Работна тема

  • 1 654
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 401
Сори, че ви занимавам в тия късни доби с работа, ама съм малко превъзбудена..
Накратко, в майчинство съм и току-що разбрах, че в нашата фирма се открива вакантна длъжност към която имам интерес, абе какъв интерес - това е моето място просто. Обаче към настоящия момент не мога да започна работа, не мога да си го позволя. Имам 8 месеца до изтичане на майчинството, искам да попитам дали  е възможно да кандидатствам с уговорката за започване догодина, възможно ли е това в голяма фирма със собственици диви капиталисти? Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 2 013
А дотогава кой ще работи на мястото? Ще назначат някого временно?

Ако толкова много искаш работата, защо просто не си прекъснеш майчинството? Доколкото разбирам, детето ти е вече на 16 месеца?

По същата схема - поканиха ме на по-висока позиция, и аз оставих близнаците на баба им на 8-месечна възраст. Пък и тогава ни трябваха пари.

# 2
  • Мнения: 194
Вариант бавачка.......? newsm78

# 3
  • Мнения: 4 916
Чорбаджията трябва да питаш, не нас.
Ама дано да стане, стискам палци  Peace

# 4
  • Мнения: 408
Едва ли ще те чакат толкова. Моя бивша колежка си прекъсна майчинството в осмия месец на детето, защото си намери работа в друга банка.

# 5
  • Мнения: 2 401
При мен въпроси с пари и бавачки изобщо не стоят. Единствено егото, тръпката, екшън да има. Обаче върна ли се това означава да ме няма в къщи по 12 часа, ще задоволя егото, обаче ще  изпитвам силни угризения за дечковците. Мъжа ми е също на педала яко, децата ще останат на самотек, хич не ми се иска това да става... охх

# 6
  • Мнения: 2 013
Ех, мила, това е положението. Трудно става хем добра кариера, хем свободно време за дечковците. Ако не са ти важни парите от новата позиция, стой и кютай.

# 7
  • Мнения: 1 072
Оставаш си у вас, продължавайки да недоумяваш - Как така мъжете успяват да направят по-успешна кариера?

# 8
  • Мнения: 419
Децата ще останат на самотек, ако вие го позволите.
Ако си сигурна, че това е ТВОЯТА позиция, ще намериш начин за останалото.
Аз бих рискувала  Peace
Успех, каквото и да решиш   bouquet

ПП: Аз се върнах на работа веднага, след като ми изтече болничният за бременност и раждане. Тогава ми се струваше невъзможно да се справим с децата, при положение че нямахме баба на разположение. Грешала съм. Всеки проблем/казус си има решение. Просто трябва да го потърсиш. Това в потвърждение на изтърканото: Няма невъзможни неща. 

# 9
  • Мнения: 2 013
А сигурна ли си, че ще получиш мястото?
Доколкото разбирам има обявен конкурс?
Кандидатствай, пък каквото съдбата е решила!
И защо по 12 часа? Дивите капиталисти все пак не спазват ли Кодекса на труда?

# 10
  • Мнения: 3 423
Аз предпочетох да си жертвам работата, защото
годините с детето ми едва ли ще ми се повторят
и никоя работа на света не може да ми замени
онези погледи, в които чета, че аз съм най-важният
човек на този свят и най-святото божество. Работа
има бол, не си се протегнала, не си се изгърбила.
Но ти си знаеш къде са ти приоритетите все пак.
Късмет! Дано не съжаляваш, каквото и да решиш.

# 11
  • Мнения: 1 959
Минзухар, кандидатствай.
Не знам за коя голяма фирма става въпрос, но това, което искаш, не е нещо необичайно.
От една страна, подборът за овакантено/разкрито място става бавно.
От друга, предполагам има известен период и на обучение.
Ако наистина те харесат, има място за преговори.
Успех.

# 12
  • Мнения: 1 877
Мнеееее,предпочитам децата пред кариерата... Още повече,че можете да си го позволите

# 13
  • Мнения: 1 726
Мисля ,че можеш да се върнеш на работа, да поработиш малко и после да си продължиш майчинството. По този начин ти ще си титуляра и ще ти пазят мястото.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Съгласна с Liska! Ти си решаваш от какво имаш нужда Peace!

Общи условия

Активация на акаунт