Смяна на детска градина.

  • 1 325
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 371
След 10 дни ни предстои преместване в друг град и естествено сина в друга ДГ. Говорим с него по въпроса, той се разплаква и си иска старата градина и госпожи. В новата казват веднага първия ден да го оставя и да неидвам по-рано или да е само за половин ден newsm78 Бил голям и нямало смисъл, ще свикне. Детето не е срамежливо, но и не е най-контактно. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели! Peace

# 1
  • Мнения: 3 506
Аз лично бих направила всичко, което зависи от мене, да дам на детенцето достатъчно време да свикне, независимо какво ми казват. Преместването си е стрес само по себе си, дори без смяна на ДГ. Ако имах възможност, въобще не би стоял въпросът пред мене - водя за час, два часа и т.н., докато се почуства добре, запознае с дечицата и т.н. Иначе, да, децата на всичко свикват, но... зависи на каква цена  Confused

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На мен ми се е налагало временно детето ми да посещава друга градина за няколко месеца и то в друг град. Когато занесох документите я взех с мен за да се запознае с госпожите и децата. Приеха я много любезно. Зависи си и от персонала може би. Учителките бяха много мили, предразположиха децата към новото им другарче. На следващият ден я заведох и я оставих, а вечерта не искаше да си тръгва може би защото се чувстваше много специална... Дано при вас се случи така и да попаднете на добър персонал! Hug

# 3
  • Мнения: 2 479
Според мен е добре да отидете като ivben веднъж за малко заедно, за да има той възможност да види  новото място, и да се запознае с обстановката, без да се налага да остава. Ще му бъде по - лесно.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 558
Сменихме градината на голямата ми дъщеря преди 2 седмици. Не сме имали никакъв проблем. Беше много доволна и каза, че имало по-хубави играчки в новата  Mr. Green. Наистина е добре да го заведеш преди това да огледа обстановката. Като види, че и там е хубаво туко виж после не иска да си тръгне  Wink.

# 5
  • Мнения: 9 814
Явно зависи от детето.
Моето през целия август е на частна ДГ.
Прие новото място от първия ден.
Както са казали и други зависи много и от персонала и това как ще подходят към него.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
В новата казват веднага първия ден да го оставя и да неидвам по-рано или да е само за половин ден newsm78
Не знам колко е голямо детето, но можеш да го заведеш например две вечери да поиграе с децата от групата на двора и да се запознае с госпожите. След това да го оставиш до обяд. Нищо друго не се сещам, а може би и няма нужда да правиш - ако госпожите са свестни, те си знаят работата. Просто такава е организацията в градините. Аз лично гледам да се съобразявам с реда в градините, защото аз съм избрала детето да посещава такова място и е добре в този случай да не оставям и у него съмнение, че постъпваме добре.
Понякога на човек му докривява от определи неща, но съм приела, че реда е въведен, за да улесни всички ни.
Дано детето свикне лесно и попадне на свестни госпожи и леля  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 243
Здравей Краси Hug според мен ще свикне лека полека,отначало ще му е малко по трудно докато свикне с новите лелки и деца но постепенно ще се отпусне и ще намери нови приятели Peaceти в коя градина мислиш да го даваш ако не е тайна Flutter
Както са казали другите мами заведи го за половин ден или го заведи предварително да види обстановката  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз смених ДГ на Иво след първа група.
Прави са тези, които казват, че много зависи от госпожите. Ако те подхванат добре детето и го предразположат-то ще се адаптира много по-лесно и бързо. При нас, за щастие, се получи точно така.
В новата градина тръгна за цял ден от самото начало. Но преди това го бях подготвила, струва ми се. Бяхме говорили колко е хубаво, колко са добри госпожите, децата, колко щастлив ще бъде на новото място.......

Общи условия

Активация на акаунт