Изгубих се

  • 1 520
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, за моя радост вчера открих невероятното Ви "общество" и реших, че мога да споделя  и да поискам съвет точно от вас, заради позитивното ви мислене, заради пътя към себе си, който търсите и много от вас са намерили.
Точно по този път се изгубих. Покрай раждането на дъщеричката ми преживяхме огромен стрес имаше доста рискови моменти, роди се преждевременно и беше в опасност дълго време, борбата беше голяма, но Слава Богу всичко мина успешно Praynig
Но аз се промених, съзнанието ми непрекъснато рисува с ужасни сцени, в които нещо лошо се случва с детето ми и това ме побърква! Станах безпардонна, дори груба с хората, най-вече с близките. Не търпя възражение и каквото кажа трябва да стане на секундата
иначе се вбесявам, компромисите са нещо непосилно за мен. Имам чувството, че съм излезнала от тялото си и се гледам отстрани, не харесвам това, което виждам и не знам какво да направя. Мислех да се обърна към специалист, но не мога да си го позволя.
Чудя се как да се върна или по-точно как да стигна, където трябва, за да бъда човек, който сам да се харесва, пък тогава да очаква и другите да го харесват. Мъжът ми и родителите ми ме обичат, но виждам, че и тяхното търпение се изчерпва,виждам го и си казвам, ще се променя, но в конкретни ситуации доброто намерение изчезва и всичко се повтаря  Sad
Моля ви помогнете ми,  Praynig препоръчайте ми литература, нещо, което  е помогнало на вас...
Може би звуча наивно или дори смешно, давам си сметка, но реших да рискувам.
Извинявам се за многословието Embarassed

# 1
  • Мнения: 705
Прегледай следните теми от тук:
Техника за Емоционална Свобода - с тази техника можеш да се справиш със състоянието, което описваш
Библиотека на информационните източници за алтернатични методи за лечение - тук можеш да намериш описание на книги, които могат да ти помогнат.  С описанията им по-лесно ще се ориентираш какво ти допада.

За сега не се сещам друго. Пожелавам ти успех. Щом мислиш за оправяне, ще стане  Grinning

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
  Често се случва, при точно предписано хомеопатично л-во, човек като с магическа пръчка да се освободи от тази делюзия и да се хармонизира психически.

 Често обаче, първоначално пациента се съпротивява и иска да си остане в това състояние, което все пак му се струва по-безопасното?!... отколкото да се промени, и да си е пак такъв, какъвто винаги си е бил преди стреса.

# 3
  • Мнения: 525
Вземи си книгата на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Има я навсякъде и е около 7 лв.
Няма да сгрешиш. Има тема във форума - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=302894.0
Успех

# 4
  • Мнения: 1 095
Здравейте момичета, за моя радост вчера открих невероятното Ви "общество" и реших, че мога да споделя  и да поискам съвет точно от вас, заради позитивното ви мислене, заради пътя към себе си, който търсите и много от вас са намерили.
Но аз се промених, съзнанието ми непрекъснато рисува с ужасни сцени, в които нещо лошо се случва с детето ми и това ме побърква! Станах безпардонна, дори груба с хората, най-вече с близките. Не търпя възражение и каквото кажа трябва да стане на секундата
иначе се вбесявам, компромисите са нещо непосилно за мен. Имам чувството, че съм излезнала от тялото си и се гледам отстрани, не харесвам това, което виждам и не знам какво да направя. Мислех да се обърна към специалист, но не мога да си го позволя.
Embarassed

Марико, разбирам те напълно ! И аз на моменти се чувствам така. При мен се получи след раждането ,но по причини,които не желая да описвам тук,а ако искаш на лични !
Мисля,че имаме нужда от повече подкрепа, позитивизъм и подходяща литература, както и от малко хомеопатия. Аз се надявам скоро да успея да отида на хомеопат и да получа помощ !
Пиши ми, ако желаеш !   bouquet

# 5
  • Мнения: 623
Мислех да се обърна към специалист, но не мога да си го позволя.

newsm78 как не можеш да си го позволиш: финансово или психически не ти стиска?

Книгите са много интересни, прочете ли ги вече? А прилагаш ли описаните в тях методи?

По принцип, книгите са добри, но когато мозъка не е вече прекалено обременен. Когато закъснееш, вече не вършат работа. Трябват ти специалисти: психиатри, психолози, психотерапевти.
99% от хората които посещават такива специалисти са си здрави. Тези хора не са луди, те са си здравомислещи.
В повечето случаи причината е в нещо което не можеш да приемеш или отказваш да приемеш и поради това започваш да мислиш, че проблема е другаде. Няма нищо по-страшно от неведението, когато осъзнаеш реалността, колкото и да е жестока започваш да се адаптираш към нея.

# 6
  • Мнения: 468
Мислех да се обърна към специалист, но не мога да си го позволя.
....... Трябват ти специалисти: психиатри, психолози, психотерапевти.
99% от хората които посещават такива специалисти са си здрави. Тези хора не са луди, те са си здравомислещи......


Аз ще изключа психиатрите от списъка .Не са препоръчителни Grinning

# 7
  • Мнения: X
Мислех да се обърна към специалист, но не мога да си го позволя.
....... Трябват ти специалисти: психиатри, психолози, психотерапевти.
99% от хората които посещават такива специалисти са си здрави. Тези хора не са луди, те са си здравомислещи......


Аз ще изключа психиатрите от списъка .Не са препоръчителни Grinning
Да, но има моментиу когато човек може да си помогне и с лекарства - не бива да сме крайни   bouquet Peace.

# 8
  • Мнения: 623
Nial а психолозите и психотерпевтите, няма ли да ги изключиш и тях

или това само по себе си говори:
http://psiholis-varna.dir.bg/_wm/library/item.php?did=362354&df=8&dflid=3
Иван КАЦАРОВ е психотерапевт и холистичен консулант, както и ........................................


Да психиатрите, може да се изключат, но когато проблема не е назрял.

Много често хората, чакат прекалено дълго, предпочитат да стискат зъби и да си викат "Всичко ще отмине само да.....". Но това "ДА" става реалност и нещата не се оправят. В такива случай ми се струва, че без хапчета няма да стане.
Но и само с хапчета не става. Може да си ги гълташ хапчета години наред, но когато не осъзнаваш къде е проблема само ще облекчаваш някакви симптоми.
Според мен хапчетата помагат да се отпуснеш и да приемеш това което ще се осъзнаеш по време на психотерапията.

Това е едно аматьорско мнение и ако Иван Кацаров не е съгласен  Laughing sorry, може би той е прав, а не аз

# 9
  • Мнения: 468
Има резон изказването ви, разбира се. Всичко следва да се разглежда в контекста на конкретното изказване за да има ясно разбиране.

# 10
  • Мнения: 4 414
Покрай раждането на дъщеричката ми преживяхме огромен стрес имаше доста рискови моменти, роди се преждевременно и беше в опасност дълго време, борбата беше голяма, но Слава Богу всичко мина успешно Praynig
Но аз се промених, съзнанието ми непрекъснато рисува с ужасни сцени, в които нещо лошо се случва с детето ми и това ме побърква!
Абсолютно същото, ама 1 към 1, се случи и с мен. Само че после се промених към по-добро. Станах по-толерантна, търпелива и т.н....
За натрапчивите ужасни сцени ми помогна хомеопатията. Много ми помогнаха йога-та и чигун-а...и подкрепата от близките. Ако знаех за ТЕС тогава, щях да го пробвам със сигурност. Мисля, че щом съзнаваш, че имаш проблем, шансът да се справиш е много добър!  bouquet
Ако искаш пиши ми на лични...

Общи условия

Активация на акаунт