E.Coli - безсимптомна бактериурия??????????

  • 37 640
  • 58
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Дъщеря ми е на 9г и 7м, от бебе/беше само на 6м/ почти постоянно е с E.Coli>10 на 5, бившата ми лична докторка твърдеше , че ще като порасне ще и мине, тя расте , но не и минава. Пили сме какви ли не антибиотици/според антибиограмите/ които обаче никак не ни действат/помага ни само Нелидикса и Бисептола,но и  към тях бактериите вече привикнаха/.Пробва ли сме и хомеопатия дълго време пихме гранулки по сложни схеми без ефект.Живеем в Пловдив  лежали сме в детската клиника на ВМИ, където и бяха правени различни изледвания в резултат на което се установи малко по -голямо от нормалното количество  остатъчна урина. Тъй като не ни помогнаха значително и не  ни поставиха някаква диагноза,решихме да търсим помощ в София, ходихме в Пирогов-там ни бяха предписани лекарства за подобряване тонуса на пикочния мехур, които пихме повече от 6м, но с  E.Coli така и не сме се преборили още, диагнозта ни е безсимптомна бактеурия и все така се намират доктори /професори/ които да ни убеждават , че след пубертета това вече няма да ни е проблем. МОЛЯ ,АКО ИМА МАЙКИ КОИТО СА СЕ ПРЕБОРИЛИ С ТАЗИ БАКТЕРИЯ ИЛИ ДЕЦАТА ИМ СА Я "ИЗРАСТНАЛИ" ДА СПОДЕЛЯТ  ТУК ТЕХНИЯ ОПИТ И ИСТОРИЯ

# 1
  • Мнения: 17 402
И ние сма така, а сега  и Proteus. ПИе  си лекарствата и чакаме  да отмине този проблем.........

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
какви лекарства пие и  има ли някаква диагноза защото знам че бактериите са само следствие от някаква причина, която поне при нас още не е съвсем ясна

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Пробвали ли сте с билки. Въщност не знам във вашия случай дали ще са достатъчни, но ние имахме подобен проблем преди около година. Пиехме антибиотика, който трябваше уринокултурата излизаше чиста и до 2 седмици- пак. И пак антибиотик. На втория път включих и Мечо грозде. То по принцип се пие горчиво, но аз слагах малко мед- иначе няма шанс да й го изсипа в гърлото. Когато не можех да я излъжа, малко я понатисках и по една- две лъжичти на по- чести интервали. Пихме го 4-5 дена. Оттогава не сме имали. Но честно казано не смея да твърдя, че това се дължи точно на билката. Може би втория път сме уцелили антибиотика. Помня че пихме два различни, но кои трябва да видя в дневника й.

# 4
  • Мнения: 1 250
Здравей.

Ще бъда кратка - вода му е майката. Много да пие и много да пишка. Може би динята ще ти помогне.

Синът ми при все, че имаше условия за бактерии, от раждането си пиеше 2 пъти повече вода от нормалното (според книгите) и почти никога не се изолираха бактерии.   

При щерката на 2 пъти изолирахме разни протеуси - ма не им помня имената, но тя не пие много вода (на моменти). Първия път се изчистихме с бисептол, втория - с нелидикс, ама го пихме 20 дена (на листовката пише 7, но за по-сигурно, да ги изтребим от веднъж)

Иначе консултация със още един специалист няма да навреди.

# 5
  • Мнения: 4 458
Много се радвам че ще мога да дам адекватен съвет  Grinning
Много ми е мъчно, че сте преживяли толкова много и безуспешни опити на лечение.
Моите деца също имаша Е-коли. Последното преживяване беше почти трагично и едва не ни отведе в инфекциозно на системи. Поради това едната ми дъщеря е по-слабичка и ниска от другата. Тя беше най-засегната от гадинките.

Сигурно няма да повярвате или ще ме обвините в опит "да пробутам стоката", но истината е че от както сме на Коластра  не сме били посещавани от Е-коли.
След като видях резултатите и ефекта на тези продукти не съм спряла да ги ползвам. Няма вече антибиотици, лекарства, лекари.... И това го казвам от личен опит, а не от подочуто или прочетено от някъде.
Пробвайте! Със сигурност ако не помогне няма да навреди!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Благодаря на всички за отзивите и препоръките.
Относно коластрата съм малко предубедена към дългосрочната ефективност на разните такива продукти/коластри, алое вера и др.разпространявани по този начин/, моето впечатление / то не е точно от въпросната коластра/ е че ефективността им трае само докато се употребява продукта.Но човек като е на зор какво ли не прави и това бихме пробвали

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 18:32 от MAMA GALQ

# 7
  • Мнения: 70
Nie sa6to sme s E.coli ot 4 mes vazrast (v momenta sme na 1 g i 11m).Moga da govorq mnogo za tezi gadove ot li4en opit,ako iska6 mi pi6i na LC.Govorila li si s d-r Chana4ev ot Pirogov ili s Angelova koqto e pediatarka tam,ako ne si moga da ti dam koordinati

# 8
Дъщеря ми е на е на 3г. и 10. м и в урината и откриха Proteus. Пи Аугментин и после Зинат, но полза никаква. Има ли подобен такъв случай и какви лекарста са и предписани  и от кой лекуващ лекар за по успешно лечение.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 15
mili mami parvo  izvinqvam se 4e pi6a na kirilica.na moeto momi4ence mu ustanoviha  refluks kogato be6e na 3m.E.Coli  v mnogo golemi koli4estva.pila e vsqkakvi antibiotici,pregivq 2 operacii na piko4niq mehur ,kateterizaciq.i vsi4ko tova o6te predi da be6e navar6ila 2g.E.Coli stanaha rezistentni kam vsqkakvi lekarstva.bqh izto6tena ot hodene po bolnici,za6toto zapo4na da pravi 4esto babre4ni krizi.no na 10g. vazrast i doide menzis i naistina vsi4ki problemi iz4eznaha.

# 10
  • Мнения: 87
Здравейте и ние имахме E-coli 10/5 това което ни помага е смрадлика всяка вечер си киснем дупето по 10 минути и намаляха , дори изчезнаха , но бяхме спряли смрадликата и пак се появиха и сега пак всяка че4ер смрадлика

# 11
  • Варна
  • Мнения: 178
Направените изследвания включваха ли цветни снимка на бъбреци /пикочен мехур-чрез тях се установява вродена аномалия?Моята дъщеричка също имаше проблем с тази бактерия -проклетата и омразна Е.коли..Консултацията трябва да е с нефролог педиатър,на нас ни помогна доц.Анадолийска/София/-изписа една перорална ваксина-уроваксон.При чести проблеми с тази бактерия -нормален обитател на червата не трябва да се допуска запек;трябва да се спазва много добра хигиена вкл.правилното избърсване на дупето;да не се използват сапуни,да не се ходи на басейн/плаж,да се носи памучно бельо /без ликра-да не стяга/.Тетрата или още наречена смрадлика наистина действа дезинфетиращо може да се правят бани и с лайка.Червената боровинка е плод който действа укрепващо на отделителната система.Аз съм давала също и колоидния разтвор от сребро който подсилва имунитета във връзка с тези заболявания.Билки за пиене-чайчета могат да помогнат но трябва да са предписани от специалист.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
благодаря благодаря на всички бях в отпуск и като се върнах и видях колко много отзиви и препоръки има бях много щастлива БЛАГОДАРЯ ВИ

# 13
  • Мнения: 811
Мама Гало,
Лекувам щерката от Е-коли 10/5 повече от година. Правихме всички изследвания - диагноза остатъчна урина поради недобър мускулен тонус на пикочния мехур. От ноември м.г. пие Баклофен /за подобряване на мускулния тонус/, определено се повлия от лечението, но бактериите просто си стоят  Sad
За една година пи всякакви антибиотици и все тая. Пи и ваксината - уростим - същата работа. За два месеца й давах Цитросепт, защото в указанието пише, че е много ефективен при Е-коли - да, ама не. Лекарите от Пирогов казаха да спра всичко освен Баклофена и че просто ще премине през пубертета.
Не че ти помогнах, ама да знаеш, че не си сама.
Сега мисля да я заведа при д-р Анадолийска и после пак ще пиша.

# 14
ние сме почти същият случай.на 1г моята малка сладурана почна да дига т.40градуса и се почнаха антибиотици,при изследване на урината откриха протеус,наложи се операция.оказа се че има везико-уртериален рефлукс,това го откри доц.анадолийска,а операцията я направи доц.минков в правителствена болница в софия.сега вече моята мими е на 4 г.,но на два пъти има е-коли които се повлияват добре от антибиотик.утре пускам урина и се надявам само да няма протеус,доктора каза само при тази бактерия да му се обадя незабавно,другите не били страшни.за тези 3г.от операцията ходихме на проверка на всеки 6месеца и проблем нямаше.дано всички деца да се оправят и да са живи и здрави

Общи условия

Активация на акаунт