Да изцеждам ли?

  • 334
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Здравейте! Щастлива съм че отново станах мама! На 22.06 се роди вторият ми син Борис. След няколко тежки дни в болницата вече сме си в къщи. Слава Богу изпитанията не повлияха на кърмата ми. Бебето ми се роди едро - 4 200 - и много бързо - за 1 час. Това доведе до "затруднена послеродова адаптация" и се наложи да стои един ден в интензивното. Преди да го вземат там успях да го накърмя 3 пъти, с коластра. Едно денонощие там са го хранили с формула. Дадоха ми го на третия ден, тъкмо ми слизаше кърмата. Засука много добре, ядеше по 40-60гр. кърма и спокойно издържаше трите часа. Гърдите ми се препълниха, но след кърмене изцеждах само колкото да се разнесат твърдите участъци. На петия ден кърмата ми , по мое мнение се регулира. В суматохата след изписването спрях да се цедя. Преди кърмене гърдите ми са пълни, бебо суче активно десетина минути, гърдата омеква. Днес се уплаших да не би да ми е намаляла кърмата, но той суче добре и спокойно издържа три часа. Не че държа на режима, но така се получава - храня го между 2 ч. и половина и 4ч и половина, зависи от активността му в различните часове на денонощието. Според вас трябва ли да се цедя, за да поддържам лактацията, след като го храня толкова "рядко" според принципите на свободното хранене. Той е голям и силен, суче много добре и вероятно си набавя достатъчно за да издържа по-дълго. По мое мнение няма смисъл да го храня по-често след като той няма нужда.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Така като чета..нямате никакви проблеми GrinningТова е чудесно!Щом детенце суче добре и ти изпразва гърдата, значи всичко е наред, за какво ти е да цедиш - само хамалогия.И по мое мнение няма смисъл да го храниш по-често, щом виждаш, че кърмата му идва "на място", а не дреме гладен примерно заради жълтеница или нещо такова.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Честито бебе, да ти е жив и здрав големеца и да се кърмите безпроблемно  bouquet

Няма нужда да изцеждаш редовно, освен ако не усещаш напрежение и болка, но по написаното виждам, че ти е ясно как да го правиш - не напълно, а само до облекчение.

Това, че прави такива интервали според мен не е притеснително, особено за такова голямо бебче. Моята Тони се роди 4 кг и от опит мога да кажа, че първите 2-3 седмици (когато имах изобилие от кърма) правеше интервали от по 4 часа, но след това нуждите и се увеличиха и това, което изяждаше започна да не и стига. Така постепенно скъсяваше интервалите и на около месец вече ядеше през 2 - 2,5 часа.

Това е съвсем нормално, остави бебето да решава кога, то ще си покаже най-добре Grinning

# 3
  • Мнения: 1 383
А когах според вас е нормално да се регулира кърмата? Ние сме на 1 седмица, а гърдите ми са вече меки, въпреки че  оставам с впечатление че бебчо суче достатъчно. С големия ми син имах кърма за 3 бебета в продължение на 2-3 месеца, вярно, че се цедих до припадък. Все пак не е ли рано да ми омекват гърдите?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Много е индивидуално.Моите гърди спряха да се препълват чак към четвъртия-петия месец.Досадно е да ти кажа доста SadТака че колкото по-рано се регулира, толкова по добре Grinning

Общи условия

Активация на акаунт