Висока температура

  • 2 648
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Как сваляте висока температура 39,5.

# 1
  • България-София
  • Мнения: 573
Във вана с температура  около 37 градуса и естествено Панадол или Нурофен, но те започват да действат след 30-50 мин. Затова посочих ваната като първа мярка.                     

# 2
  • Мнения: 191
Чувала съм за студен чаршаф.Има ли ефект.Да пробвам ли?

# 3
  • Мнения: 3 251
Чорапки и компресчета на китките и под мишничките напоени с равни части вода+оцет.

# 4
  • Мнения: 4 458
Чорапки и компресчета на китките и под мишничките напоени с равни части вода+оцет.

 Naughty Naughty Naughty Naughty Naughty
Категорично НЕ за малки деца!!!!!!!

Достатъчно е чаршаф или кърпа напоени в судена вода. Овиват се краката, ръцете на детето и се слага и на челото. После се завива с суха кърпа. Като се стопли мокрия чаршаф се мокри наново.
Ако детето няма разстройство е добре да се сложи свещичка...
Има и други методи но този аз го предпочитам

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
да, мокър чаршаф и свещичка за темп. над 39
Ние в момента сме на този хал. Не са приятни процедурите, но свалят температурата.
Снощи като звънях на педиатърката тя ми каза по-добре чаршафа.
Е след това слагах и оцетени кърпички на ръцете

# 6
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Вода и оцет равни части, не ледено студени. Чорапки напоени в тях на крачетата, е обтриване с кърпа по крайниците пак със същата смес. Нурофен+Свещичка Ефералган. На челото не слагай нищо.

# 7
  • Мнения: 2 332
Вода и оцет равни части, не ледено студени. Чорапки напоени в тях на крачетата, е обтриване с кърпа по крайниците пак със същата смес. Нурофен+Свещичка Ефералган. На челото не слагай нищо.
Освен едната леля на мъжа ми ти си втория човек, който чувам да казва, че на челото не е полезно да се слага мокра кърпа за сваляне на температурата. Моля те да напишеш защо точно не е желателно? Благодаря предварително!  Simple Smile

# 8
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Знам това от личната на бебка. Не е хубаво Т да се сваля рязко и "през" главата. Тъй като кръвта циркулира през цялото тяло, то може да се охлади от Т през крайниците, но не е хубаво през главата, защото рязото смъкване на Т в главата може да доведе до "увреждане" на мозъка. Незнам до каква степен увреждане, и не искам да плаша никого, но това съм го чела и тук във форума от много други майки в предишни теми за смъкване на Т.

# 9
  • Мнения: 2 332
Значи аз затова забравям толкова много  Laughing. Майтап, мерси, вече - никакви кърпи на челото!  Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз така - вече никакви кърпи на челото! Добре, че ми се е налагало само 2 пъти до сега да свалям спешно висока температура. Лошото е че сега е топло времето. Ние практикувахме в студените дни само с изстудени чаршави на терасата. Убедих се, че на детенце така му понася много по-добре и резулатаът е почти същият, както с мокрите чаршафи...само дето от тях реве а със студените чаршафи му действа направо отпускащо. Всъшност, най-добре да не се налага ама....случва се  Sad

# 11
  • Мнения: 215
Оцетени чорапки, хладка вана/ 10 мин./, Нурофен!

# 12
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хладните вани с Т около 37 градуса са много ефективни и не са неприятни за детето. Постепенно потапяш телцето лека, полека. Разбира се Нурофен, може в комбинация със свещичка Ефералган. Но те се дават през 4 часа, така че може първо да се даде Нурофен, след 2 часа свещичката и т.н. Чаршаф или пелена със студена вода и се обвива телцето на детето, това е супер гадно, но Т се смъква, също така може 50:50 оцет и вода, така ни го бяха препоръчали от Бърза помощ докато дойде линейката, нашият малчо тогава беше с 40 градуса - определено се смъква. Като се затопли пелената, наново мокриш и повиваш, на отворен прозорец на хладно. Дано вече сте се справили с високата Т.

# 13
  • Мнения: 4 458
Знам това от личната на бебка. Не е хубаво Т да се сваля рязко и "през" главата. Тъй като кръвта циркулира през цялото тяло, то може да се охлади от Т през крайниците, но не е хубаво през главата, защото рязото смъкване на Т в главата може да доведе до "увреждане" на мозъка. Незнам до каква степен увреждане, и не искам да плаша никого, но това съм го чела и тук във форума от много други майки в предишни теми за смъкване на Т.

 Naughty
Ей, помислете логично!
Това е вярно ако например пъхнеш главата във физера Wink
Не искам да опонирам на лекарката която го е казала, все пак тя за това е учила, но......
Температурата както съм писала по-горе се сваля от крайниците и челото (но не първо челото).
Когато е спешен случайя е приемливо вскяко нещо което може да помогне.
Не е проблем да подпомогнеш свалянето на температура и от челото стига да не държиш студената кърпа с часове. За минута нищо няма да стане само детето ще се почувства по-добре.
Доста добре действа и докато детето е завито със студените чаршафи вземеш лед и го сложиш на челото. Леда разбира се не седи на едно място а по малко се държи на различни места и така по цялото лице. Това е като да се охладиш в жегата с парче лед по лицето. Незнам, но ако от това наистина настъпват мозачни увреждания, то половината свят ще е увреден особено по по-топлите държави. Аз поне така мисля  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 250
Ми и аз слагам оцет и вода на челото.

Откак порастна синковеца сам си казва че на челото му е приятно, и по-скоро на слепоочията.

Иначе при тази Т винаги давам течен аналгин, но докато подейства охлаждам с вода чело, ръце и крака.

По гледане от телевизията дават мозъка, зад челото, да пази последната информация, нещо като съзнанието.

Общи условия

Активация на акаунт