Спешен проблем с една супа

  • 714
  • 4
  •   1
Отговори
Значи мисля да правя пилешка супа. Сварих пилето (обаче забравих преди да заври да му махна пияната - това нали не е голям проблем?), обаче сега в рецептата пише да сложа 2 чаени чаши бульон + 2 супени лъжици ориз (обаче може ли да добавя и картофи - смисъл дали ще промени рецептата?) + нарязани домати и да ги оставя докато ориза стане готов. Обаче аз мисля да направя голяма тенжера със супа, и няма как да ми стигнат 2 чаени чаши бульон. Кажете трябва да прибавя вода или повече бульон? Кажете как да стане Sad
Много спешно ми трябва туко що изключих пилето.

# 1
  • Мнения: 494
Прецени на око, пилешката супа е фасулска работа. Може да сложиш и морков. Гледай да не стане много гъста само, ако има ориз и картофи.

# 2
  • Мнения: 4 496
Според мен в рецептата се има предвид на 2 чаши бульон да се сложат 2 с.л. ориз. Тоест посочено е съотношението на бульона и ориза. Пък ти си сложи колкото искаш бульон. Просто трябва да спазиш посочената пропорция. Hug

# 3
Мерси много. Оправих се. Сложих 13 водни чаши вода с 4 бульона. Добавих 4 картофа половин домат и горе-долу 5-6 лъжици ориз. Обаче нещо цвета не се получава или той става накрая ? Смисъл водникъв цвят има за сега. Съжелявам за въпросите но все още не съм "мама", и никак не ме бива в тези работи baby_neutral

# 4
  • Мнения: 4 496
Цветът/поне при мен/ се променя като сложа застройката. Иначе си стои прозрачен. Hug
Ти към какъв цвят се стремиш? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт