Отново за висшето образование- размисли и страсти ...

  • 1 676
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 515
Дилемата пред мен е следната . Да записвам ли магистратура или не...?? Та в този ред ме връхлитат мисли ..Защо да уча след като имам позната, която си купи диплома "Магистър по икономика "и в момента работи на много добро място за добри пари, защо да уча след като моя колежка духа на шефа през почивките и в момента се издига по горните етажи на фирмата на двойна заплата , а има висше образование по спортна топка... Защо подяволите да хабя още 1 година от живота , да плащам такси , да уча за изпити, като всичко е толкова лесно и просто..

ИзвинетИ разтроИх сА за момент..

Искам да кажа предварително че не завиждам и не злобея, просто размишлявам...

Та според вас има ли смисъл да записвам магистратура ? Има ли смисъл от висшето образование попринцип.. След като всеки, който иска може да си купи диплома, а работодателите съотвено не проверяват дали е купена или не...Вашето мение...



Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 15:13 от VIKI_I

# 1
  • Мнения: 5 977
Според мен има смисъл.  Peace
По- добре си изкарай едната година магистратура и ще си знаеш че имаш образование изкарано по честен път, не както твоята колежка.
Мен примерно никои не ме пита искам ли магистратера....щЪ не щЪ ще трябва да я карам. Но и да не беше задължителна, както е сега за моята специалност...Щях да я изкарам.

# 2
  • Мнения: 1 896
Та според вас има ли смисъл да запивам магистратура ?
Има. Освен ако не искаш да се издигаш като 'духаш на шефа рез почивките' или да рискуваш да те назначат според дипломата, пък да ти плащат според способностите.
Но ако  просто не ти се учи и си търсиш оправдание-тогава недей.

# 3
  • Мнения: 3 782
Все си мисля,че ще дойде времето когато всичко ще излезе на яве. Може и да съм мечтателка, знае ли човек. Но аз за себе си съм спокойна, изкарах си бакалавър, записах магистратура, изкарах и нея и когато дойде възможността на моя живот не мисля да я изплъзна.
Ами ако шеф ми е жена.  Mr. Green
Пък и VIKI_I щом ще я зипасваш тази магистратура се предполага че ще ти е интересна, така че...

# 4
  • Мнения: 2 401
И без магистратура и духане можеш да постигнеш целите си. За мен това е чиста загуба на време, но ако държиш все пак го направи в чужбинско.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 15:25 от минзухар

# 5
  • Мнения: 27 524
А защо да ядеш, като утре пак ще огладнееш?  Wink

Разбира се, че има смисъл. Какво те интересува кой колко пари взима и с духане или не? Изборът за твоя собствен живот си го правиш ти. Желанията, целите и мечтите си ги следваш само ти. Не гледай в чуждите канчета и при кого как се е стекъл животът. 
Ако имаш желание - учи. Ако си търсиш оправадания да не го правиш - тогава недей   Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 423
Никой няма да те пита имаш ли магистратура , нямаш ли. Но ако искаш да си спокойна си я запиши.
Ако сега не ти се учи, остави я за следващата година да видиш дали някой ще ти прави стойки, че нямаш магистратура.

# 7
  • Мнения: 515
На мен честно да ви кажа ми се учи, искам да постигна нещо със  собствени усилия, но когато в ежедневието си се сблъсквам с такива неща, се чувствам някак си безсилна и лекo обезсърчена.. Хваща ме яд..
Знам че дипломата,не ти дава уменията или способностите, но където погледнаш обява за работа това е първото нещо което се иска " диплома за висше образование", къде им е гаранцията на тези хора че дипломата не е купена...

Мисля си просто...  Естесвено е че не искам да спя с шефа .Ако исках вече да съм го направила и нямаше да пиша тук. Wink Имам си едно правило "don't shit where you eat" и си го спазвам безрезервно.

# 8
  • Мнения: 3 782
Винаги има хора, които играят нечестно. Ти не искаш да си от тях,нали?
Еми тогава записвай без да се маеш.

# 9
  • Мнения: 1 447
За да не си на мястото на тези за които пишеш по-добре запиши и си завърши.

# 10
  • Мнения: 1 763
Специално магистратурите в момента са направени само за пари. Не научаваш почти нищо за тази една година, а плащаш огромни такси. Въпреки това, аз ще запиша другия месец, може дипломата да ми помогне някъде, но знанията, които ще получа, едва ли ще са ми от полза.

# 11
  • Мнения: 515
Благодаря момичета за мненията...  Осмисляйки написаното от вас, взех решение за себе, да запиша магиструра..

Общи условия

Активация на акаунт