"Великата" Педиатърска Мисъл

  • 1 804
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Това звучи като индианско име Simple Smile Може да кръстя нашето джипи така. Всеки път ме обсипва с "велики" мисли, а аз не спирам да недоумявам от какъв учебник аджеба е учила, та не знае елементарни неща, дето според СЗО са точно на 180 градуса... Е, пак се размислих за педиатърското невежество, това по повод, че одеве бяхме на ваксина. Обичайните дрънканици за захранването и прочие. Аз нали на въпроса "Даваш ли сок/пюре/витамин Д/вода със захар/и пр.?" обикновено отговарям с "Давам" с което разговорът приключва. Обаче тоя път що ли си имах работа да кажа че не давам нищо от гореизброените? Еми що пък да я лъжа, сякаш някаква незаконна дейност извършвам? В крайна сметка тя е там да ме обслужва, не ми прави услуга, държавата й плаща за тая работа от моя джоб. Бях заплашена, че бебето ще развие анемия, рахит и т.н. Ама и аз нахално и арогантно се държах, та като видя че няма да ме убеди с "разумните" си доводи рече поне да мина на адаптирано мляко, защото ако Ането ядяла адаптирано, тогава можело да си позволя да не я захранвам още. То щом с този довод излиза, какво повече да обяснявам за съдържанието на витамини в кърмата и формулата и процента на тяхното усвояване... А, и грехота било, че сега толкова плодове имало на пазара, пък аз я лишавам. Интересно от кое изобилие точно я лишавам, може би от ягодите, които и на Цоко едва сега посмях да дам, да не би да се обрине, или от прасковите и кайсиите, дето са мъхести, или пък от черешите, които ще я продрискат? Еми непростимо е един лекар да дава такива "ценни" съвети. Едно е майки с промити мозъци да ни "съветват" по градинките, като чета темите и лошо ми става, ама все пак това са лекари бе боже, от тях очакваме да знаят как стоят нещата! И айде това е едно захранване, все ще оцелее детето и да я послушам, ама като се сетя какви по-сериозни неща ми е казвала да правя, и не само тя, и други педиатри, добре че съществува "второто лекарско мнение"... Тууу, така и не намерих едно нормално джипи, да я сменя че ми омръзна вече глупости да слушам... Айде, дано до декември да се е пръкнало някое на хоризонта.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
...рече поне да мина на адаптирано мляко, защото ако Ането ядяла адаптирано, тогава можело да си позволя да не я захранвам още.

Ей тази глупост още не я бях чувала, нооо...никога не е късно. #2gunfire

# 2
  • Мнения: 7 106
Охххх, аман от учили - недоучили. Аз само мога да се радвам, че педиатърът на Ева е що-годе свестен и не съм имала никакъв проблем с него. За кърменето не може да ми помогне хич, пък аз и не съм го питала, все пак ми се вижда странно да обсъждам лактацията си с мъж Crazy, но винаги ме е хвалил че още се кърмим, сам той ми каза да не бързам със сокчетата, защото имало новости, които в моят град все още едва се чува за тях, та така.....не мога да се оплача. Личи си че чете и следи новостите.
Жалко само, че не всички са като него, ама и чели-недочели, защо започват да заплашват със рахити, обезводняване, лишаване от незнам си кво си, като всеки средно интилитентен човек би могъл да прочете, провери и т.н. Явно си мислят, че са много респектиращи, а може би си вярват..... Thinking
Това пък за адаптираното мляко, няма да го коментирам изобщо, велико изказване Peace

# 3
  • Мнения: 980
Да, а най-много ме дразни, че не приемат никакви "странични" мнения и ти направо ти дават нареждания - това, това, това. Идва ми да я питам мойта: а, вие чели ли сте някакви нови изследвания в тази насока?  Outta Joint

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
...рече поне да мина на адаптирано мляко, защото ако Ането ядяла адаптирано, тогава можело да си позволя да не я захранвам още.

Ей тази глупост още не я бях чувала, нооо...никога не е късно. #2gunfire

Е т'ва вече наистина изби рибата #CrazyАко не беше трагично, щеше да е просто смешно hahaha hahaha hahaha

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Едно е майки с промити мозъци да ни "съветват" по градинките...

Мамите от форума не седят ли по градинките?  newsm78  Wink

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Едно е майки с промити мозъци да ни "съветват" по градинките...

Мамите от форума не седят ли по градинките?  newsm78  Wink
Абе ние стоим, но сме в толкова ниска концентрация, че все едно ни няма Mr. Green

# 7
  • Мнения: 280
Не мога да разбера майките, които така сериозно се възмущават от педиатрите. Кой кого избира? Вие него или той вас? Мисля, че тази война е само в мислите ви, мили недоволни - ако внимателно обясните и споделите гледната си точка с тези хора, те ще ви разберат със сигурност. И това, че ние тук във форумите имаме достъп до много повече информация, ни позволява да информираме за тенденциите в храненето на бебетата и децата и нашите педиатри, ако те са пропуснали да го направят, а не просто да се възмущаваме. Така нищо няма да променим.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
И това, че ние тук във форумите имаме достъп до много повече информация, ни позволява да информираме за тенденциите в храненето на бебетата и децата и нашите педиатри, ако те са пропуснали да го направят, а не просто да се възмущаваме.

И как точно предлагаш да стане това newsm78
Мислиш ли че един педиаътр със самочувствие до небето ще се вслуша в някаква си майка и даже ще си промени разбиранията относно кърменето и захранването, което мецду другото е учил доста години?

Малко фантастично ми звучи това Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 2 952
Ако не харесваш педиатърката, защо не я смениш. От постинга ти изглежда, че никога не си била доволна от нея и проблемът не е от днес. Май до края на този месец, тоест утре, можеш да го направиш. Ако не ти харесва, няма нужда да се караш с нея, защото така не променяш нищо, а и не си помагаш.
Дано следващия педиатър, който ТИ ИЗБИРАШ е по-свестен.

# 10
  • Мнения: 280
И как точно предлагаш да стане това newsm78
Мислиш ли че един педиаътр със самочувствие до небето ще се вслуша в някаква си майка и даже ще си промени разбиранията относно кърменето и захранването, което мецду другото е учил доста години?

Малко фантастично ми звучи това Rolling Eyes

Важно е първо да не избираме на посоки педиатъра - аз например се посъветвах с моята акушерка (Шейново) и съм доволна от съвета, който ми даде. Всяка майка има познати и приятели, които са минали по пътя, който тя поема и биха могли да й помогнат в избора на педиатър.
Важно е и да споделяме с тях, а не да крием позицията си. Ако сме убедителни и подходим внимателно и спокойно в разговора, няма да предизвикаме конфликти. Те не ни карат насила да храним децата си по тази или онази схема и ако не сме съгласни, ами просто им казваме какво знаем по темата, къде сме го прочели, носим им да прочетат, ако е нужно.
От добрия педиатър няма да чуем повърхностни доводи или празни приказки, а компетентно научно мнение. В крайна сметка хората, чийто съвети следваме тук във форума (изключително кърмене до 6-я месец, захранване в съответната последователност със съответните храни и т.н.) са също педиатри, лекари, техни колеги. Едва ли ще поставят под съмнение тяхното мнение, ако успеем удачно да им го предложим.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Така е, Бубачко, но ти говориш за идеалния вариант. В действителност нещата малко се разминават.
Има доста педиатри, които просто си говорят наисуст, без да се изнтересуват от новостите, нито от това което ти си дръзнал да им предложиш.
Вече ми се е налагало да смяням педиатър и трябва да отбележа, че една млада и неопитна майка разчита много на този вид мед. лице, а докато се усети, че съветите които и дават и нещата, които я крата да прави са повече във вреда на детето понякога може и да е късно.

# 12
  • Мнения: 8 585
И как точно предлагаш да стане това newsm78
Мислиш ли че един педиаътр със самочувствие до небето ще се вслуша в някаква си майка и даже ще си промени разбиранията относно кърменето и захранването, което мецду другото е учил доста години?

Малко фантастично ми звучи това Rolling Eyes
Разбира се,че слушаме майките, и то много внимателно. За мен е особено важен инстинкта на майките, когато детето не е добре (болно е). Няма "самочувствие до небето"->>мъчим се да убеждаваме с доводи и говорим културно на равни начала, с взаимно уважение. Да, и ние променяме разбиранията си по много практически въпроси с времето набирайки опит и следейки внимателно за полезността на нашите съвети и практики.
Затова има перфектни педиатри, просто добри педиатри, по-малко добри и т.н надолу по класацията... Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 3 161
Д-р Бърди, къде се губите? Затъжих се за вас  Wink.

Но ще изразя несъгласие. Вярно е, че има лакари, които третират пациента (или родителите му) като партньор, на равни начала и т.н., но от всичко прочетено тук за българските педиатри сигурно знаете, че масата не са точно така. Подхождат авторитарно, шашкат майките, че децата им са недохранени, рахитични, обезводнени, чухме даже, че ако се кърмят "безразборно", ще затлъстеят и няма да проходят .... за какво ви говори това?

Бубачко, моите познати в района, където живея, не са и чували за кърмене на такава възраст. Как да им кажа, че търся педиатър, който освен че е добър лекар, да е информиран и благосклонен към кърменето? И това, че ти си имала късмет да те насочат правилно, е точно това - късмет, а не твоя собствена заслуга, така че не приемам коментара ти - защо Медуза се оплаква, а не  си смени педито. Ами ако намери по-добър, сигурно ще го направи, ама не става, не е лесно. А какво да кажат хилядите, които няма как да разберат, че педиатърът им говори глупости и ги подвежда? Ето за това говори момичето и е напълно права.

Друг е въпросът, че тук може да се оплакваме до несвяст, ама ако не направим нещо сами да променим нещата поне малко (и то не само за себе си, а и за тези след нас), полза няма.

# 14
Всеки път ме обсипва с "велики" мисли, а аз не спирам да недоумявам от какъв учебник аджеба е учила, та не знае елементарни неща, дето според СЗО са точно на 180 градуса...

---Тя щото е проста и затова е станала педиатър ,за да те мъчи.СЗО днес за нещо са така,утре като се обърнат и те на 180 кво ще правиш,еми сгрешили хората.....




 Обаче тоя път що ли си имах работа да кажа че не давам нищо от гореизброените?

---крайно време е било

  Бях заплашена, че бебето ще развие анемия, рахит и т.н.

----все невъзможни неща ,нали?

Ама и аз нахално и арогантно се държах,

--явно ти е от възпитанието

 та като видя че няма да ме убеди с "разумните" си доводи рече поне да мина на адаптирано мляко

---щото после пак ще си й на главата
 


съдържанието на витамини в кърмата и формулата и процента на тяхното усвояване...

----тя е "проста",не ти знае тези неща,трябваше да й кажеш да я образоваш малко

 А, и грехота било, че сега толкова плодове имало на пазара, пък аз я лишавам.

---Съвсем логично,после кво консервантите ли ще й даваш...

Интересно от кое изобилие точно я лишавам, може би от ягодите, които и на Цоко едва сега посмях да дам, да не би да се обрине, или от прасковите и кайсиите, дето са мъхести, или пък от черешите, които ще я продрискат?

---малеее,то вашият пазар никво изобилие,бреййй


Еми непростимо е един лекар да дава такива "ценни" съвети.

---да,иска да ти умори детето

Едно е майки с промити мозъци да ни "съветват" по градинките, като чета темите и лошо ми става,

---не ги чети...

ама все пак това са лекари бе боже, от тях очакваме да знаят как стоят нещата!

---за твоите колеги може и ти да не знаеш как стоят нещата,ама то там е друго...


 не намерих едно нормално джипи, да я сменя че ми омръзна вече глупости да слушам...

--нали ти казвам  -"ненормални са", едва ли й пука дали ти говори глупости или не.Я недей да ходиш въобще.То ние българите от всичко разбираме, от медицина най-много.Стой и си ги оправяй децата у вас - лекувай ги ,оперирай ги...всичко.
А, да не вземеш ти да отидеш на лекар,може да те прецака нещо.По-добре прочети тук-там и ще се оправите !!!!!

Общи условия

Активация на акаунт