ограничител за детско легло

  • 5 858
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 211
Мамчета, как спят децата ви на големи легла (не кошара), без да падат.  Shocked
Виждала съм по списания едни ограничетели, които се закачат някакси на рамката на леглото, но в БГ магазините не съм виждала никъде.
Габи отскоро спи на голямото легло и вече два пъти е падала, хем слагам разни възглавници, одеяла и т.п., но тя много се върти и ги избутва.
Как се справяте вие?

# 1
  • Мнения: 6 320
Предполагам, че имаш предвид подобна преграда


Има такава, но за съжаление цената е умопомрачителна (поне според мен) - 80 лв.
Доколкото ми е известно, в момента на българския пазар се предлага само на тази фирма (CAM)
Тъй като цената е висока и рядко се търси и купува, вносителите избягват да внасят подобни артикули (както и прегради за стълби например).

Размерите на този вид преграда са 150 см дължина, 41 см височина и 42 см дължина на пръчките, които се подпъхват.
Теглото е 2.300 кг.

Аз лично не съм ползвала никакви прегради.
И двете ми хлапета доста бързо свикнаха с махането на решетката - и двамата имат само по 1-2 падания от леглото.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
Предстои местене на Мая в самостоятелно легло без решетки. Ако не намеря ограничител, мисля да поръчам дървен от някоя дърводелска работилница и с видийки - врът, врът...
Ето за това говоря:

# 3
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Ние постигнахме "ограничаването"  Wink, като от едната страна беше стена, а от другата сложихме под ъгъл бебешкото легло, после го сменихме с една масичка, после с един скрин, сега има секция. Вики не е падал от леглото, въпреки, че се върти и дори сега понякога го намирам да спи напряко на леглото.
Успех  Laughing.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
Има такива ограничители в Неосет - предлагат ги за легла на второ ниво, но се продават и отделно - представляват метална рамка с нещо като калъфче отгоре, в което могат да се слагат книжки например. Не бяха много скъпи - върти ми се нещо около 30 лв, но може да се провери, тел. е 9888092

# 5
  • Мнения: 3 211
Благодаря на всички за отговорите.
Мама, наистина са много пари 80лв., не ми се дават.
БУ, в крайна сметка и аз си мисля да говоря с дърводелеца, който ни прави детската за нещо подобно, но може би по-ниско

# 6
  • София
  • Мнения: 469
Може да се направи подвижна преграда (като на бебешките легла), с височина около 20см.
В страничните табли на леглото има издълбани улеи, по коите се движи дъската.
Дано си ме разбрала.

# 7
  • Мнения: 306
Това намерих аз:

Цената на ограничител в COMO е 50 лв. - дървен, прилича на страница на бебешко легло, закрепва се като този на CAM, показан на снимката по-горе.
1,20 м дълъг и около 40 см висок.

В Neoset са 74 лв.

# 8
  • Мнения: 4 244
Предстои местене на Мая в самостоятелно легло без решетки. Ако не намеря ограничител, мисля да поръчам дървен от някоя дърводелска работилница и с видийки - врът, врът...
Ето за това говоря:

А на леглото на моя син си имаше точно такива добавки и съм ги сложила и двете от едната страна и има малко място по средата само за да се качи.
Той много се кефи, че има тая преграда че я ползва за катерене  Mr. Green
А от другата страна е опряно на стената

# 9
  • Мнения: 18 542
Махнахме решетката преди около 2-3 месеца. В началото падна няколко пъти и после спря. Слагах една олекотена завивка на пода до леглото та като падне да не е направо на паркета.
Сега се върти пак както преди, но явно се усеща насън и не се е стигало до изтърсване скоро.
Аз също си мислех за ограничител, ама докато го измисля как точно да стане, то взе, че спря да ни трябва  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт