Кредит при майчинство?

  • 1 703
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 463
Моля информирайте ме - има ли нормативна възможност кредитът, който си изтеглила, да бъде замразен по време на майчинство - да не плащаш погасителни вноски?
ХЕЛП!

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм кредитен инспектор, но едва ли. При получаването на кредита си сключила договор, който трябва да се изпълнява и от двете страни.
Банката не я интересува, че в последващ етап си излязла в майчинство.

# 2
  • Мнения: 3 621
Не съм кредитен инспектор, но едва ли. При получаването на кредита си сключила договор, който трябва да се изпълнява и от двете страни.
Банката не я интересува, че в последващ етап си излязла в майчинство.
Peace за съжаление, няма такъв начин

# 3
  • Мнения: 50
При отпускане на кредит се сключва договор . Като кредитополучателя се задължава да си внася погасителните вноски , независимо от прометящото му трудово правно състояние . От др. страна банката си запазва правото едностранно да променя някой условия от договора пл. лихвен % за жалост . Sick

# 4
  • Мнения: 463
благодаря за инфо-то!
и на мен ми звучеше невероятно, но ми казаха, че имало такъв закон - т.е. нормативно задължение за банката да ти замрази кредита по време на майчинство. търсих много и не можах да открия такъв текст, и вие казвате, че няма, явно наистина е така...

# 5
  • Мнения: 3 621
благодаря за инфо-то!
и на мен ми звучеше невероятно, но ми казаха, че имало такъв закон - т.е. нормативно задължение за банката да ти замрази кредита по време на майчинство. търсих много и не можах да открия такъв текст, и вие казвате, че няма, явно наистина е така...
Няма такова нещо.

Общи условия

Активация на акаунт