За какво точно използвате бархетните и тензухените пелени?

  • 43 042
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Казаха ми, че трябва да си взема около десетина броя пелени от бархет и тензух(около метър на метър). Но за какво точно ги използвате?
Чух, че някои използвали бархетните, за да сложат бебчо бърху тях, а не директно върху одеалцето, докато го преобличат, за да не се изринело; а с тензухените попивали изкъпаното бебе.
Но други ги ползвали като старомодния начин - вместо памперси първия месец, защото кожата на бебето била много нежна и не можело да се полва памперс Thinking - това ми се стува сякаш излишно.
Моля ви майките с опит по този въпрос да споделят опита си.

# 1
  • Мнения: 653
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите

# 2
  • Мнения: 2 479
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Peace
А вместо памперс не те и съветвам да ги използваш.

# 3
  • Мнения: 1 367
Аз все още ползвам две тензухени парчета метър на метър,за да попивам водата след баня.Вършат ми по-добра работа,отколкото хавлийките.Никога не съм ги ползвала вместо памперс.

# 4
  • Мнения: 506
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Същото правех и аз.А сега ползвам тензухена пеленка за бърсане след баня.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 809
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите
Peace Особено сега в жегите само с тях завивам бебка, много добра работи ми вършат

# 6
  • Мнения: 804
Десеттина броя множко ми се виждат  newsm78 Аз ги използвам само като ходим на консултации да си постеля моята пеленка върху техните. Бебешките хавлийки са мекички, нежни и попиват чудесно. А за подлога при повиване, по-добре си вземи едни ....., забравих как се казват, подлоганчета май. Парче дебел найлон и отгоре памучно парче. Симпатични са, перат се без проблем в пералнята и съхнат бързо  Peace

# 7
  • Мнения: 14 471
ползвах ги много - за възглавничка, за леко завиване, вместо чаршафче в количката
а понеже повръщаше доста първите месеци, добра работа ми свършиха
едно е да переш 4-5 пелени, друго е - 4-5 чаршафа, да не говорим, че нямах толкова комплекти

никога не съм ги ползвала като заместител на памперсите

и аз така

# 8
  • София
  • Мнения: 43 903
за нищо, така и не почувствах нужда от такива и не съм купувала.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При преобличане слагах Тери върху тях и като лека завивка.Не съм повивала.

# 10
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не знам как у нас се озоваха две бархетни и две тензухени пеленки. Тензухените нарязах на парчета и си налагах на гърдите когато ми се образуваха бучки, а бархетните слагах на повивалника.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Постилам количката и легълцето с бархетна, тензухените ги ползвам за възглавнички, че и моя бебо повръщаше доста често първия месец. Ако трябва да го сложа на нашето легло също постилам. След баня също предпочитам да ползвам засега пеленките - много добре попиват и съхнат значително по-лесно от хавлийките. Да не говорим, че често имаме инциденти след баня или миене на дупето  Rolling Eyes
Вместо памперс не съм ползвала.

# 12
  • Мнения: 617
При преобличане слагах Тери върху тях и като лека завивка.Не съм повивала.

и аз така и след баня също за попиване на вода и продължавам да ги използвам

# 13
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
При преобличане слагах Тери върху тях и като лека завивка.Не съм повивала.

и аз така и след баня също за попиване на вода и продължавам да ги използвам

слагах и под главичката като беше по-малка  Peace

# 14
  • Мнения: 1 153
Да добавя и аз - слагам и във ваничката, за да не лежи директно върху пластмасата. Иначе като всички - върху пикливката, в количката... На мен ми вършат добра работа.

Общи условия

Активация на акаунт