Импрегнация и лакиране на дърво

  • 4 386
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Моля някой, който отбира от третиране на дърво да ми каже с какво да импрегнирам и лакирам една дървена конструкция (подиум), която се намира на открито през цялата година?
В морето от строителни хипермаркети, некадърни и вечно бягащи "консултанти", грундове, яхтлакове и тн. просто съм тотално объркан  newsm78
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 3 251
Наскоро помагах на баща ми да мине с безир 2 ръце един дървен навес /сачак/ и после го мина с яхтен лак/мнооого мирише/  Sick
Пак ще е изложено на външни климатични условия, но той каза, че било достатъчно.  Thinking
Нека пише и някой по-вещ по въпроса.

# 2
  • Мнения: 298
Моето скромно мнение е, че яхтения лак не е добро решение, ако това, което ще се лакира ще бъде подложено на  силно слънце през лятото. . На пазара наистина има много производители и затова си определете първо сумата, която сте готови да дадете и въз основа на това потърси. Препарата трябва да защитава дървото от плесени, гъби, насекоми. До колкото си спомнят екстериорните препарати е хубаво да се нанасят на определен период/ например на 5г/, за да предпазват ефективно.
Използвай импрегнатор и лак на водна основа, устойчиви на  UV -лъчения. Виж тези- Becker Acroma, ДУФА, Садолин,Маршал,Бондекс, Сикенс, Сан Марко. Успех  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт