буболечки в подправките

  • 4 919
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
плъзнали са ми едни буболечки в шкафа с подправките. незнам как се казват - приличат на мънички бръмбърчета. изхвърлих всичко засегнато, почистих, но още виждам от време на време по плота някоя и сигурно пак ще плъзнат в скоро време от нещо. а се притеснявам за храната на детето най-вече. някакви стикери или нещо подходящо за шкаф с храна има ли , за да ги изтрепя?  #2gunfire

# 1
  • Мнения: 5 001
Щом си изхвърлила всичко,което ги развъжда,няма да се появят...Развъждат се в червен пипер,брашно,леща.....Като изхвърлиш всичко ГЕНЕРАЛНО от шкафовете,вече няма и заразени храни и те просто изчезват.Не пръскай с нищо,заради дечко...

# 2
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Това гъгрици ли са? Не че има значение де, подравките държиш в плътно затворени буркани, както и варивата, брашното и т.н. В шкафа ти да има само буркани, никакви пликчета, торбички, разсипано и т.н. Изваждаш всичко от шкафа и основно почистваш и забърсваш, заразените продукти изхвърли. После подреждаш бурканите и готово.  Wink

# 3
  • Мнения: 2 155
Знам, че доста домакини, след като купят съответните продукти, ги слагат за няколко часа във фризера, за да убият ларвите...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Знам, че доста домакини, след като купят съответните продукти, ги слагат за няколко часа във фризера, за да убият ларвите...

Това важи за бобовите. Не зная колко е вярно, но си го практикувам.
А иначе авторката май има предвид едни буби, които не хвърчат, не зная дали са гъгрици. В този случай лепящите ленти не биха имали ефект. Появявали са ми се в брашното, макаронените изделия, изобщо в продукти, които рядко използвам. И в идеално затворени кутии и то през лятото. Изхвърлянето решава проблема.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Преди няколко месеца ми се случи и на мен. Изхвърлих всичко съмнително напръсках шкафа с Райд, проветрих и върнах всичко за което нямах съмнения. Не са се появили пак, но от тогава държа чайовете /за тях ми бяха съмненията в хладилника/.

# 6
  • Мнения: 4 546
да и на мен от чай тръгнаха, при това от неотворени кутийки  Confused
за хладилника не се бях сещала , и аз вече май там ще държа чая

# 7
  • Мнения: 2 803
Първо слагам в хладилника за 1-2 часа и тогава прибирам по бурканите. В чесъна знам, че се слага скилидка чесън, а в солта няколко зърна ориз.

Общи условия

Активация на акаунт