Не иска да суче нощем

  • 488
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Здравейте,
От известно време дребният не иска да суче нощем. Досега го кърмех на поискване, горе-долу по седем пъти, като последнето вечерно - към 9 часа, а през нощта се будеше в 3 и после към 6. От около две седмици отвреме-навреме го кърмя чак към 5 сутринта, и то защото гърдите ми пречат да спя, а не защото той е поискал.  Сега не знам какво да правя - дали да се съобразя с него и да не кърмя нощем /каквато е официалната позиция на нашите педиатри - нали към 2 месеца бебетата се отказвали от нощното хранене и почвали да се хранят по 6 пъти/   или пък да го будя, за да запазя нощното кърмене за по-дълго време /понеже четох, че кърменето през нощта запазва лактацията за по-дълго време/. Вие какво бихте направили? Само не казвайте да си навивам будилника за 3 часа и да се цедя, защото не съм способна на такъв героизъм, пък и ще будя мъжа си и голямото дете с тоя будилник. Благодаря ви!

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 09:52 от seni

# 1
  • Мнения: 2 132
Предполагам, че гърдите ти скоро ще се регулират спрямо новото положение и няма да ти тежът. Аз все още не съм се сблъскала с това, щото моята лакомница си папка нощем Laughing Но предполагам , че щях да си поспивам Whistling Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 6 664
Ами честито, наспивай си се с кеф и се наслаждавай за момента на спокойствието! Ако се кърмите на поискване, а не под час, бебето си знае най-добре, няма да ти намалее кърмата, а щом започне да не му достига, ще започне пак да те буди. Дъщеря ми спря да се буди към 4 м., и започна пак към 10-тия (вероятно зъби), и до днес се кърмим успешно, и за съжаление още се буди нощем, ама това е положението... Grinning

# 3
  • Мнения: 2 111
Щом не се буди,значи не му се яде.Постепенно кърмата ще се регулира според новият режим и няма да чувстваш дискомфорт нощем.Кърмим се 10 месеца вече,а нощем не се кърмим откакто стана на 1 месец.Така че не се притеснявай. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 668
Не се притеснявай, а се води по бебето. Моето бебе като стана на 2 месеца и само си отказа нощните кърмения и така до 3-тия месец. Тогава обаче влязохме в болница за седмица, и след това стана като новородено. През 2-3 часа иска да яде през нощта. И досега се кърмим поне 2-3 пъти нощно време.
След няколко дни няма да се пълнят толкова гърдите, ще привикнат към новото положение и ти ще си спинкаш спокойно.
Пожелавам успех с кърменето.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 171
Не бих го будила нощем Peace. Не ми се вярва да ти намалее кърмата щом го кърмиш на поискване. Според мен това е по-добрия вариант отколкото да се превърнеш в недоспала и изнервена майка и след няколко месеца да пускаш теми: "Как да го откажа от нощното кърмене?" Wink

# 6
  • Мнения: 14 486
Не бих го будила нощем Peace. Не ми се вярва да ти намалее кърмата щом го кърмиш на поискване. Според мен това е по-добрия вариант отколкото да се превърнеш в недоспала и изнервена майка и след няколко месеца да пускаш теми: "Как да го откажа от нощното кърмене?" Wink

съгласна съм с това мнение

# 7
  • Мнения: 636
Благодаря ви много, момичета! И на мен това ми идва да направя, но все ме е страх да не намалее кърмата. Дъщеря ми не съм я кърмила въобще нощем / лекарката каза да спя повече/ и мъжът ми я  хранеше с шише до към два месеца, когато също се отказа от нощното хранене. Кърмих я до година и една седмица, но още откак навърши четири месеца, кърмата почна да намалява. Тогава си го обясних точно с това, че не съм кърмила нощем.

Общи условия

Активация на акаунт