В заведение кой се обслужва първо - жената или мъжа?

  • 3 407
  • 54
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
В 90% от случайте това е мъжа ми. /Няма значение дали сервитьорът е мъж или жена!/
Обаятелна личност е той /мъжът ми де/, казвам Ви!
Един  плам в очите, една снажна стойка, едни дрехи, а за обувките - да не говорим! Нали такава е думата: "По дрехите посрещат ..."
Мене ме гледат явно като сополиво цигане около него. А може би като некоя злобна змия-очиларка  newsm78

Не мога се по скъпи ресторанти да го водя /мъжа ми де/, където сервитьорите са обучавани в специализирани курсове. Къде отива семейният бюджет, а?!

Сигурно ще е от географската ширина /близо сме до Средния изток/, а може би всички сервитьори с малко по-високо АйКю и с нещо останало от първите 7 [години] са в Европа, САЩ, по морето /особено през лятото/

И накрая - хич не ми пука , че го харесват повече от мене /мъж ми е/, въпросът ми е за етикета

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 16:41 от InaDot

# 1
  • Мнения: 2 241
 Laughing е нормално е да обслужат първо теб, т.е.
първо на теб да донесат менюто и първо теб да попитат
дали си си избрала нещо, но от там нататък, на който
яденето стане по - бързо, той е с преференции  Laughing

# 2
  • Мнения: 539
От елементарна етикеция поне би трябвало да сервират първо на жената, но май май много не им пука на сервитьорките и действат както дойде или по симпатия Wink

# 3
  • Мнения: 3 675
Според мен първо се сервира на жената, това е въпрос на етикет и възпитание от страна на обслужващия персонал, без значение дали става въпрос за сервитьор или сервитьорка.

# 4
  • Мнения: 2 162
Laughing е нормално е да обслужат първо теб, т.е.
първо на теб да донесат менюто и първо теб да попитат
дали си си избрала нещо, но от там нататък, на който
яденето стане по - бързо, той е с преференции  Laughing
Поръчките на една маса трябва да се носят едновременно, като се сервира първо на жената. Peace

# 5
  • Мнения: 2 401
Ти пък, на мен направо сметката ми пльосват (мъжете се изчервяват и заради тях), а ти си седнала да ревеш за реда на обслужване.  Laughing

# 6
  • Мнения: 243

Поръчките на една маса трябва да се носят едновременно, като се сервира първо на жената. Peace

Абсолютно точно. Няма такъв филм като " На който яденето стане първо... " Всичко зависи от сервитьора/ката.  Peace

# 7
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Обслужването е болната ми тема. В 99,99 % от заведенията, в които съм била сервитьорите са некадърници. Не, те дори не са сервитьори- те са разносвачи.

# 8
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Минутки за реклама.

# 9
  • Мнения: 17 546
Може мъжът ти просто да изглежда по-гладен Laughing На моя пък винаги му връчват сметката, колкото и хора да сме на масата, а като предлагат вино за дегустация, все на него го дават да опитва, а той милия нищо не отбира от вина... Joy

# 10
  • Близо до София
  • Мнения: 896
В голяма част от заведенията персонала е некадърен - не са обучени.
Често ми се е случвало, когато сме с половинката да ни донесат едно меню, а ние сме двама все пак. Последно това ми се случи в Пицария О!Шипка в Люлин. И когато поискахме още едно меню - познайте.... така се държеше сервитьорката все едно поисках да ми плати обяда. Оправданието й беше че нямали достатъчно, а заведението беше почти празно /15 ч. след обяд/ - просто я мързеше.
Преди няколко дена посетихме едно заведение Вещиците - за пръв и последен път. И двата прибора бяха поставени пред мъжа ми, и двете пици също  newsm78 #Crazy Кво беше това сервиране...... Да не говорим че беше с къс потник, корема й се виждаше /бихме го преживели/, но имаше и някой неща по него  Sick който не бяха много приятни при условие че отиваш там да се храниш, а тази мадама ти сервира.

та на въпроса - по протокол жената трябва да бъде обслужена първо - първо на нея да се подаде менюто, първо на нея да се сервира питието, първо на нея да се сервира храната и на мъжа сметката. Обаче това го има само в изисканите ресторанти, където персонала е специално обучен.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Зависи. Виното например се предлага първо на кавалера за одобрение и после на дамата. Храната, естествено, се сервира първо на дамата. Поне така правят в хубавите заведения Peace Иначе как трябва да е по етикет не знам, не съм учила за сервитьорка Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 961
Може би сервитьорите смятат мъжа ти за кавалера, който избира и за дамата  Wink

Да, редно е едновременно да се сервират поръчките за цялата маса  Peace първо поставяйки ястията на дамите. Не че няма изцепки - последния път с мъжа ми на една пицария той си изяде неговата и сервитьорката взе чинията когато ми сервираше моята  Crazy  умрях от глад докато я чаках тая пица  Crazy ....  Joy

# 13
  • Мнения: 2 162
Преди няколко дена посетихме едно заведение Вещиците - за пръв и последен път. И двата прибора бяха поставени пред мъжа ми, и двете пици също  newsm78 #Crazy Кво беше това сервиране...... Да не говорим че беше с къс потник, корема й се виждаше /бихме го преживели/, но имаше и някой неща по него  Sick който не бяха много приятни при условие че отиваш там да се храниш, а тази мадама ти сервира.


Ами то явно затова заведението се казва "Вещиците".... Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 1 176
Не съм се замисляла. Всъщност няма да ми хареса да сервират на него първо, аз дама ли съм или какво?  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт