Каша от грис

  • 4 713
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, момичета
Моля, препоръчайте ми каша, която да съдържа грис.
От какво се прави грис?

# 1
  • Мнения: 27 524
Грис е думичка, която описва вид гранулки, зрънца, полуготови за употреба - да стават с малко варене, накисване или задушаване. Има грис от пшеница, от царевица, от ориз... Грис не е растение. В готово състояние е около 1мм зрънцето.
Готовите каши с грис се предлагат обикновено от пшеница. Има и царевични (качамак), но не са инстантни каши.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 734
Има каша грис на Милупа.Грисът представлява по-едро смляно царевично или пшенично брашно.Можеш да си вариш каша от грис и у дома.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На милупа Peace

# 4
  • Мнения: 207
Има и на Хумана с банан, грис и овесени стърготини Гери я обожава  Peace

# 5
  • Мнения: 167
Правя си домашна каша от царевичен грис - друга каша не помирисваме. Яде я и със сиренце и масло - демек качамак, и с плод, и с плодово пюре. Освен това я разхлабва чудесно.

# 6
  • Мнения: 2 960
Аз взимах на малкия на Милупа.За съжаление той не хареса нито грис да хапва ,нито с кой знае каква охота попара.

# 7
  • Мнения: 50
благодаря за отговорите
а как се приготвя домашна каша от царевичен грис?

# 8
  • Мнения: 31 129
Аз варя обикновен грис с вода и после добавям АМ и други неща.

# 9
  • Мнения: 207
Ами то качамака (царевичния грис) си се продава в пакетче. Кипваш около 100-120 гр. вода после добавяш 2 суп. лъжици качамак (цар. грис) и бъркаш 2 мин докато стане на каша. После махаш и слагаш малко масло и сирене. Аз добавям малко кисело мляко и става доста пухкав. Защото иначе като почне да застива става леко на бучици  Hug

# 10
  • Мнения: 781
Бананова каша на Хумана с грис и овесени стърготини
Сина ми я обожава Peace

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Мисля че имаше нещо подобно на Ганчев от готовите каши в бурканчетата.

# 12
  • Мнения: 213
На малкия съм взимала млечна каша с грис и банан на Лактана - направо да си оближеш пръстите. И на него му харесваше, но и на мен не по-малко  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт