~~~ МОЛЯ, ВКЛЮЧЕТЕ СЕ В ТАЗИ ЖАЛБА! ~~~

  • 6 856
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 786
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=ziganiromi&Number=194 … mp;sb=5&part=

Става дума за един огромен проблем, който пряко или косвено засяга всеки българин!
Моля, прочетете текста на жалбата в линка по-горе и участвайте в нея.
Ето го текстът на жалбата такъв, какъвто е в момента и вероятно ще претърпи добавки:

На 24 август 2008 година в централната емисия „Календар” на Нова телевизия бе излъчен репортаж, в който млад циганин от Ихтиман убедено заяви, че „всички българи заслужават да умрат”.
Ако в националния ефир на България за първи път прозвучаваха подобни думи, нямаше да се притесним особено. Прави впечатление обаче, че този призив вече се чува при всеки възникнал битов конфликт с участието на цигани – тенденцията особено се засили след събитията в столичния квартал „Красна поляна” от лятото на миналата година.
Долуподписаните граждани изразяваме дълбоко възмущение от този факт. Смятаме, че подобни индивиди, като ихтиманския циганин, създават враждебна и застрашителна среда за българските граждани от български етнически произход, като внушават връзка между всички българи и непричинени от тях събития.

Долуподписаните граждани се считаме за жертви на закононарушението тормоз на основата на етническа принадлежност.

Ето защо, на основание на чл. 50 от Закона за защита от дискриминация, Ви призоваваме да вземете съответните мерки.




Подробности за развитието на жалбата и евентуални редакции на текста можете да прочетете в линка по-горе.
Вносител на жалбата ще бъде една госпожа, журналист, която е и инициатор на темата в другия форум.
Законовото основание ще бъде разширено и с други закони и членове, защото с призива си за смърт на всички българи (а такива призиви се чуха и от националния ефир на БТВ при безредиците в "Красна поляна") този циганин нарушава и Конституцията на Република България.
Можете да се свържете с вносителката на жалбата на имейл адрес desi.dimitrova@diema.bg за подробности и пратете имената си и адреса си.

Да не бъдем безразлични към такива груби нарушения на правата ни!
Да не махваме лекомислено с ръка, защото утре този циганин и другите като него, които скандират "Смърт на българите!" може да минат от думи към дела!
Изкажете гражданската си позиция!

Благодаря на всички, които ще участват и ще бъдат българи!

# 1
  • Мнения: 5 370
А защо вадите от контекста обстоятелствата, които са НАКАРАЛИ циганина да изрече тези думи? Няма да подпиша, защото не съм убедена, че циганите в случая са инициирали конфликта. Това е едно емоционално кърваво писмо....и нищо повече.
Все едно, че слушам Боян Расате....или Сидеров.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
Мен също ме възмути, че в национален ефир се казват такива тежки думи! За съжаление простотията на никой не прощава! Заслужава да го съдят!
Между другото в написаното не трябва ли да пише ром, а не циганин?

# 3
  • София
  • Мнения: 2 430
"Между другото в написаното не трябва ли да пише ром, а не циганин?"
 И аз това си мислех,защото някой може да се хване за тази дума,коригирай я

# 4
  • Мнения: 851
Освен името и адреса друго не трябва ли? Иначе как ще удостоверите, че това са граждани, които реално са подписали за съответната кауза, а не просто имена на разни хора извадени от някой регистър?

# 5
  • Мнения: 4 916
Ха! "Диема" са тръгнали на война с "Нова"!
Какво ли ще каже чорбаджията им?

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
В този форум, който спокойно може да се нарече "голяма интернет медия", не веднъж съм чела, че всички цигани трябва да се елиминират по един или друг начин.
Идеи много.

Убедена съм в две неща.
1. подписката няма да има абсолютно никакъв ефект.
2. тази тема ще се превърне в грозно мазало още на втора-трета станица.

Въпреки не особено голямата ми симпатия към този етност, повтарящата се дума "циганин" не е в полза на начинанието ви.

П.П. Веднага щом точка 2. от моите предсказания се сбъдне, темата ще бъде заключена.

# 7
  • Мнения: 5 370
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-08-26&article=245600

Ето, прочетете това, моля. Малко предистория на "изказването".

# 8
  • Мнения: 2 018
Държавата трябва да поеме отговорност за такива изказвания, а не медията или циганите!

# 9
  • Мнения: 5 370
Държавата трябва да поеме отговорност за такива изказвания, а не медията или циганите!
А и забележи, Бо, че инициативата тръгва от журналист от конкретна медия. Тоест, мисля, че опитът за манипулация е налице.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Чак сега видях,че на адреса пише ДИЕМА ,а аз се чудя ,защо я спрягате тази ТВ Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 625
Държавата трябва да поеме отговорност за такива изказвания, а не медията или циганите!
А и забележи, Бо, че инициативата тръгва от журналист от конкретна медия. Тоест, мисля, че опитът за манипулация е налице.


Манипулация на какво?!?
Не може да се излъчват по телевизията призиви за избиване на населението!
Доста време живях в Овча купел, много неща съм виждала! Всеки месец поне по веднъж полицията барикадира улица Обиколна защото ромите са тръгнали със сопи и вили да отмъщават на някой от квартала! Тяхната простотия е опасна - днес го казали по телевизията, утре ще го направят!
Прокуратурата трябва да се самосезира от този репортаж и ромът да бъде наказан!
И не става въпрос за това ром ли е или българин- за такива думи трябва да има наказание!
Иначе за подписката и аз съм съгласна, че нищо няма да стане!

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Глупости ... всеки да си говори каквото си иска... ако заснема селския луд и го пусна по телевизията, кой ще бъде отговорен  Crazy

И петиция чак  Shocked

# 13
  • София
  • Мнения: 625
Дали ако по белгийската телевизия се появи българин и каже "Всички белгийци заслужават да умрат!"  ще му се размине безнаказано?

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не може да се излъчват по телевизията призиви за избиване на населението!

Ако циганин стреля по твои роднини, убие един и рани двама, как би реагирала?
Чисто теоретично.

Общи условия

Активация на акаунт