Добър антибиотик ли е Augmentin

  • 60 082
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Изписаха ни антибиотика Augmentin.Някой знае ли нещо за него.

# 1
  • Мнения: 108
Много добър антибиотик. Силен е. От групата на амоксицилиновите антибиотици мисля, че беше. Всзимал съм го много пъти, дори в момента го взимам, че съм с кашлица, хрема, температура, а при мен тия работи ако не взема антибиотик, дават усложнения.

Хубав е Аугментина и има разфасовки за всички възрасти, но предполагам лекаря ти казал как да го даваш, ако става въпрос за дете.

# 2
Много хубав е. Широкоспектърен и с ниска резистентност. Лошото е, че понеже е наистина много добър го изписват прекалено често, а това не е полезно. За теб или за детето е. Защото има детски с плодов вкус - Зинат. те са от една и съща група с Аугментин, но мисля че е по-скъп.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Добър е, но малкия в началото правеше разстройство от него и го давахме заедно с Ентерол, но после свикна и сега ако се наложи да пие няма проблем.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна го пи пролетта, заради отит. В началото се мрещеше, а аз не можех да го пробвам, понеже съм алергична към Пеницилина. И тя се разстрои, но доста. Така, че го имай в предвид.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
чувала съм че е много пречистен
аз го пих скоро и кърмех...по препоръка на педиатърката

# 6
  • Мнения: 5 539
Не знам дали е добър, ама една опаковка струваше ок. 50 лева, когато го пих преди няколко години Shocked

# 7
  • Мнения: 2 452
Зависи за какво са ви го изписали. Някои антибиотици, колкото и да са "хубави" не действат спрямо няко микроорганизми.
Този антибиотик е широкоспектърен, има малко странични ефекти (внимавайте да с не доведе до диария поради дисбактериоза; давайте го с "живо" кисело мляко или друга форма на лактобактерии).

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Добър е, но малкия в началото правеше разстройство от него и го давахме заедно с Ентерол, но после свикна и сега ако се наложи да пие няма проблем.

Дияна го пи пролетта, заради отит. В началото се мрещеше, а аз не можех да го пробвам, понеже съм алергична към Пеницилина. И тя се разстрои, но доста. Така, че го имай в предвид.

Детето на сестра ми го пи точно заради отит и имаше разтройство, та го пи с Ентерол.
Аз имам опит само с Оспамокс (два пъти ни се е случвало)

# 9
  • Мнения: 3 164
За мен антибиотик "добър" няма-избирам по-малкото зло. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Според моята лекарка е най-пречистения. Единствения антибиотик, който е допустимо да се дава и на бременни. Най-добри резултати дава при отит. При хрипове и т.н ни изписва калцид.

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Широкоспектърен е, добър е. Имай на ум, че разстройството е често срещан страничен ефект от него.

# 12
  • Мнения: 2 452
Според моята лекарка е най-пречистения. Единствения антибиотик, който е допустимо да се дава и на бременни. Най-добри резултати дава при отит. При хрипове и т.н ни изписва калцид.

Това не е вярно! Освен това "пречистването", каквото и да означава няма връзка с това кой антибиотик може да се дава на бременни. Дори и най "пречистения" химически антибиотик ще е вреден, ако има механизъм на действие повлияващ клетъчното деление.

На бременни най-често се дават пеницилинови антибиотици, защото те действат върху клетъчната стена на бактериалните клетки и по този начин ги убиват. Тъй като човешките клетки нямат клетъчна стена, пеницилините нямат субстрат за действие у човека и поради това не са токсични за растящите клетки - бременност, кърмене, подрастващ организъм.

# 13
  • Мнения: 3 562
Аз съм го пила като бременна - тогава беше около 25 лв.
Малката също го е пила - нейния струваше - 156 - около 10 лв, а 312 - 15лв.
Но последният път Ради имаше страховито разстройство  ooooh!
А наша приятелка от парка лежа в болница заради Аугментина, детенцето се беше издуло цялото  ooooh!

....Аз имам опит само с Оспамокс (два пъти ни се е случвало)
Аугментина е същото + забравих името на киселината за по-добро усвояване от организма  newsm78

# 14
  • Мнения: 191
На нас ни го изписаха със съмнение за заушка.Не съм го давала друг път и затова ви питах.Благодаря за информацията.Дано е ефикасен и оздравеем.Иначе 14 хачета са 30 лв.

Общи условия

Активация на акаунт