи ми и ми е мъка  Cry Tired
ще се опитвам докрая и ще съм постоянен член на този раздел. Ще се представя и в темата, кои са майките кърмачки.
Още един път ви Благодаря, че се отзовахте и ме окуражихте!
 Hug smile3525

Общи условия

Активация на акаунт