И пак за....пустите му килограми

  • 2 893
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
Преди много време педиатърът ни-когото безкрайно уважавам-ме научи да не се вторачвам с обезумял поглед в кантари и цифри и да не го насилвам да яде, когато не иска. Никога не е бил дори и среден на тегло, винаги е клонял към типа "на мама кльощата", но напоследък почвам май доста да се притеснявам. В понеделник ходихме на лекар заради вирусче и гърло, лекарката го покани да стъпи на кантара и чак възкликна "Ми ти си с все Бога към 13 кг".
Едно комшийско момиченце, което е с година по-малко от него, е вече трудно за вдигане. Да, погрешно е да се сравняват децата, но когато в рамките на 2-3 дена чуеш от няколко души "Ама ти не ядеш ли, моето момче?", признайте, че всяка майка би се обезпокоила.
Иначе е невероятно жилав, пъргав и....бесен. Но комай не е от най-ящните. Дала съм кард бланш и на баба му, и на детегледачката да го хранят, не ограничавам от нищо, сокове цедим пресни непрекъснато-щото не иска плодове!!! Shocked-и.....едвам 13 кг. Иначе на ръст е над метър, мисля.

Споделете нещо, моля. Ще премине ли злоядството в градината на принципа "и аз ще ям, щом те ядат" или нещата ще се влошат?

# 1
  • Мнения: 2 821
На колко години е детето?
Малката ми дъщеря от бебе наддаваше най-много 600гр. на месец. Сега е на година и половина и е 10кг.

# 2
  • Мнения: 5 370
На колко години е детето?
Малката ми дъщеря от бебе наддаваше най-много 600гр. на месец. Сега е на година и половина и е 10кг.

Ох, сори, махнала съм си подписа....на 3 г. и 5 месеца е, скоро на 3 и 6. След седмица тръгва на градина.

# 3
  • Мнения: 3 367
Има доста подобни теми назад.
Здраво дете от глад няма да умре,но храната лесно се превръща в борба за надмощие.
Син ни не яде,от бебе,за цял ден вчера (2.6год) е погълнал - 3 лъжици ов.ядки,банан,5 лъж.малки супа от спанак,1 парче козунак,малко стафиди и малко варена царевица,туй то. Здрав е,търчи-давам му избор,ако не иска си знае,извинява се,става от масата и толкоз до другото хранене. Хич не му се тревожа,яденето е като дишането,много дълбоко загнезеден евол. механизъм,ако има нужда-и печени киселици ще яде,ако няма-капризи не минават..

# 4
  • Мнения: 4 511
Колко годишен е? А, видях. Моят син на 2 и половина тежи към 12 кила, я има, я няма. Кльощав не, ами... Обаче сега се е разял нещо, та се надявам да заглади косъма малко. Ако детето ти е жизнено и пъргаво, както казваш, не мисля, че има от какво да се притесняваш.  Peace

# 5
  • Мнения: 1 561
Моята е на 4 и е почти 16-16.500. Когато и се яде, яде, когато не иска не я насилвам, но не изглежда клощава, според мен си е доста добре.
Аз като малка съм била кльощава и злояда,дори преди да забременея имах заветните 43 кг за височина 165, но да чукна на дърво, здрава.Така, че не му се притеснявай, ако е здрав няма му нищо, като порасне ще навакса.

  bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 819
Спокойно, мойта е на 5 години и е 16 кила, рекламно лице на Аушвиц. А до миналата година по това време беше около 13-14 кг. Височка е - в момента е 116 см, обаче е като комар, дядо й като я види гола и припада - вие тва дете кво го правите, бе, що не яде? А тя си яде, верно, на моменти е - някои дни почти само на вода и пъпеш кара, а в други може да опука цяла тава с пилешки крилца и да каже - айде сега да вечеряме. За сметка на това пък има около 156 кактуса вградени в дупарата и не спира да търчи, подскача и каквото се сетиш, аз се изморявам само докато я гледам. Mr. Green Не се притеснявай, щом сама казваш, че е бесен, как да му се залепи нещо Crazy  Hug

# 7
  • Мнения: 1 035
Пъзел, моите(близначките) са почти на три, и са по 12 кг. И на мен ми се виждат слабички , но си казвам , че щом се хранят и  са здрави- добре е.По- лош е другия ми случай - голямата ми дъщеря и само на седем, и е 42 кг.

# 8
  • София
  • Мнения: 819
Пъзел, моите(близначките) са почти на три, и са по 12 кг. И на мен ми се виждат слабички , но си казвам , че щом се хранят и  са здрави- добре е.По- лош е другия ми случай - голямата ми дъщеря и само на седем, и е 42 кг.

Аз съм на 29 и съм 43 кила, в 1 клас бях 120 см и 17 кг Crazy И както казва майка ми - щом сере, значи яде, не се притеснявай Peace

# 9
  • Мнения: 5 370
Пъзел, моите(близначките) са почти на три, и са по 12 кг. И на мен ми се виждат слабички , но си казвам , че щом се хранят и  са здрави- добре е.По- лош е другия ми случай - голямата ми дъщеря и само на седем, и е 42 кг.
Офф топик-Леле, 3 деца??? Да са ти живи бееее, а на тебе-шапка свалям!  bouquet

# 10
  • Мнения: 9 814
Спокойно, на 4 години-14 кг., 102 см. Peace

От отдавна не се вторачва в кантара и метъра.
Може би от момента, в който една мнооооого учена майка ми каза, че щом детето ми на 1 г. е 8 кг. и половина е болно от анорексия.

# 11
  • София
  • Мнения: 819
Ще премине ли злоядството в градината на принципа "и аз ще ям, щом те ядат" или нещата ще се влошат?

Тук вече всичко зависи от госпожите. Аз като бях на практика сега пролетта в 1 група, някои не можех да ги чакам да се моткат до 2 часа с половин купа таратор и ги хранех в устата. Може да предупредиш другарките да не го насилват, да не стане обратен ефект и да не яде от инат, за да е на неговото, а не на тяхното. Но тактично да го подканят, не мисля, че ще има проблем Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 819
че щом детето ми на 1 г. е 8 кг. и половина е болно от анорексия.

 Shocked Божееееееее, ми тя и мойта на 1 година нямаше 10 кила. Трябваше да й кажеш на въпросната майка, че я държиш нарочно гладна, ще я правиш манекенка Mr. Green Peace

# 13
  • Мнения: 242
ооооо-я не се шашкай!това търчане дето го правят сега знаеш ли колко много енергия иска,а и в тази жега кой ще ти яде!!!! Mr. Green   важното е да се смее и да тича-значи е здрав,а когато му се дояде ще седне и няма да повярвате колко много ще погълне.при моята приятелка това се случи  на около 6,5години и сега не могат да му насмогнат с храната и пак е щиглец.     bouquet

# 14
  • Мнения: 6 676
Зависи вие и родата как сте.
Ако вие сте слаби или сте били такива като деца, то детето на кого да се метне.
Щом яде и е пъргав и жизнен, няма място за притеснение.
Според мен по-лош е другият вариант - пълничко дете.

Общи условия

Активация на акаунт